Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bordel jako v tanku - co teď? Pokud neradi uklízíte, anebo prostě nemáte čas, je tu řešení. A překvapivě ne až tak drahé. Vyzkoušeli jsme

21.01.2016
Bordel jako v tanku - co teď? Pokud neradi uklízíte, anebo prostě nemáte čas, je tu řešení. A překvapivě ne až tak drahé. Vyzkoušeli jsme

Foto: Anna Vančová

Popisek: Na konec každého úklidu vám ponechají zábavné origami...

Mít paní na úklid je v Česku pořád trochu „buržoazní kapric“, nikdo se s tím zkrátka moc nechlubí, aby nevypadal jako nafoukaný snob. Rovnou tedy přiznám, že takovou paní mám, je ze Zakarpatské Rusi a stala se už tak trochu mojí kamarádkou. Ne že bych byla tak bohatá, ale strašně nerada uklízím a zbytek rodiny je na tom stejně, v ´chlívku´ ale žít nechceme. Tak si holt odepřeme zase něco jiného… Když naše Irina odjela na měsíc domů, stejně jako každé Vánoce, využila jsem příležitosti a vyzkoušela služby velmi agilní, nyní hodně inzerující Lidské síly.cz. Mohu tedy porovnávat.

Rovnou si řekněme, pro koho je Lidská síla vhodná. Jsou to zatím jen obyvatelé Prahy, majetnější a počítačově gramotní. A to proto, že LidskáSíla.cz je online platforma, která propojuje zákazníky s dámami na úklid. Díky tomu si jednoduše rezervujete čas a druh úklidu a oni vás následně propojí s vhodným pracovníkem. Vyplnit dotazník na počítači (nově lze už i na mobilu či tabletu) není složité, ale vaše babička si s tím asi neporadí. Výhodou zase je, že na rozdíl od jiných firem na trhu předem uveřejňují veškeré ceny. Zákazník tak vždy zná cenu za úklid dopředu, protože si vše navolí v online formuláři. (Registrační poplatky tu nejsou, jednoduše zadáte číslo karty a cena úklidu je vám odečtena, firma také slibuje, že pokud tedy nebudete spokojeni, můžete bez udání důvodu úklid do 24 hodin reklamovat.) Takže shrnuto, podtrženo, Liská síla je nejvhodnější pro „japíky“, mladé městské dobře situované profíky. Ale nejen pro ně.

Čtěte také:

Startup LidskáSíla.cz odhaduje letošní obrat na 50 milionů korun, již teď, po půl roce po vstupu na trh, je největší firmou zaměřenou na úklid domácností 

Cena 

Výhodnější je rozhodně pro stálé zákazníky. Stanovíte-li si třeba tříhodinový úklid každý týden, což, jak jsem si ověřila, na průměrný byt bohatě stačí, bude vás to stát 420,- korun, měsíčně tedy 1680,-, což se dá. Chcete-li k tomu žehlení, připlatíte si. Je to ale ´easy´, jen musíte myslet na to, abyste včas žehlení zanesli do formuláře na kompu. Cena za jednorázový úklid je vyšší, kolem 170 na hodinu. Stejně vyjde to žehlení, tam je počítán „košík“ prádla na jednu člověko / hodinu. 

Výhody 

Firma garantuje kvalitu úklidu. Vždy po skončení vás mailem požádají o hodnocení a okamžitě závady řeší. Když ke mně přišla první slečna, hezká a mladinká, která zjevně dosud jen oprašovala barbíny ve svém dětském pokojíku a podle toho ten úklid vypadal, neprodleně mne telefonicky kontaktovali a slečnu vyřadili. Pak už chodily dámy starší, někde kolem třicítky, které byly všechny prvotřídní. Poznámka pro pány: Buď to byla náhoda, anebo vybírají podle atraktivity, každým pádem všechny ty paní a slečny byly mimořádně hezké. 

LidskáSíla.cz má sjednané pojištění proti poškození věci až do výše 10 miliónů u České Pojišťovny, takže se nemusíte bát nějakých škod. Dále pak, pokud si stanovíte pravidelný úklid na stále stejný den v týdnu (a čas), bude k vám docházet stejná dáma, takže už bude vědět, co a jak. A pokud onemocní, dostanete rovnocennou náhradu. 

Nevýhody 

Pokud chcete úklid častěji, než jednou týdně, stejnou dámu vám nezaručí. To vaše Ukrajinka s tím problém nemá… Nemyjí také okna a nedělají třeba velký úklid po malování, zkrátka, když máte tu „svou“ Sašu, Marinu či Irinu, je daleko flexibilnější a rozhodně se s ní snáze domluvíte než s počítačem. Také si s ní můžete dát kafe, na to dáma z Lidské síly nemá čas… Zato je problém na takovou spolehlivou Irinu narazit – to Lidská síla garantuje minimálně průměrnou kvalitu a nemusíte zkoušet bůhví kolik dam. 

Mimochodem: Mladé slečny tedy fakt nedoporučuju, z mých zkušeností plyne, že doma asi uklízejí mámy a jejich holčičky oprašují ty barbíny, jak už jsem předeslala, zažila jsem to několikrát. Dámy vědí, takže pro pány: Už klasik SF Robert A. Heinlein ve své knize Dveře do léta upozorňuje, že úklid domácnosti je složitá úsudková činnost, žádné takové hop šup, které může dělat kdokoliv…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');. 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace