Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kvůli nevěře! Oblíbená herečka Dana Morávková si zkazila pověst. V tramvaji se musí schovávat před jízlivými poznámkami, trefují se do ní i drzí puberťáci

21.01.2016
Kvůli nevěře! Oblíbená herečka Dana Morávková si zkazila pověst. V tramvaji se musí schovávat před jízlivými poznámkami, trefují se do ní i drzí puberťáci

Foto: Bioscop

Popisek: Dana Morávková ve snímku na motivy Starců - Muzikál aneb cesta ke štěstí

Herečka a také choreografka Dana Morávková dlouhodobě patří společně s manželem Petrem Maláskem k těm českým osobnostem, na něž bulvár nahlíží jako na nudné páry. Její práce a její soukromý život totiž nikoho moc nevzrušují. Ale výjimky se čas od času najdou. Týkají se třeba některých rolí, které v současnosti hraje, či dosti značného majetku.

Dana Morávková rozhodně nouzí netrpí. Nejen zásluhou vlastní práce, především účinkování v nekonečných, velmi populárních televizních seriálech, ale také  díky dědictví, které získala po svých příbuzných.   Bulvární média vyšťourala, že po své mamince  společně s bratrem zdědila nádhernou selskou usedlost v ceně několika milionů korun.  Nyní si zase všímají skutečnosti, že  Dana díky manželovi Petrovi, úspěšném muzikantovi, získala „velký kšeft“. Stala se totiž choreografkou nové filmové verze úspěšného muzikálu Starci na chmelu, údajně díky tomu, že Malásek je  majitelem autorských práv k hudbě, kterou složil jeho otec. Navíc si v nových Starcích zahrála roli učitelky tance. Málokdo ale ví, že Morávková choreografii původně vystudovala na HAMU a získala tak i vysokoškolský titul. Od malička se  věnovala baletu a také krasobruslení, mimochodem dvakrát se dokonce stala českou juniorskou mistryní v tancích na ledě. Choreografii vytvořila například pro inscenaci Rusalky v Národním divadle.   

Vysmívaná Ordinace

Rozruch rovněž vyvolává její role lékařky Zdeny v oblíbeném televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě. Podle mnohých ji účast v tomto projektu poškozuje. Seriál se sice těší značné přízni diváků, ale na straně druhé je velmi často vysmíván. Dokonce byl zařazen mezi pět televizních seriálů současnosti, na něž se prý nedá koukat. Hlavním argumentem jsou hrozné zápletky, které mimo jiné kritizují i lékaři a sestry.  Mnozí diváci  Ordinaci  chtě nechtě srovnávají s legendární Nemocnicí na kraji města. Za jeden z deseti důvodů, proč je Nemocnice mnohem lepší než Ordinace,  jistý kritik uvedl, že ji stvořil geniální Jaroslav Dietl, zatímco Ordinaci píše „deset chudáků“. Velmi tvrdou kritiku schytala Ordinace v růžové zahradě od mediální odbornice Ireny Reifové. Ta si myslí, že je to „mimořádně odporný projekt“ a argumentuje následovně: „Je to neonormalizační seriál. Znovu jsme svědky toho, že se seriál používá k prosazování určitých myšlenek, kterým dává moc. Ordinace jednoznačně buduje lékařskou ideologii a prosazuje stereotypní představy o nadřazenosti a podřízenosti v oblasti péče o lidské tělo a jeho zdraví. Lékaři jsou všemocní a skvělí, pacienti jsou na druhou stranu neinformovaní, hloupí a musí lékaře na slovo poslouchat,“ uvedla Reifová v rozhovoru pro Aktuálně.cz. 

Ty, ty, Zdeno!

A právě kvůli účinkování v kontroverzním seriálu čelí Dana Morávková nejen značné popularitě, ale i různým potížím. Přiznala to v nedávném rozhovoru pro Radiožurnál. Na otázku její věrné fanynky, jak se jí v Ordinaci  hraje, odpověděla: „Samozřejmě, všichni herci jsou rádi, pokud dostanou příležitost v seriálu. Nejsem úplně stejná jako Zdena, jak jsem nebyla úplně stejná jako Andrea z Rodinných pout. Vždycky si každou novou postavu velmi užívám a velmi mne baví být někým jiným a hrát něco jiného než jsem já.“  Když se moderátorka Patricie Strouhalová vzápětí ptala, co s sebou nese takové dlouholeté účinkování, tak se upřímně přiznala, že na ni například puberťáci v tramvaji pokřikují „Zdeno, jak můžeš podvádět Davida, jak můžeš spát s Hejdukem? Ty, ty, ty, to se nedělá! Vždycky mám hlavu zabořenou v kabátě, stydím se a koukám, kde nechal tesař díru, abych mohla z té tramvaje utéct." Pěkná hrůza jsou prý také selfíčka, když po ní její fanoušci naopak chtějí, aby se s nimi fotila. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová