Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Utrpení geniálního herce a imitátora. Lidi baví, ale těžká nemoc ho dohnala ho až k myšlenkám na sebevraždu. Na Silvestra chtěl skočit z okna... Tajnosti slavných

02.01.2016
Utrpení geniálního herce a imitátora. Lidi baví, ale těžká nemoc ho dohnala ho až k myšlenkám na sebevraždu. Na Silvestra chtěl skočit z okna... Tajnosti slavných

Foto: ČT

Popisek: Petr Jablonský

Je až neuvěřitelné, kolik smůly a trápení potkalo Petra Jablonského, komika, který dokáže skvěle napodobit téměř každého a pobavit spoustu lidí. V mládí čelil mnoha problémům. Trápil ho rozchod rodičů, neúspěch při pokusu studovat herectví, práce prodavače, která ho netěšila. Navíc musel bojovat s těžkými depresemi a s alkoholem.

Už jako dítě byl velmi uzavřený, neměl moc kamarádů a nezapadal do žádných partiček. Spíš ho vždy lákal svět dospělých. „Připadal jsem si hrozně osaměle,“ svěřil se před časem v pořadu ČT Třináctá komnata. Necítil se dobře ani doma, rodiče se rozvedli a maminka si našla nového partnera. Očím byl ale cholerik,  často ho profackoval a zesměšňoval jeho umělecké sklony. A tak si doma vždy někam zalezl a psal si básničky. Přiznává ale, že on sám byl složité dítě. Pochopení  naštěstí našel u svého otce Milana, který sám vydal básnickou sbírku. „Táta bych vždycky jinej, vždycky jsem věděl, že mě podporuje.“ 

Dvojí život

Ke své profesi imitátora se dostal úplně náhodou. Spontánně napodoboval učitelky ve škole nebo  umělce, které obdivoval a s překvapením zjistil, že to má veliký úspěch. Nahrál si dokonce první kazety a prodával je ve škole. A  tak začal jako imitátor vystupovat se svým tátou a jeho sdružením písničkářů, například v Balbínově poetické hospůdce. Už tehdy nad jeho výstupy lidé řvali smíchy. Tím se ovšem neuživil, proto se musel  na příkaz matky vyučit  prodavačem. Začal tedy žít dvojím životem, přes den prodával a večer účinkoval v kabaretu. V té době se také poprvé zamiloval. S první dívkou se ale rozešel a záhy pocítil první příznaky deprese. Na Silvestra, kdy se všichni kolem bavili, chtěl skočit z okna. Naštěstí tento pokus nedokonal. „Rozmyslel jsem si to na na poslední chvíli.“ Zásadní roli přitom sehrál opět jeho táta. Všiml si, že Petr je v depresi a nabídl mu, aby se k němu přestěhoval.  

Nejlepší lék

V  pražském kabaretu Kámen a srdce slavil obrovský úspěch s imitováním Václava Havla a Petry Buzkové. Právě tam ho objevila jeho dnešní manažerka Halina Němcová. Poslala do médií jeho videokazety a ozvala se Česká televize, dokonce přímo legendární režisér František Polák.  Ale přes velké úspěchy trvalo dlouho, než získal potřebné sebevědomí. Znovu upadl do depresí kvůli dalšímu vztahu. Ten zničilo jeho značné pracovní vytížení.  Petr navíc začal pít. Na vystoupení však nikdy nepřišel opilý. A právě práce ho nakonec zachránila: „Nikdy jsem kvůli svým stavům nechtěl zklamat lidi,“ zdůrazňuje. Dnes je jedním z nejvyhledávanějších komiků a také konečně našel  životní partnerku. Největší lék na deprese je podle něj láska. 

Trápení s Krausem

Nyní má poněkud jiné starosti. Kamkoliv přijde, nutí ho lidé, aby někoho napodoboval. Většinou mu to nevadí, horší je, když si pak musí s každým připít.  To ho potkalo i v případě setkání s prezidentem Milošem Zemanem. Ten ocenil, jak ho imituje a neodbytně mu nabídl panáka i cigaretu. „Pochválil mě, ale zároveň mě poučil. Jsem rád, že má takový nadhled a smysl pro humor,“ vyprávěl Jablonský  v Českém rozhlase v předvečer letošního Silvestra. 

I když má pověst, že umí napodobit prakticky každého, přece jenom se to vždy nepodaří.  Přál by si třeba imitovat  Jana Krause, ale stále to prý není ono. „Nemůžu ho pořád chytit,“ přiznává.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.                         

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace