Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

ČT konečně natočila pohodovou pohádku pro dospělé. Pretty Woman po česku, nebo fakt velký brak? Ale na Kuchařovou se tak krásně kouká, píší diváci - muži

30.12.2015
ČT konečně natočila pohodovou pohádku pro dospělé. Pretty Woman po česku, nebo fakt velký brak?  Ale na Kuchařovou se tak krásně kouká, píší diváci - muži

Foto: ČT

Popisek: Táňa Kuchařová v televizním filmu Správnej dres

Maraton notně obehraných i úplně nových vánočních pohádek skončil v neděli večer premiérou „pohádky“ pro dospělé. Vánoční romantická komedie České televize Správnej dres má, na rozdíl od nejrůznějších současných pohádkových slátanin, inspiraci v reálném životě. Tradiční souboj dobra a zla se odehrává podle scénáře, který se u nás dokonce přihodil.

Hloupým Honzou se totiž tentokrát stal sebestředný hokejista a princeznou krásná modelka, která si včas uvědomila, že jako manželka úspěšného sportovce  nemá bez vzdělání moc šancí prosadit se. Přinejmenším jeden takový případ ostatně u nás známe, jistá atraktivní česká vicemiss  před časem opustila  veleúspěšného sportovce a  místo toho, aby se stala jeho pouhou  okrasou, začala pracovat sama na sobě. Vystudovala vysokou školu, získala titul a za partnera  nakonec zvolila  vzdělaného muže z umělecké branže.  

Na Táňu se tak krásně kouká!

Je jen škoda, že režisér Stanislav Sládeček zcela nevyužil scénář, který napsal jeden z nejúspěšnějších a nejzajímavějších scénáristů současnosti Petr Kolečko. Kdyby nepodlehl  kultu romantických kýčů, mohla spíše vzniknout vtipná satira na svět vrcholového hokeje a modelingu. Diváky rozčílily kromě banálního děje  i herecké výkony protagonistů. Někteří považují obsazení drobného Jiřího Mádla za zásadní chybu, jiní jsou zase toho názoru, že paranoidního macha hrál celkem přesvědčivě.  Stejně tak se liší reakce na účast modelky Táni Kuchařové v hlavní ženské roli. Podle někoho to byla protekce, ale muži dost často nadšeně konstatují, že je nádherná a že se na ni tak krásně kouká. Kuchařová  přitom zahrála svoji misku dosti přesvědčivě. Při pomyšlení, že by jiná profesionální herečka patrně postavu krásky karikovala, jak je u nás běžné, je asi lepší, když  miss Severní Čechy ztvárnila skutečná miss.  „Ona to dala“, shrnuje věcně Nikola. 

Fenomenální Vladyka

Jednoznačně kladné reakce zato sklidil Miroslav Vladyka v jedné z vedlejších rolí:  „Vladyka super, Vladyka fenomenální, Vladyka 90%,“ chválí herce až překvapivě diváci. Jen tak mimochodem, dalších  epizodních rolí se  zhostily herecké hvězdy, například Tomáš Matonoha, Vilma Cibulková, Norbert Lichý, Bohumil Klepl,  Petr Vacek nebo Marek Taclík.  A zahrála si zde i další skutečná miss - Jana Doleželová. 

Pohodičková komedie...

Tradičně nejbouřlivější, ale i nejzajímavější ohlasy (pomineme-li hrstku českých kritiků, kteří tuto komedii samozřejmě  strhali), se objevily na  webu Česko-slovenské filmové databáze.  Většina diskutujících se shoduje na  tom, že jde o slušnou oddechovku. „Ta odlehčená kravinka mi docela sedla do nálady.“ „Pohodičková komedie pro nedělní večer.“   A další  konstatují, že ze všech vánočních pohádek byl nakonec Správnej dres to nejlepší, co ČT letos na Vánoce uvedla. Někdo dokonce chválí dokonalou satiru na hokejisty, jejich manželky a vysokoškolské profesory. 

… nebo novácká šmíra?

Pár diváků si ale  naopak myslí, že šlo o „nováckou šmíru na veřejnoprávním kanále“, případně „fakt velký brak“, či dokonce „strašlivou strašlivinu“. Anebo že „euronormalizační“ ČT připravila Kuchařové roli na klíč za naše koncesionářské poplatky. „Dopadlo to i přes množství  dobrých herců strašidelně, snad i proto, že scénárista měl tentokrát o kolečko víc.“ „Naprostej odpad, nebýt Táni, tak to vypnu po prvních pěti minutách,“ stěžuje si jedna z účastnic diskuse. Faktem ale je, že Správnej dress  přilákal  v neděli večer více než jeden a půl milionu diváků.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace