Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Odpočívat umějí jenom muži. Zato perfektně, tvrdí Daniela Kolářová. Co známou maximalistku definitivně naštvalo a kdo jí hází klacky pod nohy?

10.12.2015
Odpočívat umějí jenom muži. Zato perfektně, tvrdí Daniela Kolářová. Co známou maximalistku definitivně naštvalo a kdo jí hází klacky pod nohy?

Foto: ČT

Popisek: Herečka Daniela Kolářová se rozhodla k radikálnímu kroku

Cokoli dělá, musí být vždycky perfektní. Proč se známá herečka a bývalá politička Daniela Kolářová dodnes nenaučila odpočívat a co ji přivedlo k radikálnímu životnímu rozhodnutí, nad nímž její kolegové jenom kroutí překvapeně hlavou?

Narodila se ve znamení Panny, a právě z toho nejspíš pramení její maximalismus. Zkrátka když něco dělá, tak to vždycky musí být přinejmenším na sto padesát procent. „V této profesi přicházíme do styku s různými lidmi. S některými je radost pracovat, jiní vám kladou překážky pod nohy a dokážou z vás vysát všechnu energii. Občas je to velmi únavné,“ vysvětluje. To je nejspíš hlavní důvod, proč se stálice české herecké scény dodnes nenaučila pořádně odpočívat. „Tisíckrát jsem se pokoušela po obědě usnout, ale v hlavě mi tak moc šrotuje, že nedokážu vypnout. Stále jen přemýšlím, co jsem nestihla, co ještě musím udělat, co mám zorganizovat,“ přiznala Daniela Kolářová serveru Korzár.sk a dodala: „Odpočívat umějí perfektně jenom muži.“

S Danou Syslovou v novém představení pražského Divadla Palace Dámy z Aniane

S Danou Syslovou v novém představení pražského Divadla Palace Dámy z Aniane

Manželství na druhou

Největší ‘zabíračku‘ jí připravila vážná nemoc manžela Jiřího Ornesta. Začalo to srdečními problémy a lékaři rozhodli, že se musí podrobit operaci chlopně. Jenže po chirurgickém zákroku v únoru 2013 dostal herec embolii, a zatímco zpočátku vše vypadalo na dobré cestě, rázem se standardní situace proměnila v drama. Život mu nakonec lékaři zachránili, následky ale byly devastující. Do života se vracel krůček po krůčku, znovu se musel učit mluvit… Pevná vůle a odborná péče ale naštěstí přinesly své ovoce a již v srpnu se objevil před kamerou v Show Jiřího Krause. Sice se na pódium pomaloučku došoural, byl výrazně pohublý, humor mu ale nechyběl.

Toto období znamenalo obrovskou zátěž i pro jeho ženu, pro niž je Jiří osudovým mužem. Vdávala se za něj v osmadvaceti letech a porodila mu syny Šimona a Matěje. Po patnácti letech se sice rozvedli, protože Ornest patřil k notorickým milovníkům slabšího pohlaví, nakonec se ale k sobě vrátili, a dokonce se vzali podruhé. „Řekněme, že manžel nebyl poprvé na manželství dostatečně připravený. Až když jsme se rozešli, asi mu rodina začala scházet, a postupně se vracel,“ dodává Kolářová, kdykoli přijde řeč na její ‘druhé vstoupení do stejné řeky‘.

S manželem Jiřím Ornestem

S manželem Jiřím Ornestem

Umění odejít

Právě vysilující období během manželova onemocnění dovedlo postupně herečku k rozhodnutí, že všechno v životě má své meze. A má ho i kariéra, tím spíš, že příští rok v září oslaví sedmdesátiny. Už jenom blížící se kulatiny považuje za dostatečný důvod, aby opravdu začala konečně pomýšlet na odpočinek. A věří, že se to konečně naučí. „Už se těším na důchod. Chtěla bych odejít důstojně,“ nechala se slyšet nedávno v rozhovoru pro portál iDnes.cz. „Máme vnučku a vnuka. Vídáme se tak často, jak to jenom jde, ale doufám, že se to zlepší, když už budu v důchodu,“ dodala.

Kromě vnoučat se také těší, že bude mít konečně dostatek času na svoji chalupu. „Mám pocit, že tam mám nějaký smysl, cítím se tam plnohodnotně. Ve městě si připadám uvězněná. Když pracuji na zahrádce, mnohem víc dostávám, než dávám. Takovou vzájemnou výměnu pozitivní energie ve městě nedostanu,“ prozradila a dodala s úsměvem, že v příštím životě bude určitě zahradní architektkou. Na pobytu v přírodě je totiž doslova závislá a po příliš dlouhém setrvávání mezi paneláky jí je špatně. „Příroda je náš nejdůležitější partner a rostliny jsou živé bytosti, které živí ptáky, motýly, zvířata i nás lidi. Mnoho lidí se k ní začíná obracet.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace