Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Trapné ponížení „velké“ moderátorky: Halinu Pawlowskou vyhodili z televize prakticky na hodinu. Povídá se, že chtěla moc peněz, zdroje z TV Barrandov ale tvrdí něco jiného

05.12.2015
Trapné ponížení „velké“ moderátorky: Halinu Pawlowskou vyhodili z televize prakticky na hodinu. Povídá se, že chtěla moc peněz, zdroje z TV Barrandov ale tvrdí něco jiného

Foto: TV Barrandov

Popisek: Než se Halina Pawlowská vůbec stačila v Barrandovském videostopu rozkoukat, už si balila fidlátka

Natahovala, natahovala… až přetáhla. Pomyslné pero u orloje, který odměřuje trpělivost managementu televize Barrandov, prasklo v případě Haliny Pawlowské mnohem rychleji, než kdokoli čekal. Prý za to může její finanční nenasytnost. Jenže všechno bude nejspíš trochu jinak.

Nad kotrmelci, které předvádí třetí česká komerční televize, už zůstává rozum stát pomalu i naprostým ekonomickým laikům. Poté, co bylo neuvěřitelnou rychlostí ukončeno natáčení zábavné show ‘partičkovské‘ čtveřice La Parta, protože první díly nesklidily očekávaný divácký úspěch, dopadla stejně i Halina Pawlowská. Tradiční Barrandovský videostop pod taktovkou nejtělnatější dámy českého showbyznysu skončil rovněž rozhodnutím ‘nejvyšší moci‘ ze dne na den. Oficiálním důvodem má být neúměrně vysoký honorář, o nějž si populární publicistka, moderátorka a hvězda řady televizních show řekla.

Rozhodování u snídaně?

Zdá se, že rozhodovací ‘kolečko‘ v barrandovské televizi má nejspíš nějakou vadu na kráse. Že by se jeho jednotlivé zoubky prapodivně zasekávala a nepředávala informace dál? Jak jinak si vysvětlit, že co včera platilo, je najednou dnes úplně jinak. V každé fungující firmě přece bývá zvykem, že před startem jakéhokoli projektu jsou předem dána veškerá ‘pravidla hry‘, a koneckonců to vyžaduje i zákon. Než tedy padne první klapka, všichni zúčastnění vědí, kolik za práci dostanou, a především s tím jistě musel souhlasit ten, který otvírá či utahuje finanční kohoutky. A bezesporu to platilo i o Pawlowské, o níž je všeobecně známo, že si své příjmy umí velmi dobře ‘ošéfovat‘. Obrat ale přišel tak rychle, jakoby prostě kdosi kompetentní u snídaně prohlásil, že se mu včera večer tohle ale fakt nelíbilo. Tak radikální rozhodování mezi kávou a sázenými vejci však nesvědčí o podnikatelských schopnostech, vedoucích k dlouhodobé prosperitě.

Krátké sprinty odrazují diváky

Namísto běhů na dlouhou trať, které trvaleji usazují diváky před obrazovku, předvádí televize Barrandov v poslední době sprinty, jimiž jen dělá spoustu zmatků v programové nabídce, která je zveřejňována několik týdnů předem, a své fanoušky tím jenom čím dál víc odrazuje. Současně s natáčením odstartuje na své obrazovce velkorysou kampaň na zaručeně senzační pořad, která spolkne spoustu vysílacího času, jenž by mohl být mnohem lépe komerčně využit. Pak se diváci dočkají, a po odvysílání prvních dvou dílů zjevně kdosi v zákulisí zařve STOP. Ten kdosi zřejmě netuší, co je dávno statisticky prokázáno. Nový pořad musí dostat čas, aby se ve vysílání ‘usadil‘ a diváci dostali šanci vůbec ho objevit, ochutnat a dostat na něj chuť. S hodnocením jeho sledovanosti lze tudíž začít nejdříve po čtyřech týdnech. Pokud ale někdo již po jednom či dvou porovná dvě základní čísla, náklady na výrobu a sledovanost, a okamžitě situaci řeší ukončením projektu, není nejspíš tím pravým na svém místě. Nebo se snad konečná rozhodnutí opravdu rodí doma u snídaně, jak stále častěji říká zákulisní ‘šeptanda‘, poté co Kateřina Brožová sdělí svému partnerovi, majiteli TV Barrandov Jaromíru Soukupovi, že to nebylo nic moc?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace