Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Morálka je tu úplně zvrácená, připomněla spisovatelka lovestory s Havlem. Trapné padesátky: Obermannová, Mihulová, Tomicová…. Dělají ženy věci, na něž jsou staré?

04.12.2015
Morálka je tu úplně zvrácená, připomněla spisovatelka lovestory s Havlem. Trapné padesátky: Obermannová, Mihulová, Tomicová…. Dělají ženy věci, na něž jsou staré?

Autor: Facebook

Popisek: Irena Obermannová

Ženy po padesátce se podle populární spisovatelky ženských románů a autorky několika televizních seriálů Ireny Obermannové, bojí být trapné. Často se totiž dostávají do situace, kdy se za ně stydí vlastní děti a ony se za každou cenu snaží nebýt k smíchu. Po padesátce jim to ale začíná být úplně jedno a rozhodnou se žít zcela podle svých představ a svobodně.

Svoje životní zkušenosti, a také několika svých  kamarádek Obermannová využila v novém komediálním seriálu, který začne příští rok natáčet Česká televize v režii Michala Vajdičky. Jeho hlavními hrdinkami se stanou tři „trapný padesátky“ Mia, Anča a Eva v podání Aleny Mihulové, Pavly Tomicové a Kláry Melíškové.  Ale ještě trapnější než ony prý bude  jejich mužský protějšek, nepřátelský majitel domu Ruda. Toho by měl hrát David Novotný.  Autorka doufá, že  pomůže seriálem mnoha ženám k tomu, aby se v druhé polovině svého života netrápily a naopak si v tomto věku našly něco nádherného. „Zkrátka chci  ukázat, že ženy mohou být šťastné, pokud se nebudou stydět dělat věci, na které jsou údajně staré.“ 

Bible nešťastných žen

Irena Obermannová se po dvou skandálních knihách, Tajná kniha a Panoptikum české, v nichž  popsala svůj poměr s bývalým prezidentem Václavem Havlem, vrací ke svým obvyklým tématům, totiž milostným problémům nešťastně zamilovaných, často rozvedených hrdinek. Jejím nejznámějším a nejoblíbenějším dílem je Deník  šílené manželky, podle něhož byl natočen také stejnojmenný film. Podobně jako většina jejich dalších knížek je Deník do značné míry  autobiografií, Obermannová se v něm  vyrovnává s rozvodem a především s tím, že zůstala sama se dvěma dcerami.  Deník se stal doslova biblí nešťastných žen, protože  každá z nich měla pocit, že je napsán právě o ní. 

Červená knihovna?

Kritici úspěšné spisovatelce často vyčítají, že jsou její knížky červenou knihovnou, tomu se ona ale zásadně brání. Podle ní „červená knihovna“ přece popisuje milostné selanky se šťastným koncem, zatímco ona vypráví pravý opak. Její hrdinky čelí vážným problémům, dostávají se do velmi těžkých životních situací, jako ona sama. Příkladem je období, které prožila  po vydání Tajné knihy. Ocitla se na pranýři a mnozí ji dokonce obviňovali, že si milostný vztah s Václavem Havlem vymyslela. Po neuvěřitelné, hysterické mediální smršti se rozhodla promluvit v několika rozhovorech, v nichž tyto pochybnosti vyvrátila. Nakonec se ale kvůli obrovskému tlaku psychicky zhroutila. Velmi se jí navíc dotklo, jak se Václav Havel po vydání knihy zbaběle zachoval. Ačkoliv dobře věděl, že knihu píše a je dokonce autorem jejího názvu, četl  rukopis a líbil se mu, nakonec vše popřel.  Ireně bylo dokonce  vyčítáno, že vydáním Tajné knihy zavinila Havlovu smrt. 

Panoptikum české

S přetvářkou české společnosti, především její intelektuální části, se rozhodla vyrovnat v knize Panoptikum české, která v mnohém vypovídá také o stavu českých médií. Rekapituluje v ní skandál, který vyvolal její vztah s Havlem. Časem se s celou situací vyrovnala a přešla do protiútoku. V rozhovoru pro Blesk se například ptala, kdo je více nemorální, zda žena bez závazků, která se zamiluje, nebo ženatý muž, jenž ji svedl. A dodává: „Já jsem ten vztah nevyvolala, nikdy jsem Havla nežádala o schůzku, po dobu jednoho roku jsem ho nikdy sama nekontaktovala. Ale zamilovala jsem se jako malá holka, to ano. A když mluvíme o morálce, rozhodně si nemyslím, že bych ublížila Dagmar Havlové. Nechovala jsem se o nic hůře, než se chovala kdysi ona.“ Obermannová v rozhovoru připomněla, že Havel měl poměr s Dagmar Veškrnovou ještě v době, kdy žila jeho žena Olga. A  dodala: „Mimochodem, když já byla vdaná a manžel měl milenky, nikdy jsem se nezlobila na ty holky. Zlobila jsem se na něj. On byl ženatý. V téhle zemi je morálka úplně zvrácená.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace