Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dvě velké záhady kolem jeho noční TV show. Proč Leoš Mareš v rádiu táhne a v televizi ne? To je prostě showbyznys, říká odevzdaně moderátor

20.11.2015
Dvě velké záhady kolem jeho noční TV show. Proč Leoš Mareš v rádiu táhne a v televizi ne? To je prostě showbyznys, říká odevzdaně moderátor

Foto: Facebook

Popisek: Leoš Mareš právě přišel o svou late night show na Primě.

Moderátor Leoš Mareš se na počátku podzimu pustil do vlastního projektu Show Leoše Mareše. Ta se na obrazovce udržela bohužel jen necelé dva měsíce, jak informuje Blesk.cz. V úplné tichosti Mareš na Primě skončil. Nápadně to připomíná osud Marešova pořadu QI také na Primě, který televize také záhy ukončila... Psalo se, že celá show přechází na TV Barrandov, ale nejčerstvější zprávy tomu nenasvědčují.

První vysílání, ve kterém se Leoš Mareš v nočních hodinách představil televizním divákům, shlédlo 51 tisíc příznivců. Druhý díl už vidělo o něco více diváků, hned 77 tisíc. Od té doby se sledovanost držela na podobné výši. Ani tak to ale pro TV Prima nebyla nejspíš dostatečně vysoká čísla. „My do Show Leoše Mareše peníze investovat nebudeme. Má průměrné výsledky sledovanosti, slušné na pozdní čas, kdy se vysílá, ale nikoli natolik nadprůměrné, aby se dalo uvažovat o posunu do atraktivnějších hodin,“ řekl iDNES.cz ředitel FTV Prima Marek Singer.

Ve srovnání s ostatními pořady, třeba i na konkurenčních televizích, Marešova noční show zase takový úspěch nezaznamenala. Například barrandovský pořad Tchyně s Monikou Štikovou si přičetl u prvního dílu 210 tisíc diváků. Stylistický pořad Popelka, kde soutěží obyčejní smrtelníci, sledovalo poprvé 96 tisíc lidi. Marešovy show prostě z nějakého důvodu netáhnou.

Chyba TV Prima?

A upřímně, je to záhada, protože Mareš je opravdu skvělý moderátor – od prvních dílů se znatelně uvolnil a předvádí to, na co jsme u něj zvyklí z rádia: Pohotový vtip a sarkasmus, břitký, ale ne zlý, takže jeho hosté se baví s ním. Podobně jako u Karla Šípa, ale ne u Jana Krause, který se často baví na úkor svých hostů. Mimochodem, čím dál zajímavějších hostů, zdaleka nejen provařených večírkových celebrit… Tuto záhadu lze ale jednoduše vysvětlit. Odpověď zní: Nedali mu čas. Čas, který Leoš zjevně potřebuje, aby se zaběhl a zazářil, čas divákům, aby si ho na obrazovce našli. A to je obrovská chyba TV Prima.  

Místo late night show Prostřeno!

Poslední informace o Show Leoše Mareše pocházejí z úterka. Radioservis.cz napsal: „Leoš Mareš a jeho má v tomto týdnu v televizi neplánované volno. Poté, co Prima stáhla Show Leoše Mareše, se nové díly měly objevit od pondělí na Barrandově. Neobjevily. Tvůrčí tým následně pozastavil produkci.“

„Tento týden nenatáčíme. O vstupenky si můžete opět psát na příští týden,“ uvedli tvůrci show na oficiálním facebookovém profilu. Důvodem pozastavení natáčení nových dílů může být fakt, že až do tohoto týdne platila ještě koprodukční smlouva s Primou. Ta měla být rozvázána až k pondělku, což by logicky bránilo nasazení nových dílů show na jiné televizi.

O definitivním rozvázání smlouvy informoval web Digizone.cz ve své placené sekci, potvrdila ji i mluvčí televize Gabriela Semová. Televize Prima nahradila Late night Leoše Mareše reprízami pořadu Prostřeno!. Znamená to, že tato show se ve vysílání komerční dvojky celkem určitě neobjeví a přesune se na třetí komerční televizní skupinu.

Barrandov dělá mrtvého brouka

TV Barrandov, o níž se před týdnem psalo jako o jistém nástupci Primy u Marešovy show, ale zatím nezařadila Show Leoše Mareše do své nabídky pro reklamní klienty. Zajímavé je, že televize Barrandov ani nespěchá s uvedením nových dílů. Nasazení nových dílů od středy by nedávalo příliš smysl, proto lze očekávat, že se další díly objeví ve vysílání až příští týden. Barrandov musí prostřednictvím agentury Media Master rozběhnout i prodej reklamy k tomuto titulu, k čemuž zatím nedošlo. Jakákoliv prodleva se ale může negativně projevit na aktuálnosti již natočených dílů, jejichž děj by měl glosovat aktuální dění…

„Třeba moje pokusy o televizi. Dlouhá léta jsem zkoušel dostat se do televize a už jsem začínal mít pocit, že to nedokážu. Jsem ale zvyklej bojovat a nepřestávat zkoušet. Věřil jsem, že se to nakonec zlomí,“ glosoval aktuální děni v odpovědi na otázku iDnes.cz, zda zažil nějaké zklamání v životě, sám Leoš Mareš. A protože opravdu má buldočí vytrvalost, snad se na nějaké televizi usídlí na delší čas.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace