Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Viděla ho sotva minutu, a už si s ním šuškala o sexu. A přitom hvězda Comebacku a adeptka na novou StarDance tvrdí, že je stydlivka. Jak to je s plachostí Marušky Doležalové doopravdy?

19.11.2015
Viděla ho sotva minutu, a už si s ním šuškala o sexu. A přitom hvězda Comebacku a adeptka na novou StarDance tvrdí, že je stydlivka. Jak to je s plachostí Marušky Doležalové doopravdy?

Foto: nf.akutne.cz

Popisek: Jak je vidět, na svou vysněnou femme fatale má Maruška Doležalová úspěšně našlápnuto. Zatím ale její dívčí image nejvíc sedí role, v nichž může uplatnit svůj smysl pro humor.

Sama sebe neustále podrobuje tvrdé kritice, je nejistá, stydlivá, a jakmile ji někdo pokárá, má rázem sebe vědomí na nule. Jak je vůbec možné, že se tak plaché stvoření stalo herečkou?

Kdo by neznal neuvěřitelně naivní Sašu Bůčkovou z původního českého sitcomu televize Nova Comeback. Její představitelka Marie Doležalová nyní navíc září na tanečním parketu v populární taneční show celebrit StarDance. Sotvakdo by tudíž uvěřil, že je roztomilá Maruška ve skutečnosti velmi plachá a při kontaktu s druhými musí sama se sebou často velmi tvrdě bojovat, i když už toho ve svých osmadvaceti letech dokázala mnohem víc než někteří kolegové, kteří ale na rozdíl od ní umějí o svých úspěších velkohubě rozprávět a prezentovat je jako sedmý div světa.

Ve filmu Pusinky

Ve filmu Pusinky

Nejspíš proto o absolventce oboru herectví na konzervatoři málokdo ví, že je i autorkou dvou muzikálů, z nichž jeden i sama režírovala, a členkou hudební skupiny Olats otesoc (co se to stalo – pozn. red.), pro kterou skládá písničky. „Jedinou naší ambicí je výzkum, kam až lze v trapnosti dojít,“ říká o skupině Marie, kterou sudičky obdařily mimořádným smyslem pro humor. Nikdy takzvaně netlačí na pilu a už vůbec nebere sama sebe vážně. Navíc píše velmi úspěšný blog o životě herečky, nazvaný Kafe a cigárko, který získal Literu za blog roku v rámci cen Magnesia litera 2015.

Největší strašák – tvůrčí křeč

Na konzervatoř se sice dostala až na druhý pokus, vítr z plachet jí to ale nevzalo, právě naopak. Díky tomu začala na herectví nahlížet ryze kriticky. „Herectví je v něčem uměním, to nepopírám, ale také je za ním spousta zábavy. Vždy jsem milovala nepovedené záběry. Jsou důkazem, že i herecký stroj se musí naolejovat. Herci si musí říct, kam postaví šálek s kávou, kterou toho druhého otráví, aby byla po ruce, aby škrcení probíhalo v tempu,“ charakterizovala vtipně svou profesi. Přesně takhle na svém blogu ráda zveličuje. „Dostala jsem nápad psát o herectví zevnitř, ze šaten a divadelních klubů. Divák sleduje vážnou tragédii, herci si rvou šaty z těl, a mezitím v klubu kávička, cigaretka, chlapi sledují fotbal, a občas si někdo odskočí na jeviště, když ho zavolá inspicient,“ popisuje každodenní divadelní realitu.

Se Simonou Babčákovou a Matoušem Rumlem v Comebacku

Se Simonou Babčákovou a Matoušem Rumlem v Comebacku

Témat, jimiž se zabývá, má Marie opravdu nespočet, od ponižujících konkurzů přes postelové scény až po zákulisí natáčení. Nový text se snaží vytvořit každý týden, ale přiznává, že když ji někdo pochválí, vlastně ji to pořádně vystresuje. „Na pochvalu nereaguji dobře, Když mi někdo řekne nebo napíše, že se těší, vezme mi svobodu. Začnu o tom přemýšlet a bojím se, že dostanu tvůrčí křeč,“ přiznává. Ta se ale naštěstí prozatím ještě nikdy nedostavila. Na hereckém životě najde Marie vždycky něco dalšího, co by mohlo být zajímavé.

Vděčné téma – trapasy

Svůj první blog napsala o tom, jak herci nesnášejí konkurzy. „Na tu nejistotu je člověk sám. Myslela jsem si, že si na konkurzy zvyknu, vždyť dělám divadlo deset let, ale ten pocit je vždycky stejný. Nedávno mě hned po příchodu do místnosti režisérka vyzvala, abych si lehla na chlapce, kterého znám sotva od vidění. Měli jsme vést intimní rozhovor po sexu. Jsme dospělí lidé, vždyť je to strašně trapné,“ vysvětluje herečka. Psaní blogu je pro ni osvědčenou metodou, jak si vyčistit hlavu. „Je to takový můj způsob relaxace. Čistím se tak od nejistoty a emočních náporů, které tuto profesi doprovázejí. Herec má stále nějaké emoce. Když mě někdo vystaví kritice, hned mám sebevědomí na nule,“ přiznává.

Ve StarDance s tanečníkem Markem Zelinkou

Ve StarDance s tanečníkem Markem Zelinkou

Nedostatkem práce na rozdíl od některých kolegů Marie netrpí. Před filmovou kamerou stanula poprvé v roce 2007 ve filmu Pusinky. Vzápětí ji vynesl do podvědomí diváků právě ‘novácký‘ Comeback a od té chvíle se její kariéra rozjela mimořádnou rychlostí. Podvědomě je ale předem vyrovnaná s tím, že by mohlo být hůř. „Mám pocit, že když herečka nemá práci, snáší to lépe. Práce pro nás není středobodem života jako pro muže. Sleduji, jak kolegy ničí, když nemají práci,“ říká zajímavá mladá herečka, která na svou vysněnou příležitost prozatím stále ještě čeká. Touží totiž po roli femme fatale, osudové ženy, která by hrdinům zamotala hlavu a ovlivnila celý děj. Prostě stát se novou českou Gretou Garbo. Na to si ale se svým stále ještě dívčím vzhledem bude muset nějakou tu chvilku počkat. „Namísto toho moderuji dětský program v České televizi,“ dodává se smíchem.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace