Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

O své smrtelné nemoci… Prý si prochlastal játra, tvrdí bulvár. Václav Postránecký prozradil, jak to bylo a je ve skutečnosti, média mířila těsně vedle

19.11.2015
O své smrtelné nemoci…  Prý si prochlastal játra, tvrdí bulvár. Václav Postránecký prozradil, jak to bylo a je ve skutečnosti, média mířila těsně vedle

Autor: TV Prima

Popisek: Václav Postránecký u Krause

V dalším dílu Show Jana Krause ve středu na Primě se představil herec Václav Postránecký, který mluvil hodně o bulváru: „Oni musejí mít někde nějaké ústředí, kde si vytipují, komu budou škodit a jak ho zlikvidují,“ stěžoval si herec, který se, pokud nedosáhne omluvy, chystá soudit.

Jako první host přišel diváky pobavit herec Václav Postránecký, který v současnosti září například v seriálu Vinaři. Moderátor nám připomene už Václavovy úplné herecké začátky před kamerou. Pan Postránecký byl totiž podobně jako Jan Kraus dětským hercem. „Já jsem začínal ve filmu Konec strašidel, kde jsem se sestrou Ládi Pucholta zpíval budovatelskou písničku. A to bylo povedený,“ vzpomíná herec, a dokonce ji krátce zanotuje. Protože se v herecké branži pohybuje takřka 60 let, může srovnávat, co všechno se změnilo, a co naopak vůbec.

Jenomže já měl infarkt ve slezině

Ovšem bulvár mu podobně jako Janu Krausovi vadí. „O mně napsali, že se řítím do neštěstí, protože jsem si prochlastal játra a chlastám dál. Já nevím, jak na to přijdou! Oni musejí mít někde nějaké ústředí, kde si vytipují, komu budou škodit a jak ho zlikvidují,“ spekuluje o bulvárních novinářích pan Postránecký a pokračuje v líčení své kauzy: „Moji právníci už se třesou na soud. To bude zajímavé. Já jsem totiž skutečně málem přišel o játra, ale takovou zvláštní shodou okolností, protože jsme se stěhovali z Prahy do Říčan a já jsem likvidoval transformátor, který vážil 70 kg. A abych nerozbil kachličky, tak jsem těch sedmdesát kilo pomalu nesl. No a položím to opatrně a nemůžu se narovnat. Tak jsem řekl, Helenko, zavolej prosím paní doktorku, která bydlela v přízemí, já se nemůžu narovnat a tadyhle mě píchá. Tak mě odvezli na Vinohrady, tam mě nechali do druhého dne, udělali mi všechny prohlídky a tak dále a zjistilo se, že jsem zdráv jako řípa, srdíčko jako zvon. Jenomže já měl infarkt ve slezině a na to nepřišli. Ten vmetek, co to ucpal, se po tom roce a půl nebo dvou letech začal rozkládat a ten výpotek začal likvidovat játra a oni nevěděli, co se mnou je. Mysleli si, že je to něco se žlučníkem. Naštěstí mě z Říčan poslali na Bulovku a tam mě z toho dostali, ale říkali, že hodiny rozhodovaly. Kdybych nebyl v dokonalé fyzické kondici, tak bych to býval nepřežil. Takže to se jim bude v té redakci špatné hájit.“ Nicméně dává ještě bulváru šanci, aby se omluvil, jinak půjde případ skutečně k soudu.

Jako když si vezmeš osmnáctiletou nevěstu, odložíš ji…

Vzhledem k jeho nepřehlédnutelné roli ve Vinařích, dojde řeč také na tento divácky oblíbený seriál a na to, jak rodilý Pražák vstoupí do role Moraváka. „Já jsem zvláštní Pražák, protože jsem na tu Moravu odešel v sedmnácti letech. To jsem byl tedy teprve sedmnáctiletý Čech, takže já všechny věci umím i na moravský způsob,“ říká se smíchem herec, který zůstal na Moravě dalších osm let a pochází odtud i jeho manželka. Je navíc také Rytířem vína, které sdružuje řád sv. Jiří, založený již v raném středověku, a který měl za úkol bránit evropské tradice. O vínu toho ví opravdu hodně, ačkoli o sobě tvrdí, že je pouze poučený laik. Nicméně prozradí, že v současnosti dává přednost před vším ostatním mladým bílým vínům a má pro to dobrý důvod: „Jak tvrdí jeden můj přítel, archivní víno je, jako když si vezmeš osmnáctiletou nevěstu, odložíš ji a říkáš, na tebe si počkám, až mi trochu zestárneš.“

Na úvod se tradičně Kraus obul do politiky

„Oslavili jsme svátek za svobodu a demokracii – to je významný svátek – bohužel jsme k němu dostali tu hnusnou tragédii v Paříži. Teroristický útok, který nebyl jen na Francii, ale na celou Evropu. A nejen na Evropu, ale i na celou naši moderní, chcete-li západní demokratickou civilizaci,“ prohlásil Kraus na úvod jím moderovaného pořadu Show Jana Krause. Moderátor dále podotkl, že on i jeho kolegové nastalou situaci nesou těžce, s obavami. „Nicméně si nemůžeme nechat diktovat způsob našeho života právě od odporně agresivních teroristů, musíme žít po svém a snažit se dobrat do situace a stadia, kdy od toho budeme mít pokoj, nebo to výrazně zmírníme,“ zdůraznil.

V rubrice „Stalo se“ si posléze moderátor rýpl do naší politické garnitury. S odkazem na nový film s agentem 007 Jamesem Bondem ukázal na obrazovce fotomontáž, na níž je zobrazena postava oděná do černého špiónského oblečení, s pistolí a hlavou prezidenta Miloše Zemana. „Je tu nový film Alkoholik 007. Určitě na to běžte do kina, bude to nervák,“ přidal Kraus komentář.

Následně ukázal dopis, který údajně napsal Ježíškovi čtyřiatřicetiletý Honzík. V seznamu věcí, které by rád našel pod stromečkem, se objevilo i takové přání, „aby Kalousek s Nečasem dostali fakt nějakou hnusnou nevyléčitelnou nemoc“. Dotyčný by si ale také přál třeba hodně moc peněz. Ne však eura, ty jsou dle jeho názoru v „píči“, abychom citovali doslova slovo přečtené Janem Krausem. Krausovi neunikla ani zpráva o návštěvě ex-prezidenta Václava Klause u uzenářů, kde se měl Klaus obout do varování před šunkou. On sám totiž žádné nebezpečí neodhalil. „Asi si k ní čuchnul a byla v pořádku,“ lakonicky konstatoval moderátor.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace