Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Praze to žije, nevěříte? Podívejte se na důležité události a akce v metropoli do konce roku 2015, kulturní, sportovní i třeba gastronomické

06.11.2015
V Praze to žije, nevěříte? Podívejte se na důležité události a akce v metropoli do konce roku 2015, kulturní, sportovní i třeba gastronomické

Autor: Markéta Vančová

Popisek: Praha podzimní, ilustrační foto

Jak se blíží zima, podíváme se na 6 nejzajímavějších a nejdůležitějších akcí, které budeme mít šanci do konce roku 2015 v Praze ještě navštívit. Jde z většiny o akce kulturní, ale najdeme mezi nimi i akce sportovního, zábavního či gastronomického rázu.

Flaesh 

 

"Vstup" by Galerie Rudolfinum - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Commons.

Na první pohled neobvyklý název Flaesh v sobě nese dvojí význam, a sice „flash“ (anglicky zazáření), ale také „flesh“ (anglicky lidské tělo, popř. maso). Jde o označení výstavy, kterou můžete navštívit v pražském Rudolfinu od již od začátku října tohoto roku až do 3. ledna roku příštího. Rudolfinum se nachází na Starém Městě na ulici Alšovo nábřeží 12. Výstava Flaesh představuje díla pěti umělkyň, mezi něž patří Marlene Dumas z Nizozemí, která se věnuje převážně akvarelové malbě, dále Tracey Emin narozená v Londýně zabývající se hlavně tušovou kresbou nebo vlámská sochařka Berlinde De Bruckere, která se v poslední době ve své tvorbě zabývá hlavně existenciální úzkostí a problémy dnešního světa. Dále jde o americkou umělkyni Kiki Smith, která na výstavě Flaesh představuje své sochařské exponáty a pohádkové kresby, a v neposlední řadě Louise Bourgeois, která se prostřednictvím svého díla snaží zodpovídat základní otázky lidského života. 

International Jazz Festival Praha 

 

"Divadlo Minaret" by Divadlominaret - Own work. Licensed under Public Domain via Commons.

Již třicátý sedmý ročník tradičního mezinárodního jazzového festivalu International Jazz Festival se koná v Reduta Jazz Clubu na Národní 20, Praha 1. Jde o jeden z jazzových festivalů s nejbohatší a nejdále sahající historií v Evropě vůbec. Pokud však plánujete festival navštívit, neváhejte, neboť bude ukončen v neděli 8. listopadu. Festivalu se zúčastní mnoho jazzových umělců jak z Česka, tak i ze zahraničí. Letos byl festival zahájen vystoupení skupiny Charlie & Nightingales, v jehož čele stojí Charlie Slavík. Dále se festivalu účastní Josef Vejvoda, co se týče zahraničních jmen, je nutno zmínit Reneho Trossmana, jež hraje profesionálně již od roku 1985 a pochází z USA, avšak od roku 1994 žije v Praze a toto město pokládá za svůj domov, nebo Jean Toussaint, rodák z New Yorku a držitel ceny Grammy. 

Lázně na lodi 

Nejen výstavy, ale také saunu na lodi je možné si v Praze užít. Co je k tomu potřeba udělat? Buď si koupit jednorázové vstupné nebo permanentku, která činí 2.000 Kč za 10 vstupů po 1,5 hodině. Na loď se nastupuje na Náplavce, což je část pražského Rašínova nábřeží nacházející se mezi Železničním mostem a Palackého. Sauna má kapacitu pro 15 lidí, přičemž rezervaci je možné vyřídit online. Ze sauny je výhled na Hradčany, pokud potřebujete osvěžit nebo změnit aktivitu, je možné zavítat do baru přímo na lodi s nabídkou alko i nealko nápojů, no a pokud je vám příliš vedro, můžete využít sprchu umístěnou na palubě nebo si skočit do Vltavy (s čímž se počítá). Lázně na lodi by měly být otevřené veřejnosti až do konce března příštího roku. 

Finále světové skupiny Fed Cupu

 

Petra Kvitova Final Fed Cup 2011“ od Pavel Lebeda / Česká sportovní – Pavel Lebeda / Česká sportovní. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 cz via Wikimedia Commons.

Celosvětová soutěž ženských národních tenisových týmů se hraje od roku 1963 a dnes je díky téměř 100 zúčastněným národům největší pravidelnou soutěží ženských reprezentací na světě. O další titul ve Fed Cupu budou české tenistky usilovat o víkendu 14. a 15. listopadu, v pražské O2 Areně, tedy tam, kde v roce 2012 porazily ve finále Srbky, a vloni Němky. Naší ženské tenisové reprezentaci tak patří 1. místo ve světovém žebříčku tenisových týmů. Ve finále letošního ročníku Fed Cupu se proti českým tenistkám postaví silný celek Ruska.

Celoevropská soutěž 

 

Zdroj: pokerstarsblog.com

Fanoušci pokeru jistě uvítají, že již brzy se v Praze uskuteční již 12. sezóna evropské pokerové ligy European Poker Tour. Tato liga se odehrává v různých evropských velkoměstech, jako jsou Barcelona, Monte Carlo, Dublin, ale také Praha. Zde bude zastávka EPT probíhat ve dnech 5. až 16. prosince 2015 v pražském hotelu Hilton. V minulých letech se této akce zúčastnily celebrity nejen ze světa pokeru, ale také filmu a sportu. Např. Brazilská fotbalová legenda Ronaldo se celebrity duelu turnaje v Praze zúčastnil v roce 2013.  Turnaj EPT organizovaný populárním poskytovatelem hraní texas hold’em pokeru na internetu PokerStars je zajímavý mimo jiné také účastí: loni se v hlavním kole EPT účastnilo se ho přes 1,100 hráčů z celého světa. Ti, kteří se turnaje nemohli zúčastnit, se mohli na hráče dívat prostřednictvím mobilní aplikace, která je dostupná v několika jazycích. 

Havelský trh 

Havelský trh na ulici Havelská 13, Praha 1, je jediné dochované historické tržiště nacházející se v jádru staré Prahy. Toto tržiště je staré téměř 800 let, neboť pochází již z 1. poloviny 13. století. Kromě ulice Havelské do původního tržiště spadal také Uhelný trh a poblíž se nacházející Rytířská ulice. Tržiště má otevřeno každý den od 7 hodin ráno do 18.30 kromě neděle, kdy je otevřeno od 8 ráno do 6 večer. V pondělí až pátek je zde nabídka hlavně čerstvé zeleniny a ovoce, v sobotu a neděli se potom struktura nabídky mění a je možné zde zakoupit mimo potravin i různé suvenýry pro turisty. 

Příběh jednoho domu a jedné rodiny 

 

Muzeum hlavního města Prahy“ od DezidorVlastní dílo (own photo). Licencováno pod CC BY 3.0 via Wikimedia Commons.

Expozice s označením Příběh jednoho domu a jedné rodiny, kterou je možné si prohlédnout v Muzeu hlavního města Prahy v Rothmayerově vile na ulici U Pátého baterie 50, Praha 6, nám připomíná dílo architekta Otto Rothmayera a také nám dává možnost nahlédnout do osobního života tohoto slavného architekta, který sdílel s manželkou Boženou Rothmayerovou, která byla významnou výtvarnicí a propagovala nový životní styl. Budova Rothmayerovy vily byla nedávno rekonstruována, čehož si již zasluhovala vzhledem ke svému věku – byla postavena v letech 1928 – 1929 ve stylu klasicizující moderny. Expozice zde bude až do roku konce roku 2017. Tato vila je mimo jiné také na seznamu kulturních památek ČR.

 

Vložil: Redaktor KL

Tagy
Praha,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace