Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Syndrom neviditelné konzervy: Každý samec, který se do vás zamiluje, se k vám přesně v tom okamžiku zapisuje do kurzu převýchovy. Jen o tom ještě neví

07.11.2015
Syndrom neviditelné konzervy: Každý samec, který se do vás zamiluje, se k vám přesně v tom okamžiku zapisuje do kurzu převýchovy. Jen o tom ještě neví

Foto: Albatros

Popisek: Sylva Lauerová se svou Sexy strategií

UKÁZKA Po třech letech odmlky přichází Sylva Lauerová se svou Sexy strategií. Kontroverzní spisovatelka, autorka řady románů bořících tabu, vnáší na českou literární scénu opět něco zcela nového. Svěží a vtipné čtení nahlížející do zákoutí ženské duše a nabízející řadu originálních rad je současně chytrou knihou pro moderní ženu. Lauerová trefně střílí do vlastních řad, bere si na mušku nejen slabosti ženské psychiky, ale i současného muže (Experimentální atlas mužů), opět se nevyhýbá ani těm nejintimnějším tématům a přímočaře míří vždy do černého. Sexy strategie je kniha pro ženy se smyslem pro humor. A my pro vás máme ukázku z kapitoly, nazvané Syndrom neviditelné konzervy.

„Hele, miláčku, já to nemůžu najít.“ Kolikrát už každá z nás slyšela tuhle větu. Muž bezradně stojící před otevřenou lednicí nebo skříní jakéhokoli určení a hledající něco, co se stoprocentně nachází uvnitř a co vy právě nutně potřebujete. Jenomže máte ruce od mouky, a tak jste se domnívala, že požádáte přítele o pomoc a kýžený předmět vám během pár vteřin přistane pod nosem. Nikoli! Takže zcela nechápavě odpovídáte: „Ale Karle/Hynku/Petře – ostře červená konzerva, stojí v pravém dolním rohu, musí být někde u krabic s mlékem, ty jsou bílé barvy…“ „No, to přece vím, nedělej ze mě hlupáka, žádná konzerva tady nestojí,“ je definitivní odpověď, po níž následuje už jen mlčení. 

Muž je stále rozkročen u ledničky, aniž by se pohnul, třeba jen lehce sklonil, a lednička zůstává pořád doširoka otevřená, vydechuje do okolí svůj chlad, čímž se uvnitř otepluje a to vás činí nervózní. Po krátkém záchvatu vnitřního zoufalství pokus vzdáte a vydáte se, samozřejmě s rukama špinavýma od mouky, směrem k otevřené lednici a čekajícímu muži. A již ze tří metrů!!! spatříte mezi krabicemi mléka škodolibě vyčnívat ostře červenou konzervu, která se šklebí a vykřikuje: Tady jsem, tady jsem! 

„Tady stojí, přece,“ vyčítavě se otočíte na partnera, „copak ji nevidíš?“ „Aháá, ale tos neřekla, že si musím skoro až lehnout, abych ji viděl, navíc je oranžová, a ne červená – a tomuhle říkáš konzerva? Víš co? Příště si ji najdi rovnou sama.“ 

Správně, drahé dámy, nepověřujme naše muže tak nadlidsky těžkými úkoly. Neposílejme je do ledniček hledat červené konzervy mezi bílými krabicemi ani do prádelníků pro modré ručníky s puntíky, přinesou tyrkysové, jednobarevné, a to ještě v tom nejlepším případě. Ponechejme je raději v jejich oblíbených pozicích špičkových manažerů, generálních ředitelů, architektů či náměstků ministrů. 

Pro dokreslení mužské logiky ve věci fenoménu syndromu neviditelné konzervy předkládám stručné vysvětlující argumenty, které mi byly poskytnuty vysokoškolsky vzdělaným mužem: 

Člověk, který ovládá lednici – nejčastěji žena – nepřetržitě mění systém uskladnění, očekávaná potravina není tam, kde by měla být, například párky se nacházejí mezi víny. 

Vše je zabaleno do papírových a igelitových sáčků, uvnitř kterých se může nacházet cokoli. Je zcela iracionální nesmyslně pátrat po obsahu, neboť je dopředu neodhadnutelný. 

Nelze se řídit dle předpokládaného vzhledu daného objektu, viz máslo – odkdy vypadá máslo jako plastiková krabička? (Zde míní máslo uzavřené do průhledného boxu, který má zamezit absorpci eventuálních pachů ostatních potravin.) 

Klasický multitasking: žena si naskenuje všechny předměty nacházející se uvnitř lednice do mozku, věci projdou sítem a v sítu zůstane hořčice. Chlap musí podstoupit náročnou cestu matematického vylučování, kdy se lineárně pohybuje v následujících souřadnicích: Jak vypadá hořčice? Je tento předmět hořčice? Ne. Není tohle snad hořčice? Ne. A toto, je to hořčice? Systematicky postupuje od předmětu k předmětu a v jistém časovém úseku žádaný objekt najde. 

Jsme zkrátka rozdílní, o tom nemůže být pochyb. Ale vy si, milé dámy, zapamatujte jedno: Každý samec, který se do vás zamiluje, se k vám přesně v tom okamžiku zapisuje do kurzu převýchovy, jen o tom ještě neví. To, co si ze svých partnerů časem vykonstruujete, je jen na vás.

 

 

Sexy strategie je kniha napsaná ženou pro ženy. Je humornou výzvou, zábavným čtením a přátelským dialogem. Mohlo by se zdát, že je pouhým manuálem ke zvýšení sexuální přitažlivosti. Omyl! Sexy strategie s nadsázkou a humorem odkrývá i ta nejtajnější zákoutí ženského světa. Seznamuje s názory a přáními současné moderní ženy, představuje pilíře novodobých namlouvacích taktik a doporučuje hned celou řádku rafinovaných triků, které vedou k srdci „toho pravého“, nebo pomohou pečovat o kvalitní dlouhodobý vztah. 

Sexy strategie je určena všem věkovým kategoriím, najdete v ní atraktivní témata od problémů současné „Singl ženy“, přes sexuální idoly náctiletých, až po zpochybnění mýtu asexuálního stáří. V experimentálním atlasu mužů si vyhledáte, zda náhodou nežijete se svalovcem tupým, nebo spořičem drastickým, budete přesně vědět, co očekávat od ženy-predátorky, odhalíte starosti zlatokopek, a zjistíte, jestli třeba netrpíte nemocí Popelky či syndromem příliš krásných žen. 

Sexy strategie vám poutavou formou nabídne cestu nejenom k dokonalému  sexappealu, ale i k vám samým, vaší vnitřní kráse a k nalezení vlastní hodnoty.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace