Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kauza Gott: Když z tragédie dělají frašku a televizní moderátorka vám vážnou nemocí celebrity „zpříjemní následující chvíle". Jinde rovnou přidají výčet úmrtí hvězd, také velmi taktní

06.11.2015
Kauza Gott: Když z tragédie dělají frašku a televizní moderátorka vám vážnou nemocí celebrity „zpříjemní následující chvíle. Jinde rovnou přidají výčet úmrtí hvězd, také velmi taktní

Autor: Facebook Karla Gotta, německá verze

Popisek: Karel Gott

Patrně nikdo nečekal, jak nešťastně se vyvine kauza, týkající se onemocnění Karla Gotta. Jedna špatná zpráva následuje druhou, přičemž se jak zpěvákův tým, tak většina médií chovají neobratně nebo přímo neomluvitelně. Zatímco některé prohřešky jsou pouze výsledkem špatné taktiky nebo ztráty soudnosti, jiné jsou výsledkem falešné hry s diváky a čtenáři a naprostého nedostatku taktu.

Třeba když rozesmátá  moderátorka pořadu TOP STAR magazín TV Prima divákům  oznámila, čím jim zpříjemní následující chvíle a poté se pořad věnoval  Gottově vážnému onemocnění. Další společenský magazín Prásk se zase po zprávě o Gottově nemoci rovnou zabýval úmrtím českých hvězd. Většina bulvárních plátků pak neustále divákům podsouvá, že  se všichni obávají o zdraví milovaného Karla Gotta a informace o jeho zdravotním stavu dávají na první místo. TV Nova neváhá reportážemi, které anoncuje jako nejnovější, napínat  své konzumenty téměř hodinu neustále opakovanou mantrou „tak zůstaňte s námi“, aby poté odvysílala něco, co už  notnou chvíli předtím  zveřejnily jiné stanice. 

Není to nakonec přece jenom Bůh?

Kauza vážného onemocnění populárního umělce  nemilosrdně odhaluje mnoho věcí. Část národa má sice Karla Gotta opravdu v oblibě, ale ne až takové míře, jak se nám média snaží neustále podsouvat. Tvrzení, že je   miláčkem všech, vyvrací mnoho reakcí veřejnosti. Z nich je zřejmé, že většina lidí se k nemoci legendy české pop music staví rozumně, přeje  pacientovi brzké uzdravení, ale doslova se jim zajídá, že jsou zprávy o jeho zdravotním stavu zveřejňovány na prvním místě před mnohem důležitějšími událostmi. To, že je téměř osmdesátiletý zpěvák nemocný, považují za naprosto přirozenou věc a naopak celou tu mediální hysterii za přehnanou. Jistý čtenář  se na nejdiskutovanějším českým fóru zamýšlí nad tím, jestli Gott nakonec přece není Bůh. 

Fatální chyba

Navíc udělali Gottovi blízcí další fatální chybu, když v médiích uvedli, že ho léčí špičkoví lékaři a že je v těch nejlepších rukách. Snad každému je jasné, že taková celebrita není umístěna v nějakém mizerném zařízení na konci světa, ale zdůrazňování tohoto statutu výjimečnosti mnoha lidem zpěnilo krev v žilách.  Leckdo si upřímně posteskl, že „normální“  pacienti takové štěstí nemají a z hlediska rovnosti před zákonem  je  božský Kája vlastně člověk jako každý jiný. A v jistém  ohledu mají v podstatě pravdu. Jiný  postoj veřejnosti by patrně nastal, kdyby se umělec léčil v nějakém soukromém zařízení a platil si nadstandardní péči. Pravověrní fanoušci jsou ale přesvědčeni, že výjimečný člověk si zaslouží výjimečnou péči.  

Proč tolik pracoval?

A dost těch, co se vyjadřují  slušně a  věcně, neustále opakují svůj názor, že Karel Gott  podcenil péči o svoje zdraví, když se přes varovné signály svého těla v dosti pokročilém věku vůbec nešetřil a nerespektoval doporučení lékařů. Ptají se také, proč tolik pracoval, když má dostatek peněz. Za pozornost určitě stojí polemika, zda byl vůbec Gott v péči špičkových  odborníků, když mu byl nádor odhalen až v pokročilém stavu. Někteří  příznivci však jakékoliv diskuse odmítají a vydavatele žádají, aby zablokovali diskuse na webových portálech. To zatím většina z nich neučinila, ale řadu příspěvků jsou nuceni vymazat.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace