Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tajemství, které ví málokdo. Jeden z nejlepších českých kadeřníků nesnáší celebrity, v časopisech ho nenajdete a prázdné tlachání zákazníků mu jde na nervy

26.10.2015
Tajemství, které ví málokdo. Jeden z nejlepších českých kadeřníků nesnáší celebrity, v časopisech ho nenajdete a prázdné tlachání zákazníků mu jde na nervy

Foto: Schwarzkopf

Popisek: Snem světoznámého kadeřníka Roberta Starého je založení kadeřnického učiliště

Jméno kadeřníka Roberta Starého není v Čechách příliš známé, přestože patří k nejúspěšnějším ve své profesi u nás, ale i ve světě. Uspěl na mnoha mezinárodních přehlídkách a opakovaně se stal finalistou nejprestižnější světové soutěže. Spolupracoval i se slavnými kosmetickými firmami a časopisy. Přestože se vyhýbá publicitě, má tolik zákazníků, že nové nepřijímá. Jeho přáním je především vychovat další generace skutečných kadeřnických odborníků.

Robertův nezájem o svět celebrit a světské slávy do jisté míry ovlivnil fakt, že pochází z rodiny kazatele Církve adventistů, známé zásadami skromnosti a zdravého životního stylu. Svoje dětství prožíval v Karlových Varech, kde jeho otec léta působil. Na studium si přivydělával jako prodavač v obchodě s biblickou literaturou, kterou provozovala jeho matka. Známí na něj vzpomínají jako na velmi příjemného, přátelského, veselého a také mimořádně pracovitého kamaráda. To, že se přes nadprůměrnou inteligenci a vzdělání nakonec stal kadeřníkem, mnohé z nich ale velmi překvapilo. Logicky očekávali, že se bude věnovat jiné práci. Při studiu psychologie v Německu se zaměřil na psychoterapii závislosti mladistvých.

Jeden z aktuálních modelů špičkového kadeřníka Roberta Starého

Jeden z aktuálních modelů špičkového kadeřníka Roberta Starého

Žádný módní diktát

Studoval také architekturu a obě tyto školy se mu nyní velmi hodí. Mimo jiné si navrhl vlastní salón v centru Prahy. A poznatky, získané studiem psychologie, používá denně: „Snažím se pozorovat zákazníka už od prvního momentu,“ přiznal se tento týden v rozhovoru pro Radiožurnál, jeden z mála, které kdy vůbec poskytl. Takové pozorování mu umožňuje odhadnout, zda si jeho klient může dovolit extravaganci, nebo zda mu může nabídnout odvážnější barevné tóny. To nesnese každý člověk. Na rozdíl od mnoha svých kolegů nikoho nenutí, aby podlehl aktuálním módním trendům. „Nejsem vůbec trendař,“ říká rozhodně. Naopak lidem radí, aby si vytvořili vlastní styl, který zaujme více než stádnost. Tu on sám naprosto nesnáší: „Noste to, v čem se cítíte nejlépe, bez ohledu na trend.“ Další, co prosazuje, je přirozenost. Vítá proto, že nyní například ustupuje výrazné melírování a prosazuje se maximálně tak o jeden tón světlejší, než je barva vlasů. Hodně také fandí přírodní kosmetice. Pochvaluje si, že přibývá kadeřníků, kteří o vlasy pečují citlivě a neničí je.

Zatím nesplněný sen

Ve víkendovém Radiožurnálu také prozradil, že jeho snem je založit kadeřnické učiliště. Podle něj sice v tomto oboru nezaostáváme jako dřív, máme výhody proti cizině, že naši kadeřníci mají velmi dobré základy. Ale není u nás, především v oblasti střihu a barvení, dost pedagogů, kteří by se tomu chtěli věnovat, mimo jiné protože jsou špatně placeni. V tomto směru má již za sebou několik zkušeností, ve spolupráci s hlavním městem Praha a Evropským sociálním fondem organizoval před pěti lety kurzy kadeřníků a vizážistů, jichž se zúčastnilo více než sto zájemců. A nyní průběžně připravuje jednodenní či dvoudenní semináře.

Na modelkách dokáže vykouzlit fantastické kreace, v civilu ale klienty do extravagance rozhodně nenutí

Na modelkách dokáže vykouzlit fantastické kreace, klienty ale do extravagance nenutí

Anglická škola

Jeho vzorem je anglická škola, protože reprezentuje precizní střih. On sám potřebuje na stříhání nejméně hodinu. A to je jeden z důvodů, proč téměř nestříhá děti, ty tu hodinu zkrátka nevydrží. Výjimkou je jeho synovec. Přiznává, že se mu sice líbí delší vlasy, ale raději pracuje s kratšími, na nichž střih více vynikne. Důležitá je také kvalita nůžek. Stále více se používají zahnuté, umožňující dokonalé výsledky a třeba také to, že je údržba vlasů jednodušší. O zákazníky rozhodně nemá nouzi a prakticky již není schopen nové přijímat. Kadeřník je podle něj tak trochu zpovědník, a proto při stříhání raději poslouchá inteligentní lidi. Domu se prý nevrací tak unavený.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace