Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ach ty české hvězdičky. Udělají pro peníze opravdu cokoliv. Proč se Kornová opět „obnažila“? A co hubená Basiková? Je to geniální, nebo to spíš budí hrůzu?

21.10.2015
Ach ty české hvězdičky. Udělají pro peníze opravdu cokoliv. Proč se Kornová opět „obnažila“? A co hubená Basiková? Je to geniální, nebo to spíš budí hrůzu?

Autor: Youtube, repro

Popisek: Bára Basiková: Takto vypadá po zásazích vizážistů, kadeřníků a následně grafiků Photoshopu...

Sledovat média není v současné době rozhodně nic příjemného. Pokud pomineme závažné zprávy o uprchlické krizi a jiných problémech současného světa, pak musí čtenář, či divák nabýt dojmu, že vše ostatní je více či méně zdařilá reklama. Televizní seriály a mnohé pořady propagují prostřednictvím různých hvězd a hvězdiček nejen výrobky, ale i služby. A to dosti drastickým způsobem.

Ještě celkem snesitelné je, když se nějaká V.I.P.  persona ocitne v očekávání. To se můžeme těšit, že nám těsně před slehnutím v některém společenském magazínu ukáže, jak kupuje nové, pohodlnější auto pro sebe a pro dítě, nebo jak si vybírá luxusní výbavičku. Ty odkvetlejší či obéznější se zase rády  předvádějí na  promo akcích v různých  salónech nebo luxusních klinikách. Většinou jde o úsměvné scénky, z nichž je zřejmé, že celebrity jsou ochotny prodat cokoliv, i samy sebe.  Leckdy už je ale hranice vkusu a  míry překonána.

Je to geniální...

Příkladem je nedávná kauza Kateřiny Kornové. Už už to vypadalo, že po skandálu s lechtivými  fotografiemi dostala tato matka dvou dětí  konečně rozum. Renomé si hodně napravila televizním pořadem, zachycujícím, jak dojemně  pečuje o svého postiženého syna. Jenže nyní se rozhodla svoji vylepšenou pověst poničit tím, že se  opět „obnažila“.  Bez skrupulí totiž nechala veřejnost nahlédnout do svých úst a ukázala jí, v jak hrozném stavu má zuby.  Vzápětí se rozpoutala kampaň s bulvárními titulky. Jeden z nich varuje: „Tenhle pohled budí hrůzu.“ Následuje rozhovor, v němž se Kornová, coby VIP pacientka jisté zubní ordinace, chlubí: „Přišlo mi geniální, že ráno přijdu na kliniku a večer už odcházím s novými zuby.“  Další článek zveřejnil zprávu: „Zombie s pahýly místo zubů? Ne, to si jen Kornová nechala nasadit nový chrup.“

Je paradoxem, že hrozivá fotografie, na níž Kornová ukazuje svůj zničený chrup před zákrokem, je mnohem nechutnější, než když  před lety  ukázala v pánském časopise intimní detaily svého krásného, zcela nahého těla.  Jinde zase usmívající se Kateřina vyjádřila naději, že jí nové zuby pomohou  najít partnera. Bude to ale muset být opravdu otrlý muž, připravený na to, že tato, téměř padesátiletá žena, je ochotna pro své zviditelnění či pro peníze udělat cokoliv.

Basiková:  Prostě přestala žrát

O něco méně drastičtější, avšak o to  více k smíchu jsou neustálé exhibice zpěvačky Báry Basikové s jejím hubnutím.  Když se na veřejnosti objeví střídavě při těle a poté hubenější, můžeme si být téměř jistí, že zase propaguje salón, jehož je tváří. Ať už přímo v reklamě, nebo nepřímo, skrytou formou. Informace o její nové postavě a o tom, jak zázračně zhubla a omládla, však vyvolávají tak akorát bouři zlomyslných reakcí. A nelze se divit. Pohublá Basiková se nyní ukazuje na fotografiích, kde vystavuje na odiv svoje štíhlejší nohy v příliš krátké minisukni. Mimo jiné se to nelíbí ani přísné módní policistce Čížkové. Zpěvačka, která překročila šedesátku, by měla mít trochu soudnosti, byť vypadá jako přestárlá  školačka.

Porušují zákony?

Ještě v květnu Basiková tvrdila, že výrazně zhubla zásluhou krabičkové diety a cvičení. „Prostě jsem přestala žrát,“ vysvětlila v jednom z mnoha rozhovorů a zároveň se podivila, že její postava někoho zajímá. Magazín Ona dnes však prozradil, že zhubla metodou, kterou nabízí jeden pražský  kosmetický salón.  Vzápětí je v textu  tato metoda podrobně popsána.  Jenže čtenáři nejsou tak naivní a ani celebritám, ani redakcím jen tak neskočí „na špek“. V diskusi píší, co si o obou dámách myslí a varují je,  že se tímto chováním znechutí většině lidí. Zlobí se také na redakce a upozorňují je, že porušují zákony.  Články, v nichž propagují různé služby a procedury, by totiž měly být označené jako reklamní. Mnohým je naprosto jasné, že Kornová si výměnou za nechutnou fotografii pořídila zuby za několik desítek tisíc korun. A že Basiková zase plní povinnosti, vyplývající z toho, že je tváří kosmetického zařízení. Je ovšem na pováženou, že do jeho propagace zapojila i svoji dceru. Ta se nyní chlubí tím, že necvičí a hubne stejně jako máma. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace