Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Taťána Míková je ženská fajnová, je to žena snů. Populární česká meteoroložka se dočkala nebývalých poct. Ale její předpověď na zimu vás asi nepotěší

18.10.2015
Taťána Míková je ženská fajnová, je to žena snů. Populární česká meteoroložka se dočkala nebývalých poct. Ale její předpověď na zimu vás asi nepotěší

Foto: Facebook

Popisek: Taťána Míková

VIDEO Společně s Alenou Zárybnickou patří k nejpopulárnějším a nejrespektovanějším českým meteoroložkám. A to i přesto, že se jim komerční televize snaží konkurovat stále novými a novými sexy „rosničkami“. Ty však většinou časem upadnou do zapomnění, zatímco Alena s Táňou si dále udržují výjimečnou pozici. Především proto, že předpovědi počasí opravdu rozumí. Ale to není zdaleka jediný důvod jejich obliby. Taťána Míková se dokonce stala inspirací pro vtipný klip a románovou hrdinku.

Folková skupina Jananas ji opěvuje ve svém klipu Taťána, kde mimo jiné zpívá: „Taťána Míková to je ženská špičková, počasí, když předpoví, vždycky to vyjde, všechno ví.“ A  obdiv stupňuje: „Taťána Míková, to je ženská fajnová, příjemná, je dáma nevtíravá, jak oblačnost, která se protrhává. Ona je žena, žena snů, informace má od ČHMÚ.“ Její kvality jsou ve vtipném textu dány do protikladu s někdejší rosničkou Romanou Vítovou, která  sice diváky k obrazovkám přiková a oči bloudí všude, jenže nakonec nikdo neví, jak bude: „To zkrátka není žena snů, ale královna rozparků a výstřihů.“ Míková se také stala inspirací pro postavu meteoroložky v doslova kultovním fantasy románu  Jiřího Kulhánka Noční klub.  V něm si na své přijdou především milovníci posmrtného života.  Táňa se ale přiznala, že se k jeho četně ještě nedostala. Prý možná až v důchodu...

V civilu ji pozná málokdo

Mnoha posluchačům a svým ctitelům je sympatická nejen svým profesionálním projevem, ale také vzhledem, na němž v poslední době výrazně zapracovala. Z nenápadné, nakrátko ostříhané hnědovlásky se proměnila v elegantní dlouhovlasou blondýnku. Když tento týden odpovídala na otázky posluchačů Radiožurnálu, došla řeč i na její kostýmy. Prozradila, že je v civilu vůbec nenosí a na ulici ji tak prý pozná málokdo. „Kostýmkový“ typ prý rozhodně není,  o její televizní garderobu se starají odborníci a s nimi je  velmi spokojená.  V jiném rozhovoru se zase přiznala, že nedrží diety, protože je pak protivná,  ale osvědčilo se jí, když konzumuje pravidelně malé porce.

Jaká bude letošní zima? Nejspíše teplá

Tento týden v Radiožurnálu také  odpovídala na otázky, týkající  se prognóz na letošní zimu. Modely předpovědi počasí na celém světě se v zásadě shodují, že letošní zima bude mírná a tento trend by měl pokračovat i v dalších letech. Průměrná teplota prý bude přibližně o jeden stupeň vyšší, než je obvyklé. Ale stále platí, že se tyto předpovědi splní tak na šedesát procent. S téměř stoprocentní jistotou je možné odhadnout, jak bude, tak na den, či dva dopředu. Je tedy zcela možné, že letos nakonec budou platit dedukce německého šamana, který počasí věští z divizny. Ten tvrdí, že sníh napadne už v říjnu (což se mimochodem již  letos splnilo například v Karlovarském kraji) a  potrvá až do jara.  Při dlouhodobější předpovědi je rozhodující například teplota oceánu. A zda je Atlantik rozehřátý nebo ne, určuje charakter počasí v Evropě na několik měsíců.

Miluje bouřky a je svobodná

Každý její služební den ale začíná tím, že se podívá na oblohu.  Roli hraje, jak je vysoko slunce a jak vypadají mraky.  Táňa prozradila, i  jaké počasí má nejradši. Paradoxně  prudký, silný déšť a bouřky, které krásně vyčistí vzduch a jí se pak lépe dýchá.

Zprávy o počasí moderuje v České televizi již pětadvacet let a postupně se zde vypracovala  na vedoucí redakce.  Je autorkou nebo spoluautorkou několika odborných knih. Podílela se například i na Atlasu podnebí Česka.  Vystudovala dvě vysoké školy,  kromě fakulty jaderné a  fyzikální také fakultu matematickou. Její četné ctitele možná potěší, že je dosud svobodná. Více ale o svém soukromí neprozrazuje. K překvapení mnohých letos oslavila své padesáté narozeniny.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace