Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Souboj talentových soutěží nudí, i když se vrátila legenda (bohužel). A sluníčková porota Hejma, Vondráčková, Balage a Debbie diváky štve, vraťte se do hrobu, píší

14.10.2015
Souboj talentových soutěží nudí, i když se vrátila legenda (bohužel). A sluníčková porota Hejma, Vondráčková, Balage a Debbie diváky štve, vraťte se do hrobu, píší

Autor: ČT

Popisek: Zpívá celá rodina, porota

Stále zajímavější výsledky přináší souboje veřejnoprávní České televize s komerčními televizními stanicemi. Osvědčené hity, na které sází, protože v minulosti trhaly rekordy, publikum nudí stále víc. Příkladem je obehraná novácká reality show SuperStar s kolovrátkovým stereotypem hledání nových pěveckých hvězd. ČT ji v neděli opět počtem diváků porazila, nikoliv však vlastní talentovou soutěží, ale reprízou starých dobrých Četnických humoresek.

Ale zdaleka ne vším, co ČT vysílá, se jí daří získat převahu nad tristní podívanou na konkurenčních stanicích. Příkladem je hodně nepovedená  soutěž  Zpívá celá rodina, kterou vzkřísila to nejhorší z dob své socialistické éry pod sloganem „Legenda se vrací“. To, že svůj čtyřicet let starý hit  nasadila v okamžiku, kdy na jiných kanálech účinkují  skutečně talentovaní zpěváci, se jí tentokrát vymstilo.  Nejen na velmi špatných výsledcích sledovanosti, jimž ČT  podléhá stejně, jako ostatní média. Část diváků je znechucena tím, že se v hlavním vysílacím čase objevil „zcela mrtvý pořad“. A dohadují se, co je horší, zda příšerné výkony převážné většiny účinkujících amatérů nebo „sluníčková porota“. Ta pochválí kohokoliv, i když přítomným profesionálům  jistě musí místy nad některými exhibicemi vstávat vlasy na hlavě.  U někoho obstál moderátor Václav Kopta, ale nabízí se otázka, proč vlastně?  Protože je, jak sám neustále zdůrazňuje, „tlustej“?  Nebo že připomíná  postavou  někdejšího moderátora této „legendy“ Vladimíra Dvořáka?

Cynikové v rauši

Na své si ale přijdou cynikové  na diskusních fórech. Jeden z nich například žádá, aby se  na obrazovku vrátil také festival Politická píseň. Dalšímu se nejvíc líbila soutěžící paní v latexových  kalhotách a sexy tygrovaném topu, jiný zase ujížděl na důchodkyni, zpívající falešně, ale se zapálením  písničku Zlaté střevíčky. Třetího odboural falešně intonující chlapeček. Zajímavá je také debata na téma, proč se u nás proboha pořád soutěží ve zpívání? Odpověď je trefná - aby bylo čím prokládat pořady o vaření! A velmi drsná je poznámka, že v Čechách by byla spíše aktuální  soutěž  „chlastá celá rodina“. Nechybí ale ani názory, že kontroverzní zábavný program je další ukázkou pozitivní diskriminace. Někteří lidé jsou totiž přesvědčeni,  že  porota je nespravedlivá, neobjektivní a upřednostňuje některé  soutěžící na úkor druhých.

Četníci vítězí nad zpěváky

Ať vysílá současné talentové soutěže Česká televize nebo její privátní soupeři, je evidentní, že zájem o ně stále upadá. Například další řadu SuperStar opakovaně s přehledem porazily  reprízy Četnických humoresek na ČT.  Ty dělají vrásky i autorům nových komerčních seriálů. Přístav či  Vinaři  na TV Prima dokáží přilákat podstatně méně zájemců než stále velmi oblíbené příběhy prvorepublikových četníků v režii Antonína Moskalyka. Pokud se na ČT opravdu vrátila legenda, pak právě v podobě zdařilých  humoresek, které znovu a znovu  sleduje více než milion jejich  fanoušků. A za velký úspěch lze rovněž považovat, že inteligentní  Zázraky přírody získaly přibližně tolik diváků jako  další, právě vysílaná  show, Česko Slovensko má talent.

Partička versus La Parta

Z anoncovaných programů je zřejmé, že zajímavé souboje mezi hlavními českými televizními stanicemi budou na podzim gradovat.  Do talentových soutěží  brzy vtrhne hit ČT v podobě StarDance. A jeden kuriózní  zápas se odehraje mezi Primou a Barrandovem. Ta přetáhla aktéry  recesistické Partičky do nové obdobné taškařice  La Parta. Prima se  vzápětí rozhodla, že proti ní nasadí  reprízy původní Partičky. Navíc má k dispozici díly, které ještě neodvysílala. Ale je téměř jisté, že žádné divácké rekordy nepadnou.  Vždyť barrandovskou stanici  sledují spíše příznivci  Aleše Cibulky a Kateřiny Brožové.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace