Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Interview, které nesmělo vyjít: Babiš prý zakázal své MF Dnes vydat rozhovor s Kalouskem. Škoda, je tam i něco o nebožtíku Grossovi, co dosud nikdo netušil

24.09.2015
Interview, které nesmělo vyjít: Babiš prý zakázal své MF Dnes vydat rozhovor s Kalouskem. Škoda, je tam i něco o nebožtíku Grossovi, co dosud nikdo netušil

Autor: Facebook

Popisek: Miroslav Kalousek v obležení televizních štábů

Zhruba před hodinou napsal Miroslav Kalousek na svůj Facebook varovná slova o tom, jak poskytl velký rozhovor MFDnes, který měl vyjít v sobotu, pak v pondělí a pak se místopředseda TOP 09 nějak dozvěděl, že majitel novin, Andrej Babiš, zakázal jeho publikování. Protože podstatné části rozhovoru publikovaly stránky Topky, můžeme si udělat představu, co mohlo vicepremiéra tak rozběsnit.

„V minulém týdnu mě redakce MF Dnes požádala o velký rozhovor k aktuálním politickým tématům, který měl vyjít v sobotu. Byl jsem trochu překvapen, protože v posledních dvou letech MfD takový zájem neprojevila. Přes mimořádně hektický program jsem souhlasil a poskytl redaktorovi svůj čas. Rozhovor v sobotu nevyšel s omluvou, že vyjde v pondělí. V pondělí nevyšel s omluvou, že vyjde v úterý. Nevyšel ani v úterý a nevyjde nikdy, neboť jak jsme zjistili, majitel nakladatelství MAFRA (A. Babiš) zakázal jeho uveřejnění,“ píše Kalousek na úvod na svém Facebooku.

A pokračuje: „Nezbývá, než konstatovat, že v Mladé frontě a Lidových novinách panuje tvrdá cenzura. Aby mi bylo rozuměno, redakce má svobodné právo zvolit, s kým bude dělat rozhovory. Samotný výběr cenzurou není. Pokud se však redakce k rozhovoru rozhodne, uskuteční ho a majitel zabrání jeho publikování, jedná se již o tvrdou cenzuru, která znehodnocuje demokratické prostředí.

Propagandistické tituly

Z tohoto hlediska je nezbytné pohlížet na informace, které tituly nakladatelství MAFRA zveřejňují. Nelze brát vážně, co zveřejňují, naopak je nutné brát velmi vážně to, co zveřejňovat nesmí.

MF Dnes, Lidové noviny a Haló noviny dnes bohužel nejsou tituly, které dělají „nezávislou novinařinu“, jsou to propagandistické tituly svých majitelů. Dokud budou mít takové vlastníky, jaké mají, nedá se to změnit. Ale je nutné, abychom věděli, že tomu tak je. A s tímto vědomím přistupovali k informacím, které nám tyto tituly zprostředkovávají či zprostředkovávat odmítají. Dnes diskuze svobodná není, proto je možné, aby „pravomocní neBurešové“ páchali to, co páchají, a média ustrašeně mlčela. Pro ty, kteří nemají rádi cenzuru, zveřejňuji stěžejní pasáže svého rozhovoru s redaktorem MfD ZDE.“

Výňatky z rozhovoru, které se Babiše přímo týkají

Lidská svoboda stojí a padá se svobodným trhem a s individuální podnikatelskou svobodou. Tedy s tím, co chce vláda pánů Babiše a Sobotky omezit, respektive zničit. Ideální vize společnosti v očích pánů Babiše a Sobotky je vize státní oligarchie, na které je každý závislý. Buď svými sociálními dávkami nebo svojí výplatou nebo kompromitujícími informacemi o něm. My prosazujeme model společnosti svobodných jedinců, kterým stát vykonává nutný servis.

Zápas můžete vyhrát, i když nemáte skoro žádné hlasy. Stačí, že máte pravdu. Pravda si své hlasy časem získá. Protože my tu pravdu máme, tak víme, že budeme mít i ty hlasy. Koneckonců, na začátku evangelia bylo apoštolů také jenom dvanáct. To nebylo příliš mnoho procent... Pravdu nelze měřit preferencemi. Nikdo není nositelem jediné pravdy. Já nechci říct, že jsme nositelem jediné pravdy. My jsme nositeli vize svobodné společnosti a čelíme teď babišovské vizi. Vizi společnosti, která je řízena jako firma jedním moudrým generálním ředitelem, všichni ostatní jsou zaměstnanci. Buď drží hubu, nebo mají smůlu.

Konzervativní strana bude stabilitě veřejných rozpočtů vždy dávat mimořádný význam. Mezitím však byla nastolena další témata, tedy zejména téma odpovědnosti vůči vlastní důstojnosti, vůči vlastní svobodě. Tedy něco, o co nás chtějí Babišové připravit. Jsem přesvědčen, že bychom si to neměli nechat líbit.

Jak prorazit to ohlušující ticho v českých médiích

To, co potřebujeme, je energický nápad, jak prorazit to ohlušující ticho, které panuje v českých médiích, poté, co pan ministr Babiš ovládl větší část mediálního trhu v České republice. Já vám dám malý příklad. Představte si, že je rok 2011 a vyšlo by najevo, že Policie České republiky chce obžalovat jednu z firem Karla Schwarzenberga za to, že manipulovala veřejnými zakázkami v libovolném českém podniku. A to ještě v dobách, kdy té firmě šéfoval jeho první místopředseda Miroslav Kalousek. Já si představuji ten „fičák“, který by se strhl v Mladé frontě, v Lidových novinách, ve veřejnoprávních médiích, v diskuzích protikorupčních fondů a Transparency International. A troufnu si říct, že do 48 hodin bychom byli rozvěšeni po větvích. Déle než 48 hodin bychom to nemohli vydržet. Dnes se tyto skandály běžně dějí, aniž by si kdokoli troufl o tom informovat jako o skandálu. Možná se o tom zmíní, ale zmíní se o tom způsobem: „nebude-li pršet, nezmoknem“. Je tedy zřejmé, že v českých médiích skončila svobodná veřejná diskuze. Dnes to můžeme dokázat na sterilním způsobu informování o Agrotecu, Kleslové, České poště, Petrimexxu.

Není to přece pouze o tom, zda se píše, ale také o tom, jak se píše. Jsme dost profesionálové na to, abychom viděli a chápali ten rozdíl. Mám jmenovat dlouhou řadu politiků – Drobila, Parkanovou, kteří museli skončit během několika dní pro daleko méně, než pro to, čeho se dopouští majitel vašeho listu?

EET v tomto zápase je naše pevnost Alamo

O to větší odpovědnost má opozice, které toho však zbývá velmi málo – parlamentní půda, sociální sítě, osobní kampaň – a překřičela to bezčasí a ohlušující ticho, které zavládlo v českých médiích. To je naše práce. Buď se nám to povede, nebo ne. Média nám s tím nepomohou. To dneska již víme. A vidíme to každý den a na každém kroku.

Proto říkáme, EET v tomto zápase je pevnost Alamo. Tady už tu hradbu státní autokracie dál stavět nebudete. Tady vám to prostě nedovolíme. Ano, mohli jsme v tom zápase zvolit jiný symbol, výsledek by však byl stejný.

A do hodiny tam Gross byl…

Tento systém je plně zaveden v jedné jediné zemi EU, ta země se jmenuje Chorvatsko. Tam byl zaveden na nátlak chorvatského oligarchy, který se jmenuje Ivica Todorić. Ivica Todorić je takový chorvatský pan Babiš. Panu Todorićovi to opravu velmi prospělo, ten na tom vydělává. Chorvatský rozpočet však nezískal jedinou kunu navíc. A současně zaniklo 37 000 svobodných živností, což je to, o co šlo panu Todorićovi a jeho parťákovi, chorvatskému ministru financí, panu Lalovacovi. Jako je Bém – Janoušek, tak je Todorić –Lalovac. Stačí jenom přečíst chorvatský tisk. Nebo ještě lépe, jako byl Babiš – Gross. Na to taky nejsou žádné doklady a všichni to vědí. Pan ministr Babiš v dobách, kdy nebyl v politice, tak se rád sázel – hádejte, za jak dlouho tu předseda vlády Gross bude, když zvednu telefon a zavolám, ať přijede. Předseda vlády Gross vždycky přijel do hodiny. Jistě věděl, proč to dělá.

MFDnes obvinění odmítá

MF DNES Kalouskovo obvinění odmítla. Ve svém prohlášení uvádí, že v pátek 18. 9. list obsáhle informoval o dění v TOP 09 před jejím nadcházejícím sjezdem a v textu byl Kalousek obsáhle citován. “Citáty pocházejí právě z rozhovoru, o němž M. Kalousek hovoří. Rozhovory s představiteli TOP 09, nejen s M. Kalouskem, máme připraveny pro blížící se sjezd TOP 09, která se bude muset vypořádat s prudce klesajícími preferencemi,” uvedla tisková mluvčí MAFRA Silvie Škábová. Informaci přinesl Reflex.cz.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace