Europoslanec Polčák má co říci k uprchlíkům, naposledy ale překvapil. Postnul dámu, co si spletla šampón s montážní pěnou, fakt unikát
23.09.2015
Autor: Facebook
Popisek: Europoslanec Polčák na cestě do Bruselu
FOTOGALERIE Stanislav Polčák, poslanec Evropského parlamentu, pedagog, právník, místostarosta hnutí Starostové a nezávislí, se na svém Facebooku věnuje povětšinou politickým otázkám a informuje o dění v europarlamentu. I na to dojde, napřed se ale podívejte na jeho poslední příspěvek. Je ze včerejška.
„Právě jsem na cestě na Moravu na jeden z našich krajských seminářů. Jsem velice zvědavý, jestli nějaký z účastníků dorazí také s takovým originálním účesem,“ stojí u této zajímavé fotečky.

„Vzhledem k aktuálně publikovaným „zaručeným" informacím v mediálním prostoru bych rád touto cestou upřesnil, že jsem v dílčím hlasování nepodpořil návrh na zavedení povinných kvót. Pokud jde ovšem o celou zprávu kolegyně Keller, hlasoval jsem nakonec pro, neboť je v ní řada důležitých návrhů,“ píše o pár dnů dříve k aktuálnímu tématu kvót.
Kvóty jsem nepodpořil
A dále uvádí obsáhlé (a velmi zajímavé) vysvětlení: „Výslovný návrh zavést povinné kvóty jsem svým hlasováním nepodpořil (Am. no. 3 report Ska Keller A8-0245/2015). Zprávu jako celek jsem ale podpořil, protože například vyzdvihuje důležitost rozlišování mezi uprchlíky, ohroženými na životě, a ekonomickými imigranty, povinnost členských států navrátit neoprávněné imigranty, stejně jako návrh, aby se při přemisťování zvažovaly preference žadatelů podle nařízení EU č. 604/2013 – tedy na základě sociálních a rodinných vazeb.
Pokládám požadavek na evropskou solidaritu za podstatnou i z hlediska bezpečnosti České republiky. Nechci domyslet situaci, pokud by se konflikt na Ukrajině zhoršil a na české hranice by dorazily desetitisíce ukrajinských uprchlíků. Jistě bychom volali po evropské solidaritě, protože v takovou chvíli by nám podoba dublinského nařízení nevyhovovala.
Tentokrát jsem zkrátka hlasoval zcela totožně jako dne 29. 4. 2015 o obdobné první rezoluci. I tehdy jsem povinné kvóty nepodpořil a podpořil závěrečný návrh. Stejně tehdy hlasovali i mí kolegové z KDU-ČSL, kteří ovšem včera změnili názor a nyní potřebu evropské solidarity nepodpořili, čehož upřímně lituji.
Hlasoval jsem ve shodě se svým svědomím, stejně jako mí kolegové Niedermayer a Štětina, ve shodě se stanoviskem mého hnutí Starostů a nezávislých. Ve stejné shodě jsem podpořil další návrh rezoluce (Migrace a utenčenci v Evropě, RC8-0832/2015), o němž v týdnu rovněž hlasoval Evropský parlament, a který rovněž stojí na principech evropské solidarity, protože je to v bezpečnostním zájmu naší země.“
Podívejte se také do galerie, europoslanec je výborný fotograf, který zvěčnil sídlo EU z nezvyklých úhlů.
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na ');.
Vložil: Anička Vančová