Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tomu neuvěříte: Rath prezidentem. Lidé podepisují petici na jeho podporu a jsou jich tisíce. Každý správný český prezident seděl, bylo v televizi

22.09.2015
Tomu neuvěříte: Rath prezidentem. Lidé podepisují petici na jeho podporu a jsou jich tisíce. Každý správný český prezident seděl, bylo v televizi

Autor: repro

Popisek: ČTTV (ČT jako Čtvrtníček)

Zatímco oficiální média tuto informaci zatajila, nový pořad na Aktuálně.tv přinesl exkluzivní rozhovor Petra Čtvrtníčka, generálního ředitele ČTTV, s odsouzeným doktorem Davidem Rathem. Čtvrtníček se exhejtmanovi svěřil, že se stal obětí stejné policejní boudy jako on a seznámil ho také s peticí veřejnosti, podporující, aby se stal prezidentem.

Hned v úvodu videa, které trhá rekordy sledovanosti, přichází Čtvrtníček  za doktorem Rathem udělat první pikantní rozhovor na své televizi ČTTV (ČT jako Čtvrtníček). A kulhá na schodech podobně jako on při příchodu do soudní síně, poté, co spadl z kola. Když začnou konečně mluvit, vypnou si mobily, aby měli pokoj od Šlachty. Hned zkraje mu Čtvrtníček ukazuje petici, kterou „podškráblo“ už pár tisíc lidí. A to proto, že Rath je doktor, dokonce lékař, má bezvadnej outfit a obyčejný lidi ho berou. „Lidi nejsou blbý, ty za váma půjdou, ty si nenechají vnutit nějakej názor...To jsou prostě naši lidi,“ přesvědčuje zaskočeného Ratha generální ředitel ČTTV. A potěšený doktor dodává: „Tak spíš jsou to lidi, který myslí vlastní hlavou a nejsou to tupé ovce.“

Ani to nešplouchá, ani to necinká

Čtvrtníček ho potom nabádá, že se společně musí postavit těm Jirátům a dalším podobným. A stěžuje si, že na něho to také zkoušeli: „Furt do lidí půjdou,“ stěžoval si a popsal svoji kauzu: „Oni to zkoušeli nejdřív na mě, v devadesátým. Já jdu takhle od Gotta, peníze mám v krabici, protože toho bylo dost, co mi dlužil a najednou policajti na mě skočí takhle večer.  Dobrý den, co to máte v tý krabici?   Já říkám, peníze, to se jako nesmí? A oni říkají, můžeme se na to podívat? Tak to otevřeli a tam bylo víno. Já povídám, jak jsem to měl vědět, co tam je? Víno nešplouchá, prachy taky nešplouchají,“ líčil barvitě. „ Ani to necinká, ani to nešplouchá,“ souhlasil vzápětí smrtelně vážně se tvářící Rath.

Padesátý léta hadr

„Já měl tehdá průšvih  jako Brno. On mi pomohl  hodně Vašek Havel, on mi to smáznul,“ přiznává ještě Čtvrtníček. Jak si tak společně přitakávají,  zajímá se též, zda Ratha ve vazbě nebili. „Bili,“ reaguje okamžitě. „Proč proboha tloukli nevinnýho člověka?“ reaguje pohoršeně Čtvrtníček. Oba nakonec dospívají k tomu, že zažíváme novou normalizaci, kdy vládnou represivní složky. „Nevinnýho člověka, zničej mu kariéru, pane bože no padesátý léta hadr, mně se chce úplně blejt. A za to si půjdete sednout?“ pateticky volá. „Ano, co mi zbývá,“ suše konstatuje Rath.

A jeho protějšek mu znovu vnucuje  názor, že by měl být prezident: „Každý správný prezident seděl v báni, Husák, Havel,“ argumentuje. Rath mu, zjevně dojatý, nakonec děkuje.

Svobodně a bez cenzury

Nové mystifikační video Aktuálně.tv je stejně jako Kancelář Blaník na Stream.cz důkazem naprosté svobody, jakou poskytují nezávislá, necenzurovaná internetová média. Jejich ohlas je o to větší, že z velkých televizních stanic, až na výjimky ( je například TV Barrandov), vymizela politická satira. O to drsnější je ta, kterou vysílají různé webové televize. Ale diváci jsou nadšeni.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace