Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ženy podnikatelky jsou ve svých plánech sice o něco zdrženlivější, o to více ale odolné a schopné jít za výsledkem a ne za vítězstvím, říká ředitel DHL

18.09.2015
Ženy podnikatelky jsou ve svých plánech sice o něco zdrženlivější, o to více ale odolné a schopné jít za výsledkem a ne za vítězstvím, říká ředitel DHL

Autor: Helas

Popisek: Luděk Drnec, obchodní ředitel DHL

ROZHOVOR Na názor na situaci žen v byznysu jsme se ptali Luďka Drnce, obchodního ředitele DHL Express CZ a CEU. DHL Expres je přepravním partnerem projektu Ocenění Českých Podnikatelek, který podporuje české podnikatelky, oceňuje jejich projekty, ekonomický růst, osobní přístup, společenský dopad a kultivaci podnikatelského prostředí.

Myslíte, že české podnikatelky potřebují pomoci vytvářením vhodného podnikatelského prostředí pro jejich rozvoj, nebo již takové prostředí existuje?

Jsem přesvědčen, že podmínky pro podnikání žen se na tuzemském trhu rok od roku zlepšují. Dokládá to i fakt, že počet podnikatelek na českém trhu roste a ženy mají své zastoupení i v odvětvích, která jsou širokou veřejností vnímána spíše jako záležitost mužů.

Mají ženy nějaké specifické požadavky nebo potřeby v logistických službách?

Ženy – podnikatelky řídí své firmy oproti svým mužským protějškům veskrze odpovědněji, a méně riskují. Pokud bychom to stáhli na oblast logistických služeb, můžeme říct, že je pro ně prioritou bezpečnost, teprve poté kladou důraz na rychlost. My v DHL jsme jim schopni dodat obojí, a proto ženy – podnikatelky rozšiřují i řady našich klientů.

Co říkáte na trend, kdy dramaticky stoupá počet žen, které jsou vlastníky firem?

Je to naprosto přirozený trend, neboť k emancipaci žen nedochází pouze v rovině sociální, ale také té podnikatelské. Ženy jsou ve svých plánech sice o něco zdrženlivější, o to více ale odolné a schopné jít za výsledkem a ne za vítězstvím. Navíc méně riskují, a proto je banky považují za bonitní klienty a snáze tak získávají finance pro své podnikání.

Jsou z Vašeho pohledu české podnikatelky něčím výjimečné?

Myslím, že ženy – podnikatelky řídí svůj byznys intuitivně a empaticky, což je zejména ve vybraných oblastech podnikání naprosto nezbytné. Zároveň si myslím, že české podnikatelky jsou i díky historickému vývoji zdravě pokorné, díky tomu snáze navazují vzájemnou spolupráci, ve které já osobně spatřuji přínos nejen pro ženské podnikání ale byznys jako celek.

Připravujete nějakou novou službu?

DHL Express reaguje na stále silnější pozici malých a středních podniků v české ekonomice a přináší pro ně speciální cenové nabídky, díky nimž se jejich postavení ještě zlepší. Nabízíme celou řadu produktů vytvořených speciálně právě pro malé a střední podniky. Zaslání vzorků produktů do zahraničí, poslání nových katalogů s aktuální nabídkou zahraničním obchodním partnerům či jakýkoliv jiný kontakt se zahraničím, pro který je nezbytné využít logistických služeb. To vše pro naše zákazníky zařídíme, přičemž vždy sledujeme stejný cíl, a to minimalizovat náklady s tím spojené. Protože dobře víme, že každá koruna má pro malé a střední podniky hodnotu zlata. Snažíme se také být našim zákazníkům na blízku, aktuálně tak spouštíme společný projekt se sítí čerpacích stanic Shell. Od května má každý možnost vyzkoušet naše služby na vybraných čerpacích stanicích Shell a objednat si přepravu pro svou zásilku prostřednictvím DHL samoobslužného kiosku. To vše navíc za výrazně nižší ceny.

Ocenění Českých Podnikatelek – OCP podporuje české podnikatelky, oceňuje jejich projekty, inovace, ekonomický růst, osobní přístup, společenský dopad a kultivaci podnikatelského prostředí nejenom v rámci České republiky, ale i v zahraničí. Oceňuje transparentní firmy s vynikajícími ekonomickými výsledky a zároveň poukazuje na jejich hodnoty a společenskou odpovědnost drženou v rukou českých žen. Společnosti jsou nominovány odborným garantem, významnou mezinárodní ratingovou a scoringovou společností CRIF-Czech Credit Bureau. Analýzy provádí ve spolupráci s auditorem NSG Morison. Tyto analýzy posunuly projekt Ocenění Českých Podnikatelek mezi přední odborníky v oblasti žen v byznysu, a to z ekonomického a sociálního hlediska ekonomického i sociálního hlediska. Generálním partnerem projektu je ČSOB, záštitu nad projektem  poskytuje Ministerstvo průmyslu a obchodu a nad  slavnostním gala večerem i Ministerstvo práce a sociálních věci. Účast v projektu je pro registrované firmy bezplatná.

www.oceneniceskychpodnikatelek.cz

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace