Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Televize se chlubí rekordy, ale je to bída. Prima si slátaninami a propletenci jen kazí jméno. Takové pitomosti prý mohou natočit jenom Pražáci

12.09.2015
Televize se chlubí rekordy, ale je to bída. Prima si slátaninami a propletenci  jen kazí jméno. Takové pitomosti prý mohou natočit jenom Pražáci

Autor: Markéta Vančová

Popisek: TV Prima, ilustrační foto

Televize Prima se chlubí, že v minulém týdnu dosáhla nejlepšího týdenního podílu na sledovanosti od prosince loňského roku. O víkendu její diváky nejvíce zaujalo další pokračování talentové show Česko Slovensko má talent a také druhý díl seriálu Vinaři. Za úspěch rovněž považuje, že resuscitovala kontroverzního televizního moderátora Láďu Hrušku.

Z premiér, které Prima po prázdninách nasadila, se prozatím nejlépe dařilo pokračování komediálního seriálu Vinaři, jehož druhý díl v neděli večer sledoval téměř milion diváků. Díky tomu se Prima po delší době stala vítězem večera napříč všemi televizními stanicemi. Bylo to ale těsné vítězství, protože jen o pár tisíc méně získaly staré dobré Četnické humoresky na ČT 1. 

Češi versus Morava, Prima kontra Nova

A to, že Prima pro tentokrát uspěla, ještě neznamená, že Vinaři jsou bůhvíjak úspěšný seriál. Diváci na něm nenechávají nit suchou, podobně jako na novince České televize Doktor Martin. Také v tomto případě si myslí, že takovou pitomost o Moravě mohou natočit jenom  „vyčuraní Pražáci“. Dokonce se zdá, že většina z nich jsou zkrátka televizní masochisté. Dívají se na něco, co jim vadí, rozčiluje je to, ale zvláštním způsobem uspokojuje. Je to podobné jako v případě bulvárních médií, která poskytují čtenářům  důležitou  možnost  „odkanalizovat  se“. Podstatně méně zájemců Primě ale přilákala show Česko Slovensko má talent, od níž si hodně slibovala.  V sobotu večer ji sledovalo kolem půl milionu lidí, zatímco konkurenční sobotní SuperStar dokázala  zaujmout podstatně více.

Slátanina Přístav

Radovat se na Primě nemohou ani z prudce klesajícího zájmu  o novinku Přístav. Ten je dosti logický. Z původně vlídného, oddychového romantického seriálu Svatby v Benátkách totiž vznikla prapodivná slátanina. Do Přístavu Prima přestěhovala část původních hrdinů a interiérů ze Svateb a výsledek je žalostný. I v tomto případě tato seriálová taškařice poslouží divákům především k tomu, aby si ulevili, především ti, kteří s nadšením čekali na vylomeniny Petra Čtvrtníčka. Méně razantní  jedinci Přístav označují za další zoufalý pokus, ti hodně naštvaní se rozčilují nad  tím, že k nám bohužel dorazil boom amerických seriálových propletenců a výsledkem je další „kupa hnoje“.

Prima den

Protože řada lidí ještě nemá tušení o podstatě tzv. crossoveru, věrné  fanynky Svateb v Benátkách atakují televizi s dotazem, zda budou pokračovat. A vedení Primy jim cynicky odpovídá: „Svatby v Benátkách už  opravdu nepokračují. Některé jejich postavy můžete dále sledovat v Přístavu. Prima den.“ Ale divačka Dana jim odpovídá: „Je mi líto, dalo se to vydržet deset minut, škoda.“ A Blanka pokračuje: „Já odpadla první, můj manžel deset minut za mnou. Dialogy o ničem, rádoby vtipné, křečovité.“ A  podobně jako Dana a Blanka odpadly z Přístavu už deseti tisíce tohoto primáckého křížence mezi svatebním salonem a hausbótem. Prima zpráva.

Další vychytávka

Dalšího zoufalého křížence představila Prima ve svém novém pořadu Vychytávky Ládi Hrušky, v němž českým kutilům namíchala dohromady „gurmánského experimentátora“ s receptářem nebožtíka Podlahy. Výsledek je vskutku příšerný. Přesto  se Prima raduje, že se na Hrušku v nové roli moderátora hobby magazínu podívalo  tři sta  tisíc diváků. Kromě nich si na své přišli především čeští vtipálci, kteří již Láďovi posílají nápady na další vychytávky. Třeba jak si vyrobit domácí „šukací pannu“. Stačí k tomu stará krabice, lepidlo a dva kokosy...

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace