Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lovestory Nečas a Nagyová: Někdo tu pěkně kecá, aneb opět o intimních záležitostech. Lhal expremiér soudu, nebo jeho současná žena ve své knize?

08.09.2015
Lovestory Nečas a Nagyová: Někdo tu pěkně kecá, aneb opět o intimních záležitostech. Lhal expremiér soudu, nebo jeho současná žena ve své knize?

Foto: Youtube, repro

Popisek: Manželé Nečasovi spěchají k soudu

O poměru Jany Nagyové s Petrem Nečasem bulvár spekuloval od roku 2008, najevo vyšel po pádu vlády v roce 2013, kdy se k němu oba aktéři přiznali. Do té doby jej premiér popíral. To, že milostný poměr trval zřejmě již od roku 2003, je tak stěží uvěřitelné. Vyplývá to však z rozsudku ve věci zneužití vojenské rozvědky. Jak rekapituluje server Lidovky.cz, premiér Nečas, přezdívaný pan Čistý, tak zřejmě několik let žil paralelní život. Jeden s manželkou Radkou a druhý s milenkou Janou Nagyovou. Ta je dnes již nyní jeho manželkou.

Jak je nyní zcela patrné, milence Nagyové pomáhal po celou dobu vyšlapávat cestičku. Nejprve jí pomohl v kariéře v ODS, až z ní následně udělal šéfku Úřadu vlády.

Nagyová byla v ODS od roku 1996, kdy se stala asistentkou krajského manažera v Karlových Varech. Na setkání manažerů strany Nečas zřejmě také Nagyovou poprvé potkal. Pokud jejich milostný poměr začal skutečně v roce 2003, tak díky tomu, že Nagyová se v roce 2005 stala vedoucí provozního oddělení v hlavní kanceláři ODS, měla k místopředsedovi strany Nečasovi opět blíže. 

O rok později se Nečas stává ministrem práce a sociálních věcí, Nagyová se stala ředitelkou kanceláře ministra. Ještě v roce 2008 zaznamenávají média jeho větu na podporu rodiny. „Podporu manželství považuji za jednu z priorit mé politiky na ministerstvu práce a sociálních věcí, kterou hodlám zohledňovat ve všech krocích v reformě rodinné politiky,“ uvedl.

Ještě v roce 2010 Nečas vehementně svůj poměr popíral. Po vítězství ve volbách se Nagyová stala jeho pravou rukou, udělal z ní šéfku Úřadu vlády. Mimořádné odměny pro její osobu pak vysvětlovat tím, že dře jako kůň.

V roce 2012 je Nečas stále viděn s manželkou Radkou, jejich společný novoroční oběd u prezidenta Klause je však jejich posledním. O rok později Nečas přiznává, že s manželkou žijí odděleně. I přesto Nečas tvrdí, že příčinou stávající rodinné situace není nikdo třetí. V ten samý rok podává Nečas žádost o rozvod. 

A život Nečase je najednou jeden velký kolotoč – po razii na Úřadu vlády a následném pádu vlády čelí Nagyová obvinění z podplácení a zneužití pravomoci úřední osoby. Po propuštění z vazby si ji Nečas bere za manželku. 

Nečas to vzal na sebe?

Soud zprostil Janu Nečasovou, dříve Nagyovou, obžaloby ze zneužití vojenské tajné služby kvůli svědectví expremiéra Petra Nečase i obžalovaných zpravodajců, že chránili jeho tehdejší ženu Radku před možným sledováním. Uvedlo to Právo.

„Skutečnost, že se nejednalo o sledování, ale o obranu proti sledování, má soud za potvrzenou zejména výpověďmi obžalovaných Páleníka, Milana Kovandy a Jana Pohůnka, svědka Rostislava Pilce (bývalý šéf Vojenského zpravodajství, pozn. redakce), všemi příslušníky Vojenského zpravodajství, kteří činnosti vykonávali...,“ cituje Právo z rozsudku soudkyně, který není v žádném režimu utajení.

Všechny důkazy podle Králové vedly prý k jejímu již známému verdiktu, že žalované skutky nejsou trestnými činy. „Soud po zhodnocení důkazů dospěl k závěru, že provedenými důkazy nebyly obhajoby všech obžalovaných vyvráceny, ale naopak potvrzeny,“ konstatovala.

Soudkyně na konci května zprostila obžaloby Nečasovou i tři bývalé příslušníky Vojenského zpravodajství. Nepravomocný verdikt tehdy nezdůvodnila. Podle obžaloby Nagyová nechala Radku Nečasovou sledovat z osobních důvodů.

Na rozvodu už prý byli domluveni dávno

Zatímco olomoučtí vrchní státní zástupci míní, že bývalá šéfka Nečasova sekretariátu mínila premiéra odloučit od rodiny, donutit ho k rozvodu a získat jen pro sebe, na což údajně použila vojenské zpravodajce, soudkyně Králová má úplně jiný názor.

Tvrzení obžaloby o osobním zájmu Jany Nečasové prý odporuje výpověď jejího nynějšího manžela Petra Nečase. Ten upřesnil, že své manželství již v době, kdy mělo k domnělému sledování jeho tehdejší ženy Radky dojít, považoval za rozpadnuté. Měl s ní prý dohodu už od léta 2011, jak budou postupovat. Od ženy se odstěhoval v listopadu 2012.

I Jana Nečasová podle soudkyně ve výpovědi odmítla osobní cíle v podobě získání Nečase pro sebe, dokonce prý upřesnila, že v té době už její vztah s premiérem trval devět let, zřejmě tedy začal už v roce 2003. V té době byla podle dostupných informací oblastní manažerkou ODS v Karlových Varech a asistentkou senátora Vladimíra Kulhánka.

O Nečasově smilstvu a chytlavých titulcích

Reportér Reflexu Bohumil Pečinka napsal před časem sloupek, kde se zlobí na novináře, kteří prý v honbě za co nejatraktivnějším titulkem hrubě zkreslují realitu. Píše: „Nejvlivnějším článkem v posledních dnech nebyl nějaký souvislý text, ale titulek, který dal editor Práva k otvíracímu článku o písemném rozsudku soudkyně Králové ve věci údajného zneužívání vojenské rozvědky. Titulek zněl - Osvobozující verdikt v kauze Nagyová: Nečas to vzal na sebe a soud mu uvěřil. Tento titulek proletěl světem sociálních sítí už o den dříve na serveru Novinky.Cz a rozhodujícím způsobem ovlivnil referování o padesátistránkovém rozsudku pražské soudkyně, který převzala téměř všechna média. Pěkně se na tom dá ukázat, co je to tzv. spin doctoring. Ve světě všeobecné přeinformovanosti zpravidla vítězí první výrazné tvrzení, které pak v různých podobách další média rozžvaňují do neurčita. Sedím před padesáti stránkami rozsudku soudkyně Králové (více v příštím tištěném Reflexu) a odpovědně tvrdím, že obsah jejího zdůvodnění k inkriminovanému titulku má k sobě tak daleko jako voda k vodce. Ano, ve vodce je také malé část vody, ale zkuste vypít dvě deci jednoho a druhého a pak napište několik rozdílů. Zjistíte, že jde o dva paralelní světy. Ve světe „headlines“, „spotlines“, „hot news“ a „prime times“ je však vodu a vodku možné vydávat za podobné nápoje a ještě s tím mít úspěch.“

Nečas Jany Nagyové: Kdy si spolu tedy začali?

V knize, která vyšla vloni, Jany Nagyová – Nečasová odpovídá na otázky novináře. A její odpovědi jsou v příkrém rozporu s tím, co tvrdila ona i Petr Nečas u soudu. Novináře pochopitelně zajímalo, kdy se s Nečasem poznali a kdy se dali dohromady. Přesné datum Jana Nagyová neuvedla, už když kniha vznikala, musela tušit, kterým směrem se bude ubírat její obhajoba, přesto toho dost prozradila: „Zase jsem ho (Petra Nečase) viděla v roce 2004, kdy jsem ho potkala, myslím, na nějakém školení manažerů, kde nám přednášeli nějaká moudra. Tam jsme se tehdy začali poprvé bavit a já mu vyčítala, že k nám nikdo z těch vysokých politiků příliš nejezdí,“ stojí v knize. Aha, takže buď spolu uř v roce 2003 chodili, jak tvrdili manželé soudkyni Králové, anebo se o rok později letmo znali, jak píše Nagyová v knížce… Také se tu o roce 2004 dočtete:  „Navíc opět jsem prožívala další poněkud bouřlivější období v osobním životě. Rozcházela jsem se po mnohaletém vztahu s přítelem.“

A jak svůj tehdejší vztah, mluvíme stále o roce 2004, Nagyová popisuje?  Připouští, že jí Nečas pomohl do Prahy: „Ale v té době jsme si s Petrem hluboce vykali. On se v tom roce 2004 stal prvním místopředsedou strany a byl zodpovědný i za chod hlavní kanceláře. Takže pod něj spadali i manažeři v regionech. Já jsem v hlavní kanceláři pracovala zhruba od srpna 2005 až do roku 2006.“

A pořád rok 2006 a zásadní rozpor: Soudkyně Králová soudila na základě výpovědi, že v té době už tři roky trval milostný vztah, v knize ale stojí odpověď na otázku ´Proč jste šla k Nečasovi?´ „Zeptal se mě prostě jako první a jako prvnímu jsem mu na tu nabídku kývla.“ Novinář rýpe dále: ´Musím vám položit hodně osobní otázku. Byli jste v tu chvíli intimní přátelé? Rozhodl tenhle aspekt?´ A Jana Nagyová rozhodně odpovídá: „Ne, ne. Ale sympatický mi samozřejmě byl. Víte co? My jsme se hodně bavili o našich rodinách, o dětech a tak. Byl mi lidsky blízký. Vyprávěl mi třeba, jak se svými dětmi jezdí plavat, jak je učí na kole. Mně to připomínalo zase to, že vychovávám svoje dvě dcery v podstatě sama. Že si na ně musím ten čas urvat. Hodně jsme si povídali.“

Takže leccos nasvědčuje tomu, že ten zlořečený editor Práva to vystihl dokonale přesně. Nečas to u soudu vzal na sebe a hele, ono to vyšlo.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace