Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jedenáct let chodila se Štaidlem, rozvádět se ale nechtěl. Proč se Jitka Zelenková nikdy nevdala a komu obětovala celý život? Tajnosti slavných

22.08.2015
Jedenáct let chodila se Štaidlem, rozvádět se ale nechtěl. Proč se Jitka Zelenková nikdy nevdala a komu obětovala celý život? Tajnosti slavných

Foto: jitkazelenkova.cz

Popisek: Stále stejně krásná Jitka Zelenková zůstala nakonec sama. Svého rozhodnutí prý ale nelituje a samota jí vyhovuje.

Párkrát to zkusila, žádný vztah jí ale nevyšel. S přibývajícími lety se proměnila ve svérázného samorosta, kterému samota vyhovuje. Nakonec obětovala dlouhá léta života jedinému člověku, který jí ještě zbyl.

Říká se o ní, že má nejspíš smlouvu s ďáblem, protože vůbec nestárne. Tajemství jejího skvělého vzhledu nejspíš spočívá v tom, že je vyrovnaná se svým životem a nedělá si vrásky z ničeho, co za to nestojí. Na první pohled se zdá, že je v jejím životě všechno v nejlepším pořádku. Stálice české populární hudby Jitka Zelenková má na svém kontě sedmnáct sólových alb, několik zlatých desek a desítky úspěšných vystoupení na domácích i zahraničních pódiích. Majitelka sametového hlasu bývá nazývána hudebními publicisty první dámou baladických písní a pro své swingové cítění bývá i častým hostem našich nejlepších big bandů. Koncertuje ze všech sil, skvěle vypadá, má výborné přátele. Je to úspěšná a samostatná žena, která celý svůj život věnovala především sama sobě. Je však také ženou, která prožila nešťastnou lásku, nikdy se nevdala a neměla děti. Obětovala svůj život práci, a tak nakonec zůstala sama, bez rodiny.

Z okaté holčičky vyrostla velká divoška a bojovnice

Z okaté holčičky vyrostla velká divoška a bojovnice

Vyhlášené poděbradské číslo

Narodila se 5. června 1950 v Brně v hudební rodině, tatínek byl dirigent a maminka zpěvačka. Od třinácti let žila v Poděbradech, kde její otec vedl velký orchestr, a doma zase ‘tvrdila‘ muziku Jitka. „Byla jsem poděbradské číslo. Už jsem začala trochu zpívat a tehdy to přišlo. Kluby, diskotéky, hodně se popíjelo… Otec byl na mě slabý, a potom mě musel nahánět někde po nocích. Chodil si pro mě do klubů a kluci mě vždycky někam schovali. Párkrát mě dokonce spouštěli na židli z hradeb,“ přiznala v rozhovoru pro Korzár.sk zpěvačka, která prý v pubertě vyváděla jednu hloupost za druhou. Například skákala do Labe, jenže ze stavidel přímo do víru pod hydroelektrárnou. „Byla jsem praštěná. Vyrazila jsem si dech a málem jsem se zabila. Museli mě lovit z vody,“ přiznala se k jedné ze svých největších bláznivin. Ve škole si zase vysloužila trojku z chování za 35 neomluvených hodin.

V roce 1967 na festivalu v Jihlavě

V roce 1967 na festivalu v Jihlavě

V divadle začínala ještě před maturitou

V pouhých sedmnácti letech vyhrála celostátní soutěž Talent 67 a v témže roce získala druhé místo v prvním ročníku festivalu amatérských zpěváků v Jihlavě. Ještě ani neodmaturovala, a už hostovala v pražských divadlech Rokoko a Apollo, která patřila v 60. letech k nejpopulárnějším pražským scénám, a zahrála si také v hudební komedii Bylo čtvrt a bude půl. Po maturitě nastoupila do Rokoka do stálého angažmá, účinkovala v hudebních hrách a ve společném programu se sourozenci Ulrychovými. K významným spolupracím patří i její koncertování s SHQ Karla Velebného, kde měla možnost rozvinout svůj jazzový talent. Už od svých pěveckých začátků vystupovala jako host s orchestry Karla Vlacha, Gustava Broma, Václava Hybše a také s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu, který řídil Josef Vobruba a s nímž natočila své první nahrávky pro Supraphon.

S Karlem Gottem vystupovala téměř čtrnáct let

S Karlem Gottem vystupovala téměř čtrnáct let

Po boku božského Karla

V roce 1973 dostala nabídku k účinkování po boku Karla Gotta ve skupině Ladislava Štaidla, s nímž procestovala mnoho zemí a vystupovala téměř čtrnáct let nejen jako vokalistka, ale i jako sólistka. Během této doby usilovně pracovala na sólové kariéře, svůj repertoár úspěšně prezentovala v televizních a rozhlasových pořadech a dařilo se jí i na domácích a zahraničních festivalech, kde získávala ocenění poroty i přízeň publika. V roce 1980 nahrála první sólové album Zázemí, na němž kromě svého vytříbeného hudebního vkusu zúročila i dlouhodobou spolupráci s textařem Eduardem Pergnerem. Úspěch byl korunován televizním zpracováním recitálu, který režíroval Ján Roháč. Následovala sólová koncertní vystoupení s Orchestrem Ladislava Štaidla a zároveň komorní recitál pro pražskou Redutu. Připravila ho s fenomenálním klavíristou Rudolfem Roklem a úspěšně ho uváděli neuvěřitelných patnáct let. V současné době vystupuje se sólovým recitálem i jako host velkých orchestrů, v posledních letech je zvána jako zvláštní host do programu Heleny Vondráčkové a Karla Gotta a pravidelně se účastní řady charitativních koncertů.

Její největší láskou byl Ladislav Štaidl

Její největší láskou byl Ladislav Štaidl

Milovala toho nepravého

Po jejím boku se vystřídalo víc mužů, nejdelší vztah však měla se skladatelem Ladislavem Štaidlem. Milovala ho jedenáct let, jenže byl v té době ženatý a rozvádět se v žádném případě nehodlal. Později měla i jiné partnery, ale žádný z nich nebyl ten pravý. Několik pokusů o založení rodiny jí tudíž nevyšlo, nakonec zůstala sama a vrhnout se do mateřství jako svobodná odmítla. Může za to její zkušenost z dětství, kdy neustále ‘pendlovala‘ mezi babičkami. „Vlastně jsem nikdy nepoznala funkční rodinný model. Z vlastní zkušenosti vím, co to s vámi udělá. Vůbec to není dobré. A zvlášť když mají oba partneři kariérní ambice. Vzala jsem si do hlavy, že pokud nebudu mít klasický model matka-otec-dítě, tak do toho nepůjdu. Nechtěla jsem být svobodná matka a nechtěla jsem mít dítě, které by bylo jako já, poznamenané neúplnou nebo špatnou rodinou,“ prozradila své pocity.

Léta obětovala své mamince Lence, která byla v posledních měsících života úplně bezmocná

Léta obětovala své mamince Lence, která byla v posledních měsících života úplně bezmocná

Pro samotu se rozhodla dobrovolně

Musela si však zvyknout na reakce lidí, kteří nedokázali pochopit, že se v ní neozvaly mateřské pudy. „Svého rozhodnutí jsem nikdy nelitovala, naopak, v mém případě to byla správná volba. Kdybych měla šťastnou ruku při výběru partnera, tak by to byla chyba. Ale mně se vždy líbili ‘špatní chlapci‘, prostě filmoví záporáci. A dnes si už říkám, co je přednější? Být fit, mít hlas v pořádku, být schopná udělat koncert, nebo se zamilovat? Samozřejmě nikdy neříkej nikdy, a kdo ví, možná mě v pozdním věku čeká velké zamilování,“ dodala.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace