Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Martin Dejdar na dně: Bojuje s alkoholem a pocitem vyhoření, manželství se mu hroutí. A tak udělal zásadní životní krok…

23.08.2015
Martin Dejdar na dně: Bojuje s alkoholem a pocitem vyhoření, manželství se mu hroutí. A tak udělal zásadní životní krok…

Autor: TV Prima

Popisek: Martin Dejdar v seriálu Přístav

ROZHOVORY Televize Prima chystá na podzim pro diváky zbrusu novou, hvězdně obsazenou seriálovou novinku Přístav. V hlavních rolích se představí celá plejáda předních českých herců v čele s Martinem Dejdarem, Vandou Hybnerovou, Filipem Blažkem, Jitkou Schneiderovou, Martinem Zounarem, Petrem Čtvrtníčkem, Kateřinou Kairou Hrachovcovou, Pavlem Řezníčkem, Norbertem Lichým a celou řadou dalších. Přístav budou mít diváci možnost sledovat na obrazovkách Primy každé pondělí a středu po 20.00 hodině. První díl televize Prima odvysílá již v pondělí 24. 8.

Přístav je pro většinu z nás synonymem klidu. V přístavu se ale také mohou zvednout vlny a rozpoutat řetězec nečekaných událostí. V seriálu Přístav takové vlny zvedne jediný hausbót, který připluje ze svého pražského kotviště s hlavním hrdinou Markem Skálou (Martin Dejdar) na palubě. Marek, bývalý prvoligový hokejista a čerstvě také bývalý tělocvikář, se rozhodl, že jeho život potřebuje nabrat nový vítr do plachet. Změní kotviště i profesi a spolu s kamarádem z mládí Romanem Marešem (Filip Blažek) znovu zprovozní opuštěnou hospodu Přístav v chatové osadě Zátoka. A vyprávění o životě v jedné osadě na břehu řeky, kterému rozhodně nechybí nadhled a humor, může začít.

„Jedná se o pohodový seriál z chatařského prostředí, který nabídne spoustu humorných situací, slunce, vody, léta a letních osudů mnoha postav. Věřím, že v něm diváci objeví jeho specifickou poetiku, zavzpomínají na své zážitky od vody a nechají se celý podzim provádět příběhy jeho hrdinů,“ zve diváky na seriálovou novinku Primy její generální ředitel Marek Singer.

Spolu s hospodou ožívají i lidé, kteří doteď žili vlastními problémy za zdmi svých chat. Pavlína a Pepa Krupičkovi (Jitka Schneiderová a Martin Zounar), působí jako reklama na šťastné manželství, ale je to skutečně tak? Svobodná matka Ivana Braunová (Kristýna Kociánová) proplouvá komplikovaným vztahem s otcem své dcery Mírou Šimáčkem (Václav Jiráček) a nikdy nekončícími problémy své matky Lily (Olga Želenská), bývalé operní hvězdy. Místní šmírák, bonzák a samozvaný ochránce veřejného pořádku Radim Pátek (Petr Čtvrtníček) s milenkou Milenkou Hrdou (Kateřina Kaira Hrachovcová), zaručeně peroxidovou blondýnou, která oslňuje okolí flitry, bižuterií a nepopiratelně originálními myšlenkami. Tajemný muž Zátoky, Herbert Ouško (Norbert Lichý). Možná rybář, možná tajný agent a možná jen chlap ve středních letech, který miluje svůj klid. Hospoda Přístav přitáhne i staré známé z nedalekých Benátek a Špičky – Olgu s Josém Pivodou (Petra Hřebíčková a Pavel Řezníček), Libuši s Aloisem (Hana Gregorová a Ladislav Potměšil) i doktora Jonáše (Bob Klepl), který se po svém sžívá s novou životní investicí – chatou po myslivci – a vpádem hned dvou žen do jeho doteď veselého staromládeneckého života. Všichni své příběhy žijí naplno, vlnu za vlnou, ale vždycky s vtipem. Řešit svoje problémy a neodkládat je na někdy se učí i Marek Skála, který si v Zátoce postupně ujasňuje svůj vztah s manželkou, soudkyní Terezou (Vanda Hybnerová) a dcerou Johanou (Sandra Černodrinská). Časem se ukáže, že mu voda přinese i to, o čem si myslel, že již dávno uplavalo…

Martin Dejdar:  Marek hledá sám sebe, ale nevím, jestli se najde

Marek Skála (Martin Dejdar) je bývalý hokejový reprezentant, kdysi slavný a žádaný, momentálně dost na dně. Má problémy s alkoholem, což ho stálo místo profesora na gymnáziu. Druhý dech by potřebovalo chytit i jeho manželství. Z životního rozcestí se Marek vydává cestou návratu do minulosti. Do místa, kde byl kdysi šťastný a na které má ty nejhezčí vzpomínky. Tím je chatová osada, v níž si spolu s kamarádem Romanem pronajme hospodu Přístav.

Co vás na postavě Marka nejvíc baví?

To se zatím těžko hodnotí, s Markem jsme se poznali teprve nedávno. Marek dospěl do určitého životního stádia, a přestože je plný síly, odhodlání a nadšení, najednou neví, jak dál. Snaží se nějak vyřešit svůj vnitřní problém odchodem od rodiny, změnou prostředí. Hledá sám sebe, ale nevím, jestli se najde. Rád bych, aby byl Marek živoucí postava a jeho problémy se divákům jevily jako uvěřitelné, aby se v jeho příběhu našli skuteční lidé. Každý v určitém věku začne přemýšlet, jaký smysl má jeho život a jak s ním dál naloží. Tato otázka asi není pro mladší diváky, ale ti si v seriálu najdou dost jiných momentů a zábavných figur. Ale mé generaci bychom tímto seriálem třeba mohli nahlas říct něco, co se oni bojí vyslovit. Bylo by fajn, kdyby se nám to povedlo.

Filip Blažek:  Roman má spoustu starostí, neztrácí ale smysl pro humor

Roman Mareš (Filip Blažek) prodal svou internetovou seznamku a s kamarádem Markem si vzal do pronájmu hospodu Přístav v chatové osadě. Roman se stará o provoz a o zásoby, trochu ho štve parťákovo popíjení. Novou práci si ale užívá, stejně jako hosty z řad něžného pohlaví.

Postavu Romana už diváci znají, ale tentokrát ho budou sledovat v jiné situaci a na jiném místě. Jaký bude „nový“ Roman?

Myslím, že bude ve větší pohodě, už nebude tak sešněrovaný. Začíná s úplně novou profesí, a i když má spoustu starostí, neztrácí smysl pro humor. Sám jsem zvědavý, jestli bude mít třeba s někým z místních lidí konflikt, jestli ho dožene minulost nebo jestli se s někým zaplete.

Také by vás lákalo pronajmout si sám nebo s kamarádem hospodu?

O tom jsem nikdy nepřemýšlel. Kdybych se pro něco takového rozhodl, musel bych asi opustit herectví. A v takovém případě by se mi líbilo mít hospodu někde v horách, v přírodě, kde není moc lidí, ale zase dost na to, aby mělo smysl hospodu provozovat.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace