Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jedna z nejúspěšnějších českých modelek se nakonec stala hraběnkou. Chytrá, vtipná holka z Karlína, která celý život nezměnila účes… Tajnosti slavných

08.08.2015
Jedna z nejúspěšnějších českých modelek se nakonec stala hraběnkou. Chytrá, vtipná holka z Karlína, která celý život nezměnila účes… Tajnosti slavných

Autor: TV Stream

Popisek: Milada Karasová

Co mají společného světoznámé české modelky Eva Herzigová, Tereza Maxová, Pavlína Němcová nebo Daniela Peštová? Objevila je jedna jediná žena, průkopnice českého modelingu a někdejší úspěšná manekýnka Milada Karasová. Ve věku, který už mnozí rezignovaně prožívají jako seniorský, se potřetí vdala, studuje na univerzitě a chystá módní přehlídku se svými někdejšími kolegyněmi.

Když sama před pětadvaceti lety skončila s úspěšnou kariérou manekýnky, stala se tak trochu proti své vůle podnikatelkou. Renomovaná francouzská agentura Madison Models jí nabídla, aby pro ni vyhledávala potencionální adeptky pro modeling. Ačkoliv s tím zpočátku neměla žádné zkušenosti, měla neuvěřitelně šťastnou ruku. Objevila totiž dívky, které se později staly nejvyhledávanějšími modelkami na světě. Za všechny stačí připomenout Evu Herzigovou, zářící na molech a titulních stránkách časopisů dodnes. 

Éra normálních žen

A sama se kolikrát nestačila divit, jaký rozdíl je dnes mezi prací dnešních modelek a dřívějších manekýnek. Těch u nás v éře socialismu působilo jen pár.  A jestli se dalo něco na prstech spočítat, tak právě počet žen, předvádějících u nás módu, především v Úboku. S kariérou začínaly až kolem dvacátého roku, zatímco dnes nejsou výjimkou nezletilé, vyhublé dívky. „Normální“ ženy, které v současnosti na molu nemají šanci, byly naopak velmi vyhledávané. I když se dřívějším manekýnám nemohlo o dnešních obrovských příjmech supermodelek ani zdát, na tehdejší dobu byly solidně placené, za každou přehlídku dostávaly kolem stovky a někdy si za měsíc vydělaly několik tisíc. Za práci v cizině se ještě navíc vyplácely diety. Milada se udržela na výsluní až do svých čtyřiceti. A pak založila první modelingovou agenturu u nás, Czechoslovak Models. Dodejme, že velmi úspěšnou. Dnes už ji nevlastní, ale to, co se v její někdejší branži děje, sleduje nadále. Navíc se rozhodla uspořádat přehlídku s hvězdami své éry, k nimž patřily legendární manekýny, například Melánie Vostřelová, Olga Melíšková nebo Blanka Zelinková.

Do třetice hrabě

To, že je plná života a energie, mimo jiné dokazuje i skutečnost, že se po šedesátce vdala a to rovnou za hraběte Michala Dujku. Seznámili se před dvaceti lety na svatbě své známé a pak se nějakou dobu okukovali. Na otázku, co charismatického Michala na stále krásné Miladě nejvíce zaujalo, diplomaticky odpověděl, že to je „velká osobnost, chytrá a vtipná holka“. To samotnou Miladu překvapilo, protože je přesvědčena, že se mu líbí především ženy „prsaté“, což o ni prý rozhodně neplatí. Zatímco Milada byla předtím již dvakrát vdaná, Michal byl až do svých šedesáti let stále svobodný. Nebylo to prý vůbec jednoduché tak dlouho zůstat starým mládencem „Hlavně kolem čtyřicítky, to mě chtěly ulovit, pak to přešlo,“ svěřil se v rozhovoru pro Magazín DNES. Milada zase po dvou nezdařených vztazích váhala a dvakrát Michalovu nabídku k sňatku odmítla. Když ale konečně svolila, konala se velkolepá svatba se vším všudy.

Bez titulu, ale se zámkem

I když má hraběcí pár dokonce k dispozici zámek v Doudlebech nad Orlicí, nežije tam.  Více času tráví na zámečku Polom Hájek, který koupili a jako památku postupně dávají dohromady.   Milada se ani nepovažuje za hraběnku, jak se smíchem říká, šlechtické tituly u nás byly zrušeny za první republiky.  Žijí velmi civilně, dokonce se rozhodla studovat univerzitu třetího věku, stále se ale vzdělává i její manžel, který propadl astronomii. Společnou mají vášeň pro jezevčíky.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace