Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Manželka, matka, dcera… všechny ho opustily téměř současně. Kdo nakonec hodil vyhlášenému sprosťákovi Oldřichu Navrátilovi záchranný kruh? Tajnosti slavných

29.07.2015
Manželka, matka, dcera… všechny ho opustily téměř současně. Kdo nakonec hodil vyhlášenému sprosťákovi Oldřichu Navrátilovi záchranný kruh? Tajnosti slavných

Autor: TV Nova

Popisek: Oldřich Navrátil pro ostřejší slovo nejde nikdy daleko, takže jeho druhá žena první rok manželství proplakala. Pak si zvykla.

Známý herec a oblíbený představitel rozhněvaných chlapíků prošel v soukromí vážnou operací hlavy a rozpadem více než dvacetiletého manželství. Ani to ho ale nepoučilo, a tak jeho druhá žena první rok manželství proplakala.

Diváci si ho oblíbili například jako vytrvalého nápadníka Emila Nádeníčka v nesmrtelné komedii režiséra Dušana Kleina Jak svět přichází o básníky či jako tatínka v seriálu Bylo nás pět. Před kamerou působí většinou Oldřich Navrátil jako rozhněvaný, energický, cholerický či komický muž. V soukromí je ale mimořádně plachý a před světem ukrývá řadu zranění, které mu život uštědřil. Nemluví o nich a vědí o nich pouze jeho nejbližší přátelé. Pro vulgárnější výraz ale bodrý Moravák, který stejně jako prezident Zeman nedá dopustit na svou milovanou Vysočinu, nejde daleko, a tak si svou hrubostí málem zničil i další manželství.

Jako neodbytný nápadník Emil Nádeníček

Jako neodbytný nápadník Emil Nádeníček

Práci nikdy neodmítne

Třebíčský rodák se narodil 21. října 1952 a od mládí ho lákalo herectví, a tak se nakonec přihlásil na brněnskou JAMU. Po absolutoriu začal hrát v legendárním Divadle na provázku, kde se ho ujal režisér Petr Scherhaufer. Pod jeho vedením se Oldřichu Navrátilovi dařilo a ztvárnil několik významných rolí. Pak se přestěhoval do Prahy a začal hrát v divadle Ta Fantastika. Poté byl několik let na volné noze a na rozdíl od řady kolegů si práce vždy vážil a zásadně ji neodmítal.

S tanečnicí Kamilou Tománkovou na podzim roku 2012 v páté řadě StarDance

S tanečnicí Kamilou Tománkovou na podzim roku 2012 v páté řadě StarDance

„Nikdy jsem to neudělal. Je málo herců, kteří něco odmítnou. Samozřejmě tu jsou i intelektuálové, kteří tvrdí, že něco nevzali, ale pak přijde nabídka z nějaké srágory a hned po ní hupsnou a už to jde. Moc na odmítání rolí nevěřte. Každý si promítne peníze a rozhodování je pak jasné," nechal se slyšet oblíbený herec v rozhovoru pro server Ahaonline.cz. Kvůli finanční jistotě se nakonec rozhodl vrátit do stálého angažmá a přijal nabídku pražského studia Ypsilon, kterou předtím odmítal téměř čtyřicet let. „Jako věčný obdivovatel Ypsilonky a staré gardy hereckých es, která tu působila, jsem nemohl nesouhlasit,“ komentoval spolupráci, s níž je nadmíru spokojený.

Život mu vystavil účet

Před pár lety si Navrátil sáhl až na dno. Jeho těžké období začalo nedefinovatelnými zdravotními potížemi. Chodil po různých vyšetřeních, až se nakonec ukázalo, že má v mozku podezřelou krevní sraženinu. Dozvěděl se, že je nutná operace a že mu hrozí ochrnutí, ztráta řeči a další zdravotní následky. Na výběr ale neměl, a tak se podrobil operaci hlavy u známého neurochirurga Vladimíra Beneše. Zákrok naštěstí dopadl dobře, žádné z obávaných následků se nedostavily, a tak si mohl oddechnout. To ale ještě nevěděl, že se na něj další obrovská lavina problémů teprve řítí.

Druhá svatba s Monikou

Druhá svatba s Monikou

Krátce nato ho po čtyřiadvacetiletém manželství nečekaně opustila žena, která se zamilovala do rodinného přítele, pak mu během několika měsíců zemřela maminka na rakovinu tlustého střeva. A aby toho nebylo málo, při povodních se mu utopil milovaný pes. Na manželku Dášu zřejmě dolehly výčitky, a tak udělala ještě jeden pokus vrátit se. Nakonec si to ale rozmyslela a následoval rozvod. Oldřich zůstal sám, bez rodičů, bez ženy. Dokonce i na jedinou dceru Terezu mohl pouze vzpomínat, protože odešla studovat dějiny umění do Itálie. Jak sám říká, nebýt jí, asi by to musel skoncovat. Z těžkých depresí, způsobených nečekaným naprostým osaměním, mu nakonec pomohli práce a přátelé, například Jaroslava Obermaierová, Vlastimil Třešňák, Kateřina Kornová či Miroslav Wagner, kteří mu vážnou životní krizi pomáhali překonat.

Novou lásku málem zničil

V roce 2009 se na něj konečně usmálo štěstí, když na plese trampské osady poznal o deset let mladší Moniku. Ani počátek jejich vztahu však nebyl bez komplikací – byla totiž v té době ještě vdaná za Tomáše O., který právě pobýval za mřížemi. Za majetkovou trestnou činnost totiž dostal sedm let, k výkonu trestu ale nenastoupil. „Tomáš se ukrýval dva a půl roku doma. Byl to teror pro celou rodinu,“ prozradila současná paní Navrátilová. Partnera se bála udat, protože jí vyhrožoval, že ji připraví o syny, a tak si pro něj nakonec přijelo do malé obce na Českolipsku čtyřicet členů zásahové jednotky. Monice se ulevilo, ale jen dočasně, protože výhružné dopisy od něj dostávala i z vězení a rozvod co možná nejvíc protahoval, protože si prý myslel, že jako ženatý má větší šanci na prominutí poloviny trestu.

S nejlepšími přáteli, bez nichž si život nedokáže představit

S nejlepšími přáteli, bez nichž si život nedokáže představit

O ruku herec Moniku požádal opravdu romanticky – poté co úspěšně odblešili psy Fifinku a Matyáše, kteří si předtím zalaškovali s ježkem. A za deset dní se už brali. Magické datum 11. 11. 2011 si nevybrali schválně, byl to až do Vánoc jediný den, kdy Navrátil neměl žádné natáčení. A volný termín sehnali na úřadu až v Mnichovicích. Brzy po svatbě však začala novomanželka přemýšlet, zda neudělala chybu. Zažívala s ním prý pravé peklo, Navrátil je totiž sprosťák, neustále řve a nadává. „První rok jsem proplakala, je totiž příšerně vulgární,“ postěžovala si v pořadu TV Barrandov Sejdeme se na Cibulce. Pak si ale naštěstí zvykla.

Doma je doma

Dlouhá léta putoval mezi Prahou a Třebíčí, bez pobytů v rodném kraji si život nedovedl představit. Pak se před lety rozhodl usadit se tam natrvalo a zadaptoval půdní byt v rodném domě. „Do práce dojíždím do Prahy, do Ostravy, kamkoliv. Vyhovuje mi to. Rozhodně bych neměnil. Nemůžu být bez Třebíče. Všude jinde by mi něco chybělo,“ říkal. Po sérii životních dramat se ale najednou rozhodl zakotvit natrvalo v Praze, dům prodal a prohlašoval, že se do Třebíče vrátí jedině až do rodinného hrobu.

Chata, kterou si postavil po návratu na Vysočinu

Chata, kterou si postavil po návratu na Vysočinu

Nakonec se ale ještě pokorně vrátil ke kořenům. Herec, kterého je často slyšet až za pověstnou devátou zdí, totiž paradoxně křik a hodně negativismu ve scénáři špatně snáší, a tak svůj boj s negativními věcmi, událostmi a lidmi dotáhl téměř k dokonalosti postavením chaty. „Jezdím sem odpočívat, do přírody, na krásné a poklidné místo, A nyní tu budu dva měsíce, které bohužel utečou jako voda. Jako všechno pěkné, z čeho mám v životě radost,“ prozradil před pár dny.

Konečně zase jednou léto

Chata je pro něj tou nejluxusnější destinací, jinak si ani dovolenou neumí představit a k moři by ho nikdo nedostal ani do toho nejluxusnějšího hotelu. „Když jsem nedávno jel z Náchoda k nám na Vysočinu přes Železné hory, viděl tmavomodrý horizont a nádhernou oblohu, nechápu, kam jinam bych měl cestovat. Byl jsem všude možně ve světě, ale něco tak nádherného jsem nikde jinde neviděl. Ani v Kanadě,“ prohlásil vyhlášený gurmán a podle svědectví kolegů a přátel prý také výborný kuchař.

Oldřich je nejen vyhlášený gurmán, ale také skvělý kuchař

Oldřich je nejen vyhlášený gurmán, ale také skvělý kuchař

Nejraději si vyjde na zápraží a jen tak se dívá kolem. Když ho okolnosti donutí, alespoň poseká zahradu, na všechno ostatní má prý lidi. „Mám štěstí, že manželku práce kolem chalupy baví, dokonce sama zryje celou zahradu,“ prozradil Oldřich Navrátil, který prý už neměl volné léto, ani nepamatuje, a dodal: „Už jsem to potřeboval, protože mám pocit, že sotva žiju. Hraní je velmi namáhavá disciplína, i když ho mám rád.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace