Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Za co vděčí Praha a Karlovy Vary přílivu turistů? Korejské telenovele o nešťastně zamilované dceři prezidenta

26.07.2015
Za co vděčí Praha a Karlovy Vary přílivu turistů? Korejské telenovele o nešťastně zamilované dceři prezidenta

Autor: SerialZone.com

Popisek: Neuvěřitelná obliba Prahy, kterou vyvolal televizní seriál, má obrovský dopad rovněž na rozmach cestovního ruchu mezi Českou republikou a Jižní Koreou

Právě vysílaná jihokorejská telenovela Milenci v Praze rozhodně neaspiruje na prázdninové televizní trháky, sledovat ji je totiž náročné i pro fanoušky tohoto žánru. Zato ale plní, podobně jako podobné romantické příběhy, natočené v atraktivních exteriérech, větší propagační roli než kdejaká předražená marketingová kampaň. Stačilo, aby se první dva díly odehrávaly v jednom z nejkrásnějších měst světa, a mladé zamilované jihokorejské páry se k nám doslova hrnou. A vrací se zpět domů, fascinovány Prahou.

Tvůrci romantického seriálu, který před deseti lety natočila jihokorejská televize SBS, se rozhodli, že namísto tradiční Paříže učiní městem lásky Prahu. Právě zde se vzpamatovává mladá diplomatka jihokorejské ambasády v Praze (mimochodem dcera prezidenta) z rozchodu s dědicem ohromného komerčního impéria. Jejich vztah je nečekaně ukončen kvůli zákeřným intrikám. V Praze se seznámí s podobně postiženým mladíkem a navzájem si začnou pomáhat. Samozřejmě že nakonec vše dopadne dobře, jak naznačuje jedna z milostných scén, vrcholící vášnivým objetím: „Nemohu tě dostat z hlavy, ty hloupá holko.“ „Tak se mnou zase buď,“ reaguje na vyznání lásky hlavní hrdinka.

V jihokorejském Soulu dokonce vyrostla i replika Staroměstské radnice

V jihokorejském Soulu dokonce vyrostla i replika Staroměstské radnice

Fascinace Prahou

S ohledem na okolnost, že se první dva díly odehrávají v Praze, vysílá se seriál nyní i u nás, což je v případě korejské produkce dost výjimečné, pokud pomineme filmy oblíbeného režiséra Kim Ki-duka. Filmaři si vybrali pro exteriéry to nejlepší z naší metropole, především krásné záběry na úžasná panoramata Pražského hradu a Starého města, část děje je rovněž situována do luxusního hotelového apartmá a korejské restaurace. Nechybějí dokonce ani domestikovaní Korejci, kteří u nás žijí, pracují a pomáhají hlavním hrdinům. Nelze se tedy divit, že přímo vyzývají k návštěvě naší metropole, ostatně té podlehne téměř každý, kdo ji navštíví.

Díky hojně sledovanému melodramatu nastala doslova jihokorejská fascinace Prahou. Ta se záhy stala v této zemi druhým nejoblíbenějším cílem cestovatelů, konkuruje jí pouze Paříž. Obliba Prahy došla tak daleko, že si jeden podnikatel v Soulu nechal postavit repliku Staroměstské radnice i s orlojem a otevřel také síť českých restaurací. Další zase po Praze hojně pojmenovávají své firmy nebo obchody. Ohromný úspěch mají v zemi také čeští umělci, například autoři muzikálů (Hamlet, Kleopatra, Tři mušketýři). Oblíbený jihokorejský básník Ko Un dokonce napsal báseň „Moje Praha“.

Záběr z natáčení filmu Jen my víme kde

Záběr z natáčení filmu Jen my víme kde

Korejská klientela nahrazuje ruskou

Neuvěřitelná obliba Prahy má obrovský dopad rovněž na rozmach cestovního ruchu mezi Českou republikou a Jižní Koreou. Počet turistů, směřujících k nám, již ročně přesahuje sto tisíc a má stále stoupající tendenci. A díky seriálu Milenci v Praze je plně vytížená i přímá linka z Prahy do Soulu.

Na „prahománii“ vydělala také další česká města, například Karlovy Vary, z nichž jsou asijští turisté podobně okouzleni, ať už pohádkovými scenériemi nebo bohatou historií. Jihokorejská klientela v lázních navíc alespoň částečně nahradila prudce ubývající ruskou. Ale na rozdíl od ní zde neskupuje nemovitosti, spíš je zajímá možnost podnikání. Na straně druhé jsou jihokorejští zákazníci dost movití a dělají velké nákupy. Průměrně zde jeden turista utratí více než tři tisíce korun denně.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace