Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

„Blbá blondýna“ Iva Pazderková dva roky doslova bojovala o život. A přiznala, co ji v osmnácti letech málem zabilo

23.07.2015
„Blbá blondýna“ Iva Pazderková dva roky doslova bojovala o život. A přiznala, co ji v osmnácti letech málem zabilo

Foto: Iva Pazderková v Show Jana Krause

Popisek: FTV Prima

Dokáže si dělat legraci sama ze sebe a při jejích výstupech davy řvou smíchy. Do smíchu ale populární „blbé blondýně“ v životě vždycky nebylo. Její trable začaly již v osmnácti letech.

Vysoká dlouhonohá blondýna by se bez problémů uplatnila se svými mírami a výškou 180 centimetrů na přehlídkovém mole. Přesto herečka, moderátorka, zpěvačka i stand-up komička, která na sebe poprvé výrazněji upozornila jako „blbá blondýna“ v reklamě, prožila velmi kruté začátky, v nichž leckdy dokonce i poznala, co je hlad. A navíc ji již od osmnácti let trápí velmi vážné zdravotní problémy, které ji málem připravily o život.

Iva je ženou mnoha tváří - dokáže se proměnit v nádhernou supermodelku stejně jako v trapnou ošklivku

Iva je ženou mnoha tváří - dokáže se proměnit v nádhernou supermodelku stejně jako v trapnou ošklivku

Herečka varuje všechny nemocné

Proslavila se vtipnými naivními výstupy, při nichž si dělá legraci na svůj vlastní účet, dokáže rozesmát davy, ale jak už to tak občas u komiků bývá, její život nebyl vždycky jenom zábavný. „Začalo to, když mi bylo osmnáct. Záchvaty jako bych měla umřít, silné bušení srdce, pocení, omdlévání a brnění v rukou. Na psychiatrii mi zjistili panickou poruchu a naordinovali antidepresiva,“ přiznala Iva médiím. „Je to jenom lék. Lidé by se neměli stydět přiznat si, že ho berou. Slouží k tomu, aby se váš mozek naučil znovu vyrábět serotonin, který nemáte, když trpíte depresemi,“ upozornila s tím, že stavy, do nichž se pacient dostává, bývají leckdy tak vážné, že opravdu mohou skončit i smrtí nebo pokusem o sebevraždu.

Navíc přiznává, že ji i po pubertě ještě dlouho trápily zbytečné mindráky. Byla přesvědčená, že má příliš malé oči, a trápily ji pihy, které jsou ale většinou považovány spíš za přednost. „Začala jsem se mít ráda asi tak před třemi lety. Řekla jsem si, že moje práce přece zajímá hodně lidí, a tak to nemůže být zase až tak hrozné. Nějaké výhrady mám stále, už to ale není tak sebedestrukční nálada, jako bývala,“ dodala.

Jako matka Pelikánová v seriálu České televize 4teens

Jako matka Pelikánová v seriálu České televize 4teens

Dva roky bojovala o přežití

K dobré náladě nepřidávaly rodačce z Uherského Hradiště ani krušné začátky v Praze. Přestože vystudovala herectví na brněnské JAMU a již během studia hostovala na scéně tamního Národního divadla, zavadit o slušnou práci se jí v metropoli dlouho nedařilo. „Vydělala jsem 3600 korun hrubého, přičemž jenom nájem stál čtyři tisíce. Zhruba dva roky jsme s mužem bojovali o přežití. Bylo to velmi těžké. Řešila jsem to brigádami a s pomocí rodičů. Pracovala jsem i u pásu, manuálně, a uklízela jsem. Mám k práci velkou pokoru,“ říká herečka.

Hned po studiích se provdala za herce Luboše Veselého a o devatenáct let starší partner si vzal její příjmení, protože už v branži existoval jeden jeho jmenovec. „Bylo to z praktických důvodů. Teď mi to není úplně příjemné, myslím, že po rozvodu se to mělo změnit zpátky, ale čert to vem. My jsme přátelé," prozradila Iva, která už dnes má za sebou počáteční těžké období i první manželství a těžce nabyté zkušenosti z ní udělaly velmi opatrnou dámu. „Nezadlužuji se. Půjčku si určitě nevezmu a hypotéka je něco, co by mi nedalo spát. Zatím bydlím v obecním bytě, ale jednou bych chtěla být ve svém. Nesnesu ale pocit být zadlužená,“ prozradila výrazná blondýnka, která si prý až v poslední době občas dovolí trochu utrácet. Jejími největšími slabostmi jsou drahá kvalitní bižuterie, muzikantské a sportovní vybavení a především dobré jídlo.

S přítelem Josefem Štěpánkem

S přítelem Josefem Štěpánkem

Jak se platí v showbyznysu

Roky v showbyznysu ji naučily vážit si sama sebe i své vlastní práce a stát si za svým, i co se týče požadovaného honoráře. „Vím, za jakou cenu chci něco dělat, mám spodní i horní hranice. Každý člověk by měl poznat svou cenu a neporovnávat ji s nikým jiným. Mně je úplně jedno, jestli někdo bere za stejnou práci například milion. Mně stačí, když dostanu to své. Na druhou stranu když někdo dělá stejnou práci za korunu, ať si ji klidně dělá, ale já nebudu,“ vysvětluje svůj přístup.

Nedostatkem práce už naštěstí netrpí, a tak se ve volných chvílích může věnovat i koníčkům, především ráda běhá, jezdí na kole, hraje tenis a ping pong. Věnuje se ale i zpěvu, loni dokonce vydala své první album, a hraje na ukulele. Po rozvodu žila nějaký čas s hercem Jiřím Rackem, vztah jim ale nevyšel. Teď už několik let randí s kytaristou Josefem Štěpánkem, který vystupuje mimo jiné i ve skupině Xinda X, na další svatbu ale zatím nepomýšlí, přestože v březnu oslavila již pětatřicáté narozeniny. „Určitě bych chtěla děti, ale myslím si, že to musí přijít nějak přirozeně. Věřím, že ještě mám čas,“ tvrdí přesvědčivě.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská