Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Čeští chlapi toho víc namluví, než udělají. Kde se vzal takový despekt u temperamentní krásky z Cest domů a Vyprávěj, která úspěšně tají, že je „svíčková bába“

19.07.2015
Čeští chlapi toho víc namluví, než udělají. Kde se vzal takový despekt u temperamentní krásky z Cest domů a Vyprávěj, která úspěšně tají, že je „svíčková bába“

Foto: FTV Prima

Popisek: Sexy Slovenka Andrea Kerestešová řeší problémy po staletí osvědčeným způsobem - vypovídá se ve zpovědnici. Sice se jí uleví, ale stejně tím nic nevyřeší.

Čeští chlapi toho víc namluví, než udělají. Kde se vzal takový despekt u temperamentní krásky z úspěšných seriálů Cesty domů a Vyprávěj, která úspěšně tají, že je „svíčková bába“

Neznamená to ale, že by sexy Slovenka, kterou Češi zaznamenali poprvé v reklamě mobilního operátora Vodafone, byla až taková puritánka. Pochází ale z východního Slovenska, a tam není ničím mimořádným, že jsou všichni její nejbližší přísnými katolíky, takže i Andrea Kerestešová byla vychována velmi přísně a je silně věřící.

Cestu musela najít sama

Ani ji stejně jako většinu mladých nelákal bigotní přístup k víře, který prožívala doma u svých rodičů, a tak si brzy začala hledat svoji vlastní cestu. Od čtrnácti do osmnácti let totiž hrála v kostele na varhany, každou neděli měla čtyři mše a žila pod dohledem velmi přísných křesťanů. Když pak odešla do Bratislavy a později do Česka, nastal v jejím životě druhý extrém, který sama nazývá obdobím ateismu. Pak začala cestovat a zaujaly ji buddhismus a hinduismus. „Někdo si samozřejmě řekne, že je to zrada. Jenže není. Mám hodně známých kněží, v jejichž blízkosti jsem vyrůstala, a vždy jsem s nimi o tom komunikovala,“ přiznává sexy brunetka, do níž by málokdo řekl, že v sobě v podstatě skrývá duši ‘svíčkové báby‘.

Přečtěte si také:

Po krásné Slovence z Cest domů by ani pes neštěkl, nebýt její úspěšné kolegyně. Komu vděčí za svou slávu? Tajnosti slavných

Kdy Boha musí vystřídat Marie

Nakonec se rozhodla věřit v Boha svobodně, nikoli ale pouze ze zvyku nebo tradice. „K Bohu jsem se tudíž vrátila a čím jsem starší, tím je to silnější. Nakonec zjistíte, že všechna náboženství mluví o tomtéž,“ dodává Andrea. Mít v životě jakoukoli víru totiž považuje za nesmírně důležité. Jednak protože nepochybuje o tom, že bylo něco před námi a bude i po nás, ale hlavně jí prý dodává sílu řešit problémy, když potřebuje pomoc. „Když mám nějaký problém a nevím si rady, tak často i když mám kolem sebe ty nejlepší lidi, vím, že to nikdo nepochopí. A právě tehdy jsou pro mě nejlepšími přáteli Bůh nebo Marie, pokud jde o nějaký ženský problém,“ prozradila v rozhovoru pro týdeník 5plus2.

Češi víc mluví než dělají

I když nakonec našla v Čechách nový domov a i její partner je Čech, na české muže se dívá s překvapivým despektem. Mezi oběma národy je podle ní hodně velký rozdíl nejen v základních povahových vlastnostech, ale také ve vztazích a emocích. „Rozdílů je dost. Napadá mě třeba to, že vy Češi toho mnohem víc namluvíte. Dokážete mluvit o věci, nad kterou by mě vůbec nenapadlo přemýšlet. Třeba umíte vést sáhodlouhý dialog o židli. Jaká je, jakou má barvu, odkud je… To nechápu. Já z toho východního Slovenska kouknu na židli a řeknu buď jo, nebo ne. A jdu dál,“ prohlásila v rozhovoru pro Blesk a dodala, že to rozhodně platí i pro chlapy. „Čeští chlapi toho taky víc navykládaj než Slováci, umějí třeba dávat pohádkové komplimenty. Slováci toho sice míň řeknou, zato víc vykonaj.“ Jak je tedy možné, že žije už dlouho s Čechem? Vysvětlení je prý snadné - o pět let starší hudebník, producent a malíř Mikoláš Růžička je totiž extrémní introvert!

Čtěte víc:

Třetí chlap a druhé svatební šaty. Temperamentní hvězda z Cest domů a Vyprávěj neztrácí čas. Co všechno musel ženich vydržet?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace