Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tři největší letošní politické svatby: Z té nejutajenější máme jen foto nevěsty. Podívejte se, jak to vypadá, když se berou politici

18.07.2015
Tři největší letošní politické svatby: Z té nejutajenější máme jen foto nevěsty. Podívejte se, jak to vypadá, když se berou politici

Foto: Archiv

Popisek: Ilustrační foto

Na luxusním „zámečku“ s parkem a jezírkem v park hotelu Popovičky si před několika dny řekli své ano někdejší náměstek primátora za TOP 09 Jiří Vávra a bývalá pravá ruka premiéra Topolánka Gabriela Kloudová, které nešel za svědka nikdo jiný než samotný expremiér Mirek Topolánek z ODS. Informaci o svatbě přinesl server Neovlivní.cz a absolutně nelze sehnat svatební fotku… Tu máme alespoň v ostatních dvou případech.

Svatba se podle serveru Neovlivní odehrála v utajeném režimu, kdy park hotel hlídali bodyguardi se sluchátky v uších, u dveří byly krycí zástěny a na střechách stráž s dalekohledy. Svatby se zúčastnila skutečně politická smetánka – kromě svědčícího expremiéra Topolánka s manželkou Lucií Talmanovou dorazil i lobbista Tomáš Hrdlička, právník a mocný šéf Unie sportu Miroslav Jansta, bývalí starostové Prahy 10 Milan Richter a Bohumil Zoufalík, či lyžařka Kateřina Neumannová.

Gabriela Kloudová

Podle jednoho z hostů, jehož komentář server přinesl, taková bezpečnostní opatření ještě nezažil. „Ale zase se tu sešla naše stará parta. Bylo to hezké,“ řekl. Kloudová, někdejší místostarostka na Praze 13, v současné době pracuje pro lidoveckého vicepremiéra Pavla Bělobrádka.

Hradní veselka: Mynář si bral moderátorku Noskovou, Zeman svědčil

Šéf prezidentské kanceláře Vratislav Mynář se 28. února v Osvětimanech na Zlínsku oženil s moderátorkou České televize Alexandrou Noskovou. Svatební obřad měli novomanželé v místním kostele a za svědka jim šel prezident Miloš Zeman. Mynář v Osvětimanech podniká a působí tam i jako zastupitel, napsal Blesk.cz.

Příjezd svatebčanů před kostelem sledovaly desítky lidí. Největší část svatebních hostů včetně Zemana přijela společně autobusem. Na uvítanou dostali skleničku slivovice. Zdravotní nezávadnost alkoholu předem zkontrolovala prezidentova ochranka. Slivovici ochutnal i Zeman, který se při chůzi do schodů vedoucích ke kostelu opíral o hůl. Nevěstu Noskovou až po chvíli přivezla černá luxusní limuzína. Nosková na sobě měla dlouhé světlé šaty a v ruce držela kytici tulipánů.

U této svatební fotografie nevěsta na svém Facebooku upozornila na „mlsný“ pohled prezidenta...

„Tak první by měli jít (do kostela) svatebčané, ne? A kde máš Alex?" zeptal se svého kancléře Zeman krátce předtím, než se mezi prvními vydal ke kostelu. Mynář po obřadu přiznal, že před příjezdem nevěsty se svým svědkem a nadřízeným v jedné osobě šprýmovali. „Pan prezident říkal, že tady (na nevěstu) chvíli počkáme. Jídla a pití máme když tak dost a důvod se vždy najde," řekl podle Blesku.

Obřad v barokním kostele se kancléři prý líbil: „Jeho atmosféra na mě trošku dolehla. Lhal bych, kdybych řekl, že to bylo normální a že jsem byl lhostejný," podotkl. Mynář už má představu, jak by jejich manželství mělo fungovat. „Dá se předpokládat, že ze zpráv budu poslouchat Alexandru asi já, to znamená v období televizních novin. Doufám, že mimo to bude poslouchat ona mě," řekl s úsměvem.

Politika je seznámila a byla z toho nakonec láska jako trám

Martin Bursík a Kateřina Jacques si o slunečné letošní červnové sobotě řekli své »ano«. Stalo se tak u Petřínské rozhledny v Praze, jak informovaly Lidovky.cz. Oběma zamilovaným přálo krásné počasí. Před svatebním slibem řádně poklekli a následně zpečetili svůj svazek. Kateřina Jacques chodila s Martinem Bursíkem od roku 2007. Seznámili se ve Straně zelených.

Poněkud opožděná svatba, novomanželé spolu žijí již léta a mají šestiletou dceru...

Z jejich vztahu se narodila dcera Noemi. Oba mají z předchozích známostí další děti. Jacques má už dospělou dceru Ninu a syna Sebastiana, Martin Bursík má z předchozího manželství dvě dcery. Mezi svatebními hosty politiků nechyběli herečka Eva Holubová, skladatel Michal Horáček, herečka Světlana Nálepková a politik a hudebník Michal Kocáb.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová