Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Čtyři seriálové svatby a jejich pohřeb. Ničí je kalkul s celebritami a vlezlá reklama. A Dietl stále vítězí...

27.06.2015
Čtyři seriálové svatby a jejich pohřeb. Ničí je kalkul s celebritami a vlezlá reklama. A Dietl stále vítězí...

Autor: FTV Prima

Popisek: Sázka na známé tváře Primě moc nevyšla, zatímco Mareš neztratil své kouzlo, Faltýnová neoslnila ani jako herečka ani jako nevěsta

Hned čtyři vděčné svatby dopřály televizní stanice divákům populárních seriálů. Je přitom jedno, zda se oddávalo v Ordinaci, Ulici nebo Benátkách. Vždy šlo o kalkul, jak co nejvíc zvýšit sledovanost za pomoci více či méně stupidních zápletek nebo různých celebrit. Ve finále však jde o pohřeb současné české seriálové tvorby, kterou stále drtí staré Dietlovy televizní hity.

Svatby v Benátkách (TV Prima) měly ambice stát se příjemným, odpočinkovým romantickým seriálem k žehlení. Vděčné a atraktivní téma, sympatická herecká sestava (Řezníček, Hřebíčková, Křesadlová, Kostka, Potměšil, Gregorová), interiéry a exteriéry, načančané tak akorát, to vše stálo za vidění. Místy dokonce nechyběl ani humor a parodie, třeba na různé televizní „kutiloviny“. Tím vším se Benátky liší od nesnesitelně kýčovitých romantických seriálů ze zahraničí. Jenže nakonec vše pokazil plán nalákat diváky na různé celebrity s nadějí, že na populární nebo kontroverzní osobnosti se lidé budou dívat často jen z pouhé zvědavosti nebo škodolibosti. Příkladem je angažování Andrey Verešové hned v úvodních dílech. Zjevně se ráda propůjčila k tomu, aby opět předvedla své tělo, když jí při obřadu shořely šaty a musela se svléknout.

Prima zasela, bulvár sklízel

V dalších epizodách Svateb zase figurovali Leoš Mareš s Petrou Faltýnovou. V tom okamžiku se seriál z ničeho nic proměnil v reality show ze života skandálního páru, proslulého svými neustálými rozchody a návraty, některé scény se dokonce natáčely v Marešově luxusním bytě. Mimochodem, Faltýnové rozhodně tato role neprospěla, neoslnila ani jako herečka, ani jako nevěsta. Zatímco Mareš neztratil své jisté kouzlo, modelka se projevovala spíš coby obhroublá profesionálka z nočního klubu. Nakonec Primě známé tváře k úspěchu příliš nepomohly a diváci dali přednost ještě hloupější podívané. Nicméně magazíny, které byly zaplaveny falešnými články, že se Mareš s Faltýnovou vzali, měly vystaráno.

Kýč jako bič

Ještě otravnější než orloj bulvárních tváří byla vpašovaná reklama, respektive tzv. Product placement. Čas od času se dá vydržet záběr na krásné nové auto. Ale když sestra v ordinaci neustále čistí zubařské křeslo přípravkem jisté značky, vážně to leze na nervy stejně jako další „nenápadné“ drogistické propriety. Finále druhé série se svatbou samotné spolumajitelky svatebního salónu pak spíš bylo zahranou reklamou na areál, v němž se luxusní obřad konal. Řečeno slovy jedné z hlavních seriálových postav, cynické Loly, byl to „kýč jako bič“, naštěstí částečně zředěný jinými momenty.

Dietl stále vítězí

Ve srovnání s tím byla mnohem zábavnější svatba, která se odehrála na ulici v Ulici. Riziko obvyklého kýče spolehlivě předem likvidoval Lumír, břichatý ženich se spáleným obličejem a zablokovanými zády, nebo jeho ztřeštěná kamarádka Simona, chytající svatební kytici v příšerných šatech. Jenže přes stálou, deset let trvající oblibu se už také Ulici mnozí diváci vysmívají, podle nich začíná být velice trapná (viz smrtelná nuda v pekárně) a je nejvyšší čas ji skončit. Řadě skalních fanoušků je ale její klesající úrovně líto a přiznávají, že ji měli rádi, ale teď už je prý téměř tak ubohá jako Ordinace. Zato na seriálové hity Jaroslava Dietla nedají dopustit. Příkladem je další repríza Nemocnice na kraji města. Je téměř neuvěřitelné, že tento téměř čtyřicet let starý, notně obehraný opus socialistické Československé televize, dokázal ve sledovanosti porazit premiérový, vyšperkovaný díl Svateb v Benátkách.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tagy
seriál,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace