Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Česko vybírá nejlepší DestinaCZi 2014: Poznejte magická místa Česka a zapojte se. Objevte i objekty, vzkříšené z popela, jako Windischgrätzova jízdárna na Plzeňsku

23.06.2014
Česko vybírá nejlepší DestinaCZi 2014: Poznejte magická místa Česka a zapojte se. Objevte i objekty, vzkříšené z popela, jako Windischgrätzova jízdárna na Plzeňsku

Foto: Kudyznudy.cz

Popisek: Windischgrätzova jízdárna ve Světcích u Tachova

Po loňském úspěchu soutěže o nejlepší turistické atraktivity Česka se agentura CzechTourism rozhodla navázat jejím druhým ročníkem. Hlasovat a rozhodovat o tom, která z turisticky lákavých míst jsou ta nejlepší, bude moci široká veřejnost až do konce letních prázdnin.

Nejkrásnější místa v Česku letos opět zabojují o vítězství v soutěži DestinaCZe 2014, pořádané agenturou CzechTourism. „V letošním ročníku jsme se rozhodli směřovat dobu hlasování o nejlepší turistické atraktivity Česka na období letní turistické sezóny. Věříme, že tak veřejnost přimějeme hlasovat nejen podle prezentací na internetu, ale i na základě osobní návštěvy vytipovaných míst,“ říká ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

V oblíbené soutěži může hlasovat kdokoliv, a to na webové stránce www.destinacze2014.cz. Stačí se jen zaregistrovat a rozdělit deset hlasů. Je přitom na každém hlasujícím, zda podpoří deset různých finalistů, nebo zda všechny hlasy přidělí jen jedinému z nich.

Hlasovat lze v pěti kategoriích

Hlasovat lze v pěti kategoriích, v nichž je vždy pět finalistů, které vybrala odborná porota na základě nominací zaslaných regionálními zástupci.

Kategorie Fénix představuje objekty, které byly „vzkříšeny z popela“ a nyní patří mezi vyhledávané turistické atraktivity. Pro letošní rok jimi jsou: Chrám chmele a piva v Žatci, Multifunkční aula GONG a U6 – Malý svět techniky v Dolních Vítkovicích, Centrum sklářského umění - Huť František v Sázavě, Baťův kanál s jedinečnými technickými památkami a Windischgrätzova jízdárna ve Světcích u Tachova.

Magická místa jsou zařazena do kategorie Genius loci, ve které soutěží: Modlivý důl ve Svojkově, klášter Kladruby, nedostavěný gotický chrám Panny Marie v Panenském Týnci, Bezděz a pražská Staronová synagoga spolu se Starým židovským hřbitovem.

Vyznavače nevšedních zážitků bude zajímat kategorie Trendy destinace. O co největší počet hlasů v ní zabojuje Olomouc, Plzeňsko, Polabí, Pálava a geopark GeoLoci.

Rodiče s dětmi se jistě zaměří na kategorii Zážitek na 1000 % pro celou rodinu. Zábavu i poučení naleznou v unikátní Kovozoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště, zážitkovém parku Zeměráj u obce Kovářov nedaleko přehrady Orlík, Archeoskanzenu Modrá, přibližujícím dobu dávné Velké Moravy, Aqualandu Moravia na severním okraji vodní nádrže Nové Mlýny, anebo v pohádkové říši  Fábula v Kamenici nad Lipou.

Kdo si potrpí na kvalitu zákaznického servisu, ten by měl nahlédnout do kategorie Cítit se jako doma. V té se hlasuje pro ekopenzion Centrum Veronica Hostětín v oblasti Bílých Karpat, hotel Jítrava ve stejnojmenné obci v Lužických horách, penzion Jáňův dvůr na jižní Moravě, mlýn U vodníka Slámy v Háji ve Slezsku a Hamerskou krčmu Jonáš ve Svobodných Hamrech.

Atraktivní ceny

DestinaCZe 2014 ovšem neodměňuje jen výše uvedené finalisty. Každý den je pro hlasujícího, který se na webové stránce soutěže zaregistruje nejdříve, připravena reprezentativní publikace Česko – země příběhů nebo balíček propagačních předmětů pořadatele soutěže. Hlavní cenou je voucher na nezapomenutelný pobyt v ubytovacím zařízení, které letos zvítězí v kategorii Cítit se jako doma.

Soutěž DestinaCZe 2014 je realizována v rámci kampaně na podporu domácího cestovního ruchu Česko – země příběhů, která láká k víkendovému i prázdninovému poznávání naší země. Příběhy z nejrůznějších koutů České republiky spolu s tipy na výlet naleznete na www.ceskozemepribehu.cz.

Více informací o samotné soutěži a jednotlivých finalistech najdete na www.destinacze2014.cz.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová