Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak přimět fotbalistu Limberského k popisu svatební noci? Prozradil spisovatel a tvůrce talk show Košilatý fóry

23.06.2022
Jak přimět fotbalistu Limberského k popisu svatební noci? Prozradil spisovatel a tvůrce talk show Košilatý fóry

Foto: Se svolením Lucie Jandáková

Popisek: Jan Vavřička

ROZHOVORY NA OKRAJI Narodil se ve znamení Berana, 14. 4. 1975 v Plané u Mariánských Lázní. Žije ve Stříbře - jako spisovatel (především science fiction), redaktor, herec, moderátor, lektor, manažer a konzultant. Pracuje v marketingu. Typické je proň sebevědomí, invence, schopnost jít s dobou a udržet kontakt s aktuálními technologiemi. Zároveň se však nenechat strhnout žádným okamžitým trendem. Razí si vlastní přístup. A nic ho nikdy nerozhodí; aspoň já tak Honzu vnímám. Má většinou málo času, i udělat s ním jakýkoli rozhovor je kumšt pro boha. Oproti tomu… On sám rozhovory s jinými seká jako cvičky. S tím však, že každou tu cvičku piplá několik dní. Kvantita u Honzy nepřebila kvalitu ani na poli literatury. Jan Vavřička získal i zde řadu vavřínů a bylo mu vydáno pět knih, které napsal a spolunapsal v letech 2002-2019; v případě jedné (Uchovej mou duši, 2018) jsme dokonce spoluautory.

Dvěma jeho zcela klíčovými majstrštyky jsou v tom rámci volně navazující sbírky próz Vostrá pohoda (2009) a Vostrá krása (2019).

Honza by toho ovšem dokázal napsat daleko víc, ale pochopil vizualizaci naší éry a mj. založil na síti magazín Vanili.cz. (Kam jsem jednu dobu pod jeho patronátem pilně přispíval a kde byla redaktorkou příbramská autorka pozoruhodných hororů Kristina Haidingerová).

Samostatnou kapitolou se v posledních letech staly Janovy filmové exhibice a už zmíněné rozhovory. Nemá přitom ani zdaleka každý na to, aby se jako herec a moderátor postavil na jeviště a táhl desítky minut dlouhou one man show, ať už (třeba) „košilatou“ anebo mnišsky cudnou. V podání Jana Vavřičky, spisovatele i - proč to neříct - skutečného showmana - se pak často jedná právě o „šou“ trochu košilatější; ale nezkoumejme to trapně přísným okem inkvizitora anebo specialisty na mravnostní delikty, to, prosím pěkně, raději ne. I vraťme se až do roku 2018, kdy mnohé z toho začalo. X diváků následně vyžadovalo další porci stejné zmrzliny neboli pokračování, takže Honza chutě nastoupil do dalších dílů seriálu jako více i méně lidový vypravěč anekdot.

Jakých? Tak třeba té o zlaté rybce, nebo té o „nové práci“. Či „frku“ o Marušce, která byla za třeskutého mrazu vypravena závějí pro jahody. Znáte některé ony vtipy? Pokud ano - a pokud se nad nimi pohoršujete -, nečtěte, prosím, už dál a odstupte.

Možná by tohle bylo málo (proti jeho knihám), ale Honza posléze svůj - většinu televizí hravě překonávající - cyklus přetavil ve šťavnaté rozhovory s nejrozličnějšími celebritami. Ba co více, celebrity vytváří. Právě svým cyklem. Jinými slovy? Stačí přijít do studia, podrobit se tortuře a jeho výslechu - a jste slavní a nazítří, hned druhý den vás po červeném koberci pozvou na ČT24 (tedy možná) - a třetího dne již zpíváte na CNN (zaručeno není, toť pravdou). A vážněji.

Přeptám se tě, Mistře Jane, jenom na pár víc i méně košilatých podrobností z oblasti této oblasti tvé tvorby.

Mistr boxu Václav P. tě před rozhovorem žertem knokautoval. Jak se ti ho podařilo dostat před kamery či kameru, aby skončil na You Tube, a jaký nastal s borcem v rohování během natáčení největší problém?

Vašek je profesionální sportovec, poctivý dříč a boxerský talent, ale z mého pohledu je to především veselý člověk se smyslem pro humor a je takzvaně pro každou špatnost. Pozval jsem ho na natáčení a okamžitě pozvání přijal. Doslova přitančil v dobré náladě, což neklám. Skutečně tančil, zpíval si, usedl vedle mě - a začali jsme točit. Pak… Během povídání žádný problém nebyl, naopak. Dali jsme to na první dobrou a Vaškův smích ve videu je grandiózní. To prostě musíte vidět.

Přejděme k další celebritě. Filip Grznár je známý kulturista. Co myslíš, je i schopný zápasník? A co je pravdy na tom, že měl dvě stě žen?

Zápasník, trenér a kulturista Filip Grznár má za sebou několik vítězných zápasů v MMA. Natáčel jsem jeden díl talk show taky s jeho trenérem Honzou Piontkem a ten hezky popsal, jak vnímá Filipa jako zápasníka. A ano, Filip JE zápasník. A ano, Filip je zápasník schopný vítězit, což dokládají jeho úspěchy v soutěži Clash of the Stars.

Jestli měl dvě stě žen? To já nevím, já u toho nebyl (smích). Každopádně si pusťte náš rozhovor, kde přiznává, jak proběhla jeho svatební noc, a vypráví taktéž další zajímavé příběhy ze svého sexuálního života. Video už má přes 17 000 zhlédnutí a stále vzbuzuje pozornost a silné emoce diváků. Najděte si na YouTube rozhovor „Fenomén Filip Grznár se přiznal, kolik měl žen a jak dlouho trvá sex“ a klidně můžete napsat do komentářů, jak se vám naše povídání líbilo.

Vojtěcha „Vhrsti“ Juríka znám jako spisovatele a ilustrátora řady knih, například taky těch s Boříkovými lapáliemi. Anebo hned pěti od Zdeňka Zajíčka. Je i autor stripů, komiksů, vtipů, reklam, dokonce dvou sérií večerníčku Bílá paní na hlídání. Jak se ti ho povedlo přesvědčit k tomu, že ti sdělil, jakým způsobem kreslí akty?

Myslel jsem, že se spíš zeptáš, jak jsme přesvědčili modelku, aby s námi natáčela malování aktů. Ale v obou případech to bylo snadné. Vhrstiho i modelku jsem oslovil na sociálních sítích a hned první věta byla stručná a kladná: „Ano, jdu do toho.“

Musím říct, že atmosféra při natáčení byla úžasně pohodová. Vhrsti pěkně maloval, kameraman pěkně natáčel a já jsem si užíval roli pozorovatele. Jeden den jsme točili scénu s modelkou a druhý den rozhovor s Vojtou. S výsledkem jsem moc spokojený.

A pokud chcete poznat tajemství tvorby aktů Vhrstiho, najděte si na YouTube video „Vhrsti ukázal, jak maluje akty svých kamarádek.“

David Limberský je dalším esem tvé online talk show Košilatý fóry. Plzeňské Viktorii pomohl zajistit hned pět mistrovských titulů, ale zdá se, že dokázal mluvit i o své svatební noci na Mauriciu. Co ještě prozradil a co třeba ani není v záznamu?

David je velký pohodář, plný úsměvů a energie. Nic nezakrýval, na všechno reagoval svižně, upřímně a s humorem. Před natáčením mi řekl, že žádné téma není tabu a na všechno odpoví. A to dodržel. Probrali jsme vliv sexu před zápasem na výkon fotbalisty i svatební noc na Mauriciu. Tam se děly věci!

Scénárista a kuchař (taktéž i s receptem na svatební noc) Petr Smazal provedl pak vaše diváky aspoň jednou kolonádou kulinářského umění. Dostáváš podobné lidi do studia náhodou? Jak to bylo v tomto případě?

Tvrdím, že náhody neexistují, a u Petra Smazala to platí dvojnásob. Známe se již delší dobu a zažili jsme spolu spoustu filmové legrace. Natáčeli jsme humornou sérii Smazané skeče, pak další komediální sérii Calvados a také kriminální seriál pro TV Prima.

Petr je jako herec a režisér skvělá osobnost, navíc velmi plodný, ba až workoholický scénárista a spisovatel. Do veškerého svého životního snažení dává maximum, nikdy se nevzdává a to se mi na něm moc líbí. Je to showman, komik, youtuber, kreativec a zároveň skvělý kuchař (finalista Master Chef Česko). Zajděte si do jeho podniku v Plzni a nebudete litovat. MAD BBQ Bistro aneb Madovo bistro najdete ve Veleslavínově ulici.

Budeš i dál psát a dáš do oběhu ještě i do třetice něco VOSTRÝHO?

Něco se rýsuje.

Podrobněji lze přiblížit?

(vrtí nepřítomně hlavou)

Co bys chtěl na závěr naší krátké „diskuse“ vzkázat čtenářům Krajských listů?

Vážení čtenáři nejlepší listů republiky. Mám srdce podnikatele a na vás dvě prosby. Tou první je, abyste navštívili youtube kanál Talk show Košilatý fóry.

A tou druhou prosbou je žádost, abyste přidali komentář k videu, na které jste se podívali. Děkuji moc.

 

QRcode

Vložil: Ivo Fencl