Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jezevčíka Mildu vylákala vůně fenky. Hasiči neumějí prohrávat a zachránit i zvíře je prý jejich povinnost

12.12.2017
Jezevčíka Mildu vylákala vůně fenky. Hasiči neumějí prohrávat a zachránit i zvíře je prý jejich povinnost

Foto: Video HZS Plzeň / repro

Popisek: Milda to zvládl

Několik dní sledovala média i lidé na sociálních sítích záchranu jezevčíka Mildy, který minulý týden zůstal uvězněn v jednom z lomů na Tachovsku. Našli se však i tací (Krajské listy.cz v jednom komentáři byly mezi nimi), kteří se podivovali nad tím, že se němému zvířecímu tvoru věnuje tolik péče a na záchraně se podílejí i profesionální hasiči. Těm podal vysvětlení bývalý hasič, dnes předseda Patriotů Jiří Vítek.

„Jako profesionální hasič jsem zažil za patnáct let několik podobných zásahů. Jestli se někdo diví nasazení hasičů, tak hasič se řídí přísahou, kde je uvedeno, že jeho povinností je záchrana osob, zvířat a majetku. Většinou při dlouhodobých zásazích pomáhají i dobrovolní hasiči. Upřímně, hasiči neumí prohrávat a nikdy se nevzdají. Pro někoho zbytečné a zdlouhavé nasazení při záchraně zvířat je naší povinností,“ poznamenal Vítek.

Skvělý výcvik pro jiné zásahy

Podle jeho slov je pes velkým přítelem postižených. „Začátek zásahu je vždy plný emocí. Kombinuje se zásah lezců v úzkém prostoru, vyztužování prostoru, používání moderních technologií, jako jsou termokamery, koordinují se jednotky v nepřístupném prostoru,“ objasnil Vítek s tím, že jde vlastně o skvělý výcvik pro jiné zásahy.

Milda to zvládl

Jezevčíka Mildu se podařilo záchranářům z lomu na Tachovsku dostat po osmi dnech. Jak informuje server Krimi-Plzen.cz, pětiletý jezevčík je již zdráv u svého majitele. Poslední den záchranných prací totiž hasiči na místě vykopali velkou díru, díky níž přišli na to, kde se vyděšené a vystresované zvíře nachází. Majitel byl podle serveru na místě a dírou Mildovi sypal granule a pouštěl vodu, aby přežil. Byl tak slyšet, že vskutku žije. Trvalo však ještě několik dní, než majitel psa nalákal na deku s pachem hárající feny, Mildu zachytil do smyčky a průrvou ve skále jej dostal ven. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb