Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Vyléčené káně lesní bylo opět vypuštěno zpět do přírody

06.02.2014
Vyléčené káně lesní bylo opět vypuštěno zpět do přírody

Autor: cs.wikipedia.org

Popisek: Káně lesní

Ani zimní období, byť se tak příliš neprojevuje, není pro rokycanské ochránce přírody dobou odpočinku. I několikrát denně vyjíždějí za zraněnými živočichy. Nejinak tomu bylo i v případě samečka káně lesní, která se do nesnází dostala nedaleko Svojkovic na Rokycansku.

Díky všímavosti nálezce, bylo zřejmě sražená káně, převezena do nově zrekonstruovaného záchranného centra, kde se po několika dnech zotavila a byla opět vypuštěna zpět do přírody.

Nálezci zvířat často darují i peníze

Káně lesní patří mezi nejrozšířenější dravé ptáky u nás se značně variabilním zbarvením. Proto jej do našeho zařízení přijímáme poměrně často. Jen v loňském roce jsme jich přijímali osm. Často jej vidíme na různých vyvýšených místech v krajině nebo v okolí silnic, kde čeká na kořist – malé drobné obratlovce. Její potravou jsou vesměs hraboši polní, ale nepohrdne ani mršinou. Proto jsou v krajině velice užitečné. Na začátku zimy k nám ze severu přitahují větší káně rousné, se kterými se i na Rokycansku setkáváme stále častěji.

"Nález zraněné káně tedy dopadl dobře. Po odchycení nálezcem, předání ochráncům přírody k uzdravení a následné vypuštění nedaleko místa nálezu. Rádi bychom tedy poděkovali nálezci za rychlý a bezchybný zásah. Zároveň jsme nesmírně rádi, že přibývá lidí, kterým není lhostejný život kolem sebe, a vesměs nás upozorňují na případy, které by bez jejich pozornosti končily tragicky. Díky systematické a seriózní práci s veřejností je velice málo případů na území kde působíme, tedy Berounsku, Hořovicku a Rokycansku, kdy bychom zasahovali zbytečně. Děkujeme tedy všem, kteří se na kvalitním servisu rokycanských ochránců přírody podílí a je potěšitelné, že to nejsou jen všímaví lidé, ale i policisté a hasiči, kteří s námi velice úzce spolupracují. I za to jim patří velký dík, neboť v některých případech bychom se bez jejich techniky neobešli. Zároveň přibývá i případů, kdy se nálezci stávají i finančními podporovateli našich aktivit. I to je výraz uznání a ocenění naší práce. V loňském roce jsme tak zaznamenali enormní zájem o podporu naší činnosti a věříme, že i letošní rok bude v tomto směru úspěšný," říká Pavel Moulis, předseda ZO ČSOP Rokycany.

Zájemci mohou navštívit některou z akcí

"Pokud se i Vy chcete podílet na podoře našich aktivit, kontaktujte nás na tel. 603239922, kde Vám podáme vyčerpávající informace jak pomoci. Nemusíte pomáhat jen finančně, ale můžete navštívit i některou z námi pořádaných akcí. Tou nejbližší je sobotní vycházka  8. února,  za zimujícími opeřenci na řeku Berounku. Sraz zájemců je buď v 8.45 hodin před nádražím Českých drah v Rokycanech nebo v 9.30 hodin před nádražím v Plzni – Doubravce. Odkud se projdeme zhruba třinácti kilometrovou trasou a společně budeme pozorovat zajímavé opeřence," dodává Pavel Moulis.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace