Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

VZ 24: Stavba sociálního domu poblíž Rokycan se odkládá

14.02.2013
VZ 24: Stavba sociálního domu poblíž Rokycan se odkládá

Stavba nového pavilonu při Domově sociálních služeb v Liblíně na Rokycansku, která měla začít už loni, se posune až do roku 2014. Projekt za 40 milionů korun, který už měl územní rozhodnutí a byl před vydáním stavebního povolení a výběrem dodavatele, se musí projednávat od počátku.

Část klientů, žijících v rozpadajících se dřevěných finských domcích, si tak na otevření nového domova počká do roku 2015.  ČTK to dnes řekl náměstek hejtmana Ivo Grüner (ČSSD). Peníze na stavbu přesunul kraj do dalších let.

„Klienti musejí, bohužel, vydržet ještě minimálně rok v nedůstojných podmínkách. Projekční a inženýrská firma, která stavbu připravovala, šla nestandardní cestou," uvedl. Krajský úřad po odvolání některých subjektů zrušil rozhodnutí o zahájení stavby. Podle památkové péče nebylo postupováno podle zákona, dodal.

Podle Petra Kounovského, ředitele domova se 150 lůžky, má mít moderní pavilon 35 lůžek a má nahradit nevyhovující domky, které se po dostavbě zbourají. „Udržujeme je tak, abychom splnili základní hygienické požadavky, ale více do nich investovat nemůžeme, protože jakákoli investice je špatná," vysvětlil ředitel. Díky připravované stavbě tak podle něj zatím hygiena přimhouřila oči.

Projekt se musí podle Grünera upravit tak, aby s ním souhlasila státní správa. „Jak rozsáhlé přepracování to ale bude, řekne až náš majetkový odbor, který vyčísluje vzniklé škody," dodal. Projekční firma, která by je měla uhradit, má provést změny co nejrychleji. Při ideálním režimu schvalování bez odvolání se podle Grünera začne se stavbou počátkem roku 2014, dokončená má být v následujícím roce.

Souhlas rokycanského úřadu se stavbou napadli loni na podzim památkáři a kraj uznal, že vady jsou závažné a znemožnil zahájení stavby. Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví, která od srpna zastupovala souseda plánované stavby, prosadila svolání památkové rady, která rozhodla, že novostavba není kvalitní architekturou a "záměr by působil rušivě k východnímu průčelí historické budovy i k torzu parku". Domov sídlí v zámečku, který patřil naposledy Emilu Kučerovi, spolumajiteli čokoládoven Orion. Jeho dědicové ho přenechali státu. V domově pracuje 76 lidí, jdo o největšího zaměstnavatele v okolí.

(zdroj: vz24.cz)

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace