Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Exmanželce miliardáře Tykače nestačí obyčejná garáž. Čemu budou sloužit obrovské trezory v západních Čechách? Budete se divit

12.10.2014
Exmanželce miliardáře Tykače nestačí obyčejná garáž. Čemu budou sloužit obrovské trezory v západních Čechách? Budete se divit

Foto: ČT

Popisek: Železobetonové podzemní trezory v západních Čechách budou hlídat bývalí příslušníci URNA

Víte, jak vypadá luxusní bydlení pro skutečné boháče? Docela přesnou představu má určitě exmanželka miliardáře Pavla Tykače Daniela Kuchtová, která staví u západočeské Ptyče komplex víkendových domů s gigantickými trezory.

Luxusní víkendové domy a také speciální obří trezory, do kterých se vejde i sbírka automobilů, staví u obce Ptyč-Hlince na Plzeňsku bývalá manželka miliardáře Pavla Tykače Daniela Kuchtová. Již za dva roky se budou do tohoto vskutku výjimečného developerského areálu stěhovat první majitelé jednotlivých domů. Investice, kterou zastřešuje společnost Double Square Group, přesáhne miliardu korun.

Super trezory až na 70 tun zlata

Nad trezory má v budoucnu vyrůst 32 luxusních rezidenčních domů, v první fázi jich developer do dvou let dokončí osm. Největší bude mít rozlohu 235 metrů čtverečních a všechny budou koncipovány převážně jako víkendové bydlení. Průměrná cena za metr čtvereční se bude pohybovat kolem 65 000 korun. Do obřích trezorových schránek, z nichž některé mají dokonce více než 45 metrů čtverečních, by se vešla celá sbírka luxusních vozů nebo až 70 tun zlata v cihlách. Podle projektantů by měly vydržet bez úhony třeba i pád dopravního letadla, nápor orkánu, záplavy do výše 20 metrů či osmihodinový požár s teplotou přes 800 stupňů Celsia.

V obřích trezorech by prý mohla být ukládána i citlivá data

V obřích trezorech by prý mohla být ukládána i citlivá data

Součástí areálu o celkové rozloze 16 900 metrů čtverečních, který se rozkládá na hranici Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko, je také zemědělská usedlost Chateau Berne. Aby se všichni noví nájemníci cítili v komplexu skutečně jako doma, nebude tu chybět jízdárna, soukromá honitba či heliport. Zájem o využívání areálu by podle zástupců společnosti mohly mít i veřejné instituce či velké korporace, které by v objektu chtěly ukrýt svá citlivá datová centra. Do ostrého provozu by první zabezpečený prostor o 930 metrech čtverečních měl být uveden v druhé polovině roku 2016.

Ochranka jako z akčního filmu

Okolí luxusního areálu bude nepřetržitě chránit bezpečnostní služba, složená z bývalých členů URNA (Útvar rychlého nasazení), která bude mít k dispozici mimo jiné speciální balon s termovizí. „Z pochopitelných důvodů cílíme na movitou klientelu z horních deseti tisíc. Kromě toho chceme oslovit také zájemce ze zahraničí,“ prohlásil obchodní ředitel Double Square Group Vítězslav Kus při představení projektu.

Gigantické trezory budou vybaveny i nejmodernějšími bezpečnostními systémy. Například snímačem žil, který načítá, jak jsou cévy pod kůží propleteny. Ten je totiž u každého člověka stejně jedinečný jako otisky prstů. Infračervené světlo sejme jejich obraz, většinou z dlaně, aby nedošlo k podvodům, žilami musí v té době protékat krev. Další bezpečnostní vychytávkou bude snímač sítnice oka. I oční sítnice má totiž v sobě jedinečný složitý propletenec úzkých cév. Zatímco se člověk dívá do vyznačeného bodu, je mu do oka posvíceno infračerveným světlem, které oko „přečte“. Chybět nebudou ani bezpečnostní dveře za půl milionu korun, které jsou vodotěsné, žáruvzdorné i tlakuvzdorné.

Mimořádně luxusní objekty mají sloužit jako víkendová sídla pouze těm nejbohatším

Mimořádně luxusní objekty mají sloužit jako víkendová sídla pouze těm nejbohatším

Podniká v Čechách, ale její firma sídlí na Kypru

Jediným akcionářem společnosti Double Square Group je firma Double Square Limited, registrovaná na Kypru, a jedinou členkou jejího představenstva je Daniela Kuchtová. Kvůli jejímu spojení s léčitelskou skupinou Avenna se dlouho spekulovalo, že je gigantický betonový objekt v Ptyči vlastně podzemní bunkr, kde má sekta přečkat apokalypsu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace