Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Exmanželce miliardáře Tykače nestačí obyčejná garáž. Čemu budou sloužit obrovské trezory v západních Čechách? Budete se divit

12.10.2014
Exmanželce miliardáře Tykače nestačí obyčejná garáž. Čemu budou sloužit obrovské trezory v západních Čechách? Budete se divit

Autor: ČT

Popisek: Železobetonové podzemní trezory v západních Čechách budou hlídat bývalí příslušníci URNA

Víte, jak vypadá luxusní bydlení pro skutečné boháče? Docela přesnou představu má určitě exmanželka miliardáře Pavla Tykače Daniela Kuchtová, která staví u západočeské Ptyče komplex víkendových domů s gigantickými trezory.

Luxusní víkendové domy a také speciální obří trezory, do kterých se vejde i sbírka automobilů, staví u obce Ptyč-Hlince na Plzeňsku bývalá manželka miliardáře Pavla Tykače Daniela Kuchtová. Již za dva roky se budou do tohoto vskutku výjimečného developerského areálu stěhovat první majitelé jednotlivých domů. Investice, kterou zastřešuje společnost Double Square Group, přesáhne miliardu korun.

Super trezory až na 70 tun zlata

Nad trezory má v budoucnu vyrůst 32 luxusních rezidenčních domů, v první fázi jich developer do dvou let dokončí osm. Největší bude mít rozlohu 235 metrů čtverečních a všechny budou koncipovány převážně jako víkendové bydlení. Průměrná cena za metr čtvereční se bude pohybovat kolem 65 000 korun. Do obřích trezorových schránek, z nichž některé mají dokonce více než 45 metrů čtverečních, by se vešla celá sbírka luxusních vozů nebo až 70 tun zlata v cihlách. Podle projektantů by měly vydržet bez úhony třeba i pád dopravního letadla, nápor orkánu, záplavy do výše 20 metrů či osmihodinový požár s teplotou přes 800 stupňů Celsia.

V obřích trezorech by prý mohla být ukládána i citlivá data

V obřích trezorech by prý mohla být ukládána i citlivá data

Součástí areálu o celkové rozloze 16 900 metrů čtverečních, který se rozkládá na hranici Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko, je také zemědělská usedlost Chateau Berne. Aby se všichni noví nájemníci cítili v komplexu skutečně jako doma, nebude tu chybět jízdárna, soukromá honitba či heliport. Zájem o využívání areálu by podle zástupců společnosti mohly mít i veřejné instituce či velké korporace, které by v objektu chtěly ukrýt svá citlivá datová centra. Do ostrého provozu by první zabezpečený prostor o 930 metrech čtverečních měl být uveden v druhé polovině roku 2016.

Ochranka jako z akčního filmu

Okolí luxusního areálu bude nepřetržitě chránit bezpečnostní služba, složená z bývalých členů URNA (Útvar rychlého nasazení), která bude mít k dispozici mimo jiné speciální balon s termovizí. „Z pochopitelných důvodů cílíme na movitou klientelu z horních deseti tisíc. Kromě toho chceme oslovit také zájemce ze zahraničí,“ prohlásil obchodní ředitel Double Square Group Vítězslav Kus při představení projektu.

Gigantické trezory budou vybaveny i nejmodernějšími bezpečnostními systémy. Například snímačem žil, který načítá, jak jsou cévy pod kůží propleteny. Ten je totiž u každého člověka stejně jedinečný jako otisky prstů. Infračervené světlo sejme jejich obraz, většinou z dlaně, aby nedošlo k podvodům, žilami musí v té době protékat krev. Další bezpečnostní vychytávkou bude snímač sítnice oka. I oční sítnice má totiž v sobě jedinečný složitý propletenec úzkých cév. Zatímco se člověk dívá do vyznačeného bodu, je mu do oka posvíceno infračerveným světlem, které oko „přečte“. Chybět nebudou ani bezpečnostní dveře za půl milionu korun, které jsou vodotěsné, žáruvzdorné i tlakuvzdorné.

Mimořádně luxusní objekty mají sloužit jako víkendová sídla pouze těm nejbohatším

Mimořádně luxusní objekty mají sloužit jako víkendová sídla pouze těm nejbohatším

Podniká v Čechách, ale její firma sídlí na Kypru

Jediným akcionářem společnosti Double Square Group je firma Double Square Limited, registrovaná na Kypru, a jedinou členkou jejího představenstva je Daniela Kuchtová. Kvůli jejímu spojení s léčitelskou skupinou Avenna se dlouho spekulovalo, že je gigantický betonový objekt v Ptyči vlastně podzemní bunkr, kde má sekta přečkat apokalypsu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace