Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ubohá Míša. V to, že je naživu, už nevěří asi nikdo. Ani policie, která již hledá jen její tělíčko. Proč ale mlčí, jestliže je vrah mrtvý? Co nám tají?

03.03.2017
Ubohá Míša. V to, že je naživu, už nevěří asi nikdo. Ani policie, která již hledá jen její tělíčko. Proč ale mlčí, jestliže je vrah mrtvý? Co nám tají?

Foto: Policie ČR

Popisek: Míša Muzikářová na jednom ze snímků, které uvolnila Policie ČR

KRIMI Je to již sedm týdnů, co zmizela dvanáctiletá Míša Muzikářová z Ústí nad Labem. Beze stopy. Policisté prohledali lesy, vodu… Nic neobjevil ani německý čtyřnohý specialista. Nyní na jeho místo nastoupil český, který už dříve dokázal objevit i těla, zalitá v betonu.

Od letošního 11. ledna, kdy Míša beze stopy zmizela, policejní pátrání nepřineslo výsledky. Po sedmi týdnech už zřejmě nikdo nevěří, že by dívka mohla být ještě naživu. Pátrání se tudíž evidentně zaměřilo na hledání jejího těla. Již v lednu policisté prohledali doslova centimetr po centimetru lesy kolem bývalé raketové základny u Kralovic na Plzeňsku. Nyní se v této oblasti objevil další uznávaný odborník – policejní pes, vycvičený na vyhledávání mrtvých.

Speciálně vycvičený policejní pes

Čtyřnohý specialista

Bývalá raketová základna se rozkládá na asi dvaceti hektarech a dodnes v tomto prostoru zůstala zhruba desítka polorozpadlých budov a betonových bunkrů. Ještě pestřejší je ale její podzemí, o jehož existenci ale rpzhodně neví každý. Skrývá labyrint vzájemně propojených chodeb, místy mají podzemní prostory i několik podlaží. Některé jsou zavaleny odpadky, jiné zaplavila voda. A hlavně do nich vedou šachty, v nichž by bylo snadné ukrýt tělo mrtvého. A právě na prohledávání trosek se zřejmě zaměřil speciálně vycvičený německý ovčák, který dorazil do prostoru se svým psovodem ve čtvrtek 2. března. Jeho pán byl ale skoupý na slovo. „Venčím tady psa,“ odpověděl na zvídavé dotazy reportéra televize Prima. Podle informací deníku Blesk se ale pes i muž v civilu už v minulosti objevili v Záhornici na Nymbursku, kde policisté našli dvě těla, zalitá do betonu ve stodole. „Nemohu se k tomu vyjádřit či to jinak komentovat,“ dodal policejní mluvčí Daniel Vítek. Prozatím není jasné, zda pes opravdu v prostoru základny něco objevil.

Otakara se prý Míša bála

Do lokality kolem bývalé základny nasměroval vyšetřovatele přítel Míšiny matky Otakar S., který se právě tam pokusil poprvé o sebevraždu. Jeho vztah s dívkou byl zřejmě přinejmenším problematický, z poznámek, které napsala na sociální síť, vyplynulo, že se ho bála. Když přijel na návštěvu, raději prý podle sousedů odcházela k babičce. Otakara S. našli policisté právě v těchto místech v noci na 17. ledna, poté co poslal Míšině matce esemesku, že chce spáchat sebevraždu. Podle informovaného zdroje spal opilý ve svém vozidle Mazda 626, zaparkovaném u silnice. Policisté si na místo vyžádali asistenci záchranné služby, která ho odvezla na psychiatrii. „Mohu potvrdit, že 16. ledna jsme vyjížděli na severní Plzeňsko, kde vámi zmiňovaný muž měl psychické problémy,“ řekl poté televizi Prima mluvčí plzeňských záchranářů Martin Brejcha. K zoufalému činu se Otakar S. rozhodl, poté co byl několikrát vyslýchán a policisté prohledali jeho byt. Nakonec ale své odhodlání utopil v alkoholu. O pár dnů později se mu pak podařilo čin dokonat. Byl nalezen ve svém bydlišti v Čerminách na Plzeňsku, údajně se oběsil.

Speciálně vycvičený policejní pes

Uštvala ho média?

Zda měl opravdu dvakrát rozvedený muž a čtyřnásobný otec na Míšině zmizení podíl, zůstává stále tajemstvím. Jakmile začalo pátrání a vyšetřování, stal se jedním z hlavních cílů, které policisté prověřovali. Není divu – údajně byl v minulosti již jednou vyšetřován kvůli obtěžování nezletilé. Lidé ho několikrát nařkli, že by mohl mít s Míšiným zmizením mít něco společného. Psalo se o něm v novinách, v patách měl bulvární novináře. I když veškerá nařčení důrazně odmítal, je možné, že prostě neustál tlak okolí. Tomu by nasvědčovala i skutečnost, že se snažil své vybičované nervy uchlácholit extrémní dávkou alkoholu. Nebo ho opravdu dohnalo špatné svědomí?

Slámová má divný pocit

Záhadné zmizení dvanáctileté dívky z Ústí nad Labem bedlivě sleduje celé Česko. Známá advokátka Klára Long Slámová není výjimkou. Advokátka byla hostem rádia Frekvence 1. U Pokondrů mimo jiné řekla, že se jí práce policie na tomto případu od začátku nelíbí. Slámové vadí, že kriminalisté od začátku nepracují na 100 procent. Právnička dokonce mluvila s lidmi blízkými vyšetřování. A nemá z toho prý dobrý pocit.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

QRcode

Vložil: Adina Janovská