Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bratři Langmajerové poprvé spolu, karta se však obrátila. Zatímco mladší Lukáš má jednu z hlavních rolí, slavnější Jiří dostal jenom ´čudlu‘. Ale královsky zaplacenou!

15.06.2015
Bratři Langmajerové poprvé spolu, karta se však obrátila. Zatímco mladší Lukáš má jednu z hlavních rolí, slavnější Jiří dostal jenom ´čudlu‘. Ale královsky zaplacenou!

Foto: ČT

Popisek: Jiří Langmajer se poprvé objeví před kamerou se svým mladším bratrem Lukášem v druhé řadě seriálu Vinaři

Až královský honorář přiměl Jiřího Langmajera, aby se objevil poprvé před kamerou po boku svého mladšího bratra Lukáše. Prima ho přesvědčila, aby si zahrál alespoň malou roli v druhé sérii seriálu Vinaři. Jeho postava je přísně střeženým tajemstvím.

Televize Prima tvrdí, že to byl obrovský úspěch, a finančně nejspíš asi opravdu byl, protože by se jinak nepouštěla do natáčení další série. Spousta diváků ale nenechala na seriálu Vinaři nit suchou. Naštvaní byli především Moraváci, protože je prý scenáristé představili národu jako bandu flákačů, která se jenom povaluje a od rána do večera nasává. Možná právě to je jedním z důvodů, proč se natáčení další řady seriálu přesunulo do Čech. „První řada Vinařů měla u diváků velký úspěch, i já osobně jsem patřil k pravidelným divákům, a proto jsem rád, že jsme se dohodli na jejich pokračování,“ prohlásil u příležitosti první klapky generální ředitel televize Prima Marek Singer.

První klapka další řady Vinařů padla v pondělí 8. června

První klapka další řady Vinařů padla v pondělí 8. června

‚Langošové‘ poprvé spolu

„Strašně jsem se na natáčení a na tu partu lidí těšil a hlavně si myslím, že scénář udělal další krok k tomu, aby nová série byla ještě lepší,“ navnadil diváky Lukáš Langmajer. Před kamerou se ale v nových epizodách objeví i jeho mnohem slavnější, o čtrnáct let starší bratr Jiří, na rozdíl od řady velkolepých projektů mu ale tentokrát produkce nabídla jen malou ‚čudlu‘, na jejíž natočení postačí pouhé dva dny. O jeho účast prý ale Prima velmi stála, a tak zájmu přizpůsobila produkce i výši jeho honoráře, o jaké si údajně většina ostatních herců může nechat jenom zdát. Jaká jeho postava bude, to televize prozatím úzkostlivě tají. „Bude to poprvé, co oba bráchové budou točit jeden projekt spolu,“ prozradila členka štábu serveru VIPstory.cz.

Přečtěte si také:

Nejsme alkoholici a nefakčenka, vzkazují do Prahy. Moraváci už mají těch urážek dost. Mluvili jsme se starostou vinařských Pasohlávek, servítky si nebral

Bude to pořádný fofr

Pokračování slibuje Prima divákům již na podzim, a tak se mají filmaři co otáčet, aby všechno stihli. První klapka padla v pondělí v Severočeském kraji, kam se přesunulo nejen natáčení, ale také celý děj seriálu. Produkce vysvětluje své rozhodnutí tím, že nabídne divákům rozmanitější prostředí. K tomu navíc prý ještě větší porci dobrého humoru a řadu nových postav, o své oblíbence z první řady se ale diváci obávat nemusí. Hlavní postavou zůstává farář Tomica v podání Pavla Lišky, nadále se bude objevovat na obrazovce i Václav Postránecký. „I já se velmi těším na tuto novou sérii, protože bude opravdu jiná. My Moraváci z Křetic se v nové řadě přesuneme do Čech, čímž vznikne spousta zábavných momentů,“ doplnil oblíbený herec. V další řadě si opět zahrají Hynek Čermák, Tomáš Matonoha, Lukáš Langmajer, Lucie Benešová, Pavel Nečas, Tereza Kostková, Jitka Smutná, Tomáš Materna a další.

Lukáš Langmajer jako porybný Machr

Lukáš Langmajer jako porybný Machr

Po Moravácích si přijdou na své i čeští vinaři

V první řadě seriálu si přišla na své řada moravských vinařství, není tajemstvím, že je projekt nabit skrytou reklamou, za kterou si producenti vyhlášených vín pořádně zaplatili. Nyní tedy přišla řada i na jejich konkurenci. Vinařská oblast Čechy patří k nejsevernějším výspám evropského vinohradnictví, nejvíc vinic je v okolí Mělníka, Litoměřic a Mostu. Vinice tu nejsou souvislé a táhnou se nepravidelně kolem řek Labe, Vltavy a Berounky na jižních, chráněných svazích. Říká se, že víno tu je voňavější, ale také kyselejší – koneckonců i Otec vlasti v Nerudově Romanci o Karlu IV. prohlásil: „To víno má svůj zvláštní ráz, zprv trpké, ale milé zas…“

Čtěte víc:

Hejtman Hašek si zaplatil propagaci Jihomoravského kraje. Dal dva miliony, aby se zjistilo, že Moraváci jsou líní ožralové!

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská