Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hokejovou várku plzeňského piva se sládkem jako první ochutnal Fantomas. Je to fenomén mezi sportovními fandy

02.05.2015
Hokejovou várku plzeňského piva se sládkem jako první ochutnal Fantomas. Je to fenomén mezi sportovními fandy

Autor: Pilsner Urquell

Popisek: Sládek a Fantomas, hokejový fanda

„Hokejovou“ várku piva Pilsner Urquell ochutnal první fanoušek ještě na sklonku dubna. Fenomén mezi sportovními fandy s přezdívkou FANTOMAS narazil s plzeňským sládkem Václavem Berkou a českými hokejovými legendami Františkem Kaberlem a Františkem Kučerou dřevěný soudek s pivem z várky, uvařené pro hokejové fanoušky českého týmu. Pivo poté putovalo do fanzón Pilsner Urquell v Plzni, Praze i Ostravě, které značka vybudovala jako partner naší hokejové reprezentace pro české fanoušky. Další zamířilo do restaurací po celé republice.

Starší obchodní sládek plzeňského pivovaru Václav Berka a známý sportovní fanoušek FANTOMAS narazili slavnostně dřevěný soudek pivní várky, která byla už v březnu uvařena speciálně pro hokejové fanoušky národního týmu při příležitosti blížícího se květnového šampionátu. Při vaření várky, určené všem věrným hokejovým fanouškům, asistovali koncem března plzeňský útočník Jakub Lev a obránce Jakub Jeřábek. Na jejich práci včera navázaly další ikony českého hokeje František Kučera a František Kaberle, kteří dohlédli na naražení sudu a první ochutnávku.

Pivo přispěje k bouřlivé atmosféře

Právě první půllitr hokejového piva z čerstvě naraženého dubového soudku vyzkoušel jako zástupce hokejových fanoušků známý sportovní fanda, přezdívaný FANTOMAS. „Jsem rád, že jsem mohl ochutnat 'hokejové' pivo Pilsner Urquell jako první z fanoušků. Je perfektní a určitě přispěje k bouřlivé atmosféře ve všech fanzónách a restauracích po celé ČR,“ řekl FANTOMAS. „Já bych se chtěl dostat na utkání našich na stadion, ale se sládkem jsme se dohodli, že na jeden zápas přijedu fandit do fanzóny do Plzně,“ dodal.

Profesionální naražení sudu, správný styl načepování i tu nejlepší kvalitu hokejového piva zkontroloval také plzeňský sládek Václav Berka. „Když jsem byl malý, obdivoval jsem naše hokejisty a samozřejmě snil, že budu taky jednou hrát za nároďák. Má cesta byla ale dána rodinnou tradicí a věnuji se plzeňskému pivu stejně jako můj táta a děda. Určitou součástí národního týmu jsem se ale přece jenom stal. Zlaté pivo, které jsem s hokejisty uvařil, teď spojí všechny české hokejové fandy a jejich podpora požene naše chlapce za co nejlepším umístěním. Věřím, že zlato zůstane doma a že ho naším zlatem oslavíme,“ řekl Berka, starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje.

Dvě stovky piv zdarma 

Aby byl českému týmu i fanouškům při souboji národů ještě blíž, slíbil sládek fandům navíc zvláštní odměnu. Pokud svou podporou přivedou český hokejový tým v jednotlivých zápasech šampionátu k vítězství, mohou si ve všech třech fanzónách – v Plzni, Praze i Ostravě – vychutnat bezprostředně po každém vyhraném zápasu 200 piv plzeňského ležáku zdarma. „Po každém vyhraném zápasu našich vyčepujeme na oslavu vítězství v každé z fanzón dva padesátilitrové soudky ležáku Pilsner Urquell zadarmo. Protože slavit to nejhezčí se má tím nejlepším, “ dodal Berka.

Fanzóny na nádvoří plzeňského pivovaru v Plzni, na střeše Galerie Harfa v Praze i v ostravských Dolních Vítkovicích se fanouškům otevřely už s prvním zápasem národního týmu na světovém šampionátu, tedy 1. května. Nabídly kromě fanouškovské várky plzeňského ležáku na čepu také soutěže o pivní hokejové ceny, například o půllitry s národními hokejovými legendami nebo podepsané dresy. Součástí byla i Pilsner Urquell Master Bartender show, tedy ukázka různých stylů čepování piva, které se mohli fanoušci pod vedením těch nejlepších českých výčepních naučit.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace