Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hokejovou várku plzeňského piva se sládkem jako první ochutnal Fantomas. Je to fenomén mezi sportovními fandy

02.05.2015
Hokejovou várku plzeňského piva se sládkem jako první ochutnal Fantomas. Je to fenomén mezi sportovními fandy

Foto: Pilsner Urquell

Popisek: Sládek a Fantomas, hokejový fanda

„Hokejovou“ várku piva Pilsner Urquell ochutnal první fanoušek ještě na sklonku dubna. Fenomén mezi sportovními fandy s přezdívkou FANTOMAS narazil s plzeňským sládkem Václavem Berkou a českými hokejovými legendami Františkem Kaberlem a Františkem Kučerou dřevěný soudek s pivem z várky, uvařené pro hokejové fanoušky českého týmu. Pivo poté putovalo do fanzón Pilsner Urquell v Plzni, Praze i Ostravě, které značka vybudovala jako partner naší hokejové reprezentace pro české fanoušky. Další zamířilo do restaurací po celé republice.

Starší obchodní sládek plzeňského pivovaru Václav Berka a známý sportovní fanoušek FANTOMAS narazili slavnostně dřevěný soudek pivní várky, která byla už v březnu uvařena speciálně pro hokejové fanoušky národního týmu při příležitosti blížícího se květnového šampionátu. Při vaření várky, určené všem věrným hokejovým fanouškům, asistovali koncem března plzeňský útočník Jakub Lev a obránce Jakub Jeřábek. Na jejich práci včera navázaly další ikony českého hokeje František Kučera a František Kaberle, kteří dohlédli na naražení sudu a první ochutnávku.

Pivo přispěje k bouřlivé atmosféře

Právě první půllitr hokejového piva z čerstvě naraženého dubového soudku vyzkoušel jako zástupce hokejových fanoušků známý sportovní fanda, přezdívaný FANTOMAS. „Jsem rád, že jsem mohl ochutnat 'hokejové' pivo Pilsner Urquell jako první z fanoušků. Je perfektní a určitě přispěje k bouřlivé atmosféře ve všech fanzónách a restauracích po celé ČR,“ řekl FANTOMAS. „Já bych se chtěl dostat na utkání našich na stadion, ale se sládkem jsme se dohodli, že na jeden zápas přijedu fandit do fanzóny do Plzně,“ dodal.

Profesionální naražení sudu, správný styl načepování i tu nejlepší kvalitu hokejového piva zkontroloval také plzeňský sládek Václav Berka. „Když jsem byl malý, obdivoval jsem naše hokejisty a samozřejmě snil, že budu taky jednou hrát za nároďák. Má cesta byla ale dána rodinnou tradicí a věnuji se plzeňskému pivu stejně jako můj táta a děda. Určitou součástí národního týmu jsem se ale přece jenom stal. Zlaté pivo, které jsem s hokejisty uvařil, teď spojí všechny české hokejové fandy a jejich podpora požene naše chlapce za co nejlepším umístěním. Věřím, že zlato zůstane doma a že ho naším zlatem oslavíme,“ řekl Berka, starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje.

Dvě stovky piv zdarma 

Aby byl českému týmu i fanouškům při souboji národů ještě blíž, slíbil sládek fandům navíc zvláštní odměnu. Pokud svou podporou přivedou český hokejový tým v jednotlivých zápasech šampionátu k vítězství, mohou si ve všech třech fanzónách – v Plzni, Praze i Ostravě – vychutnat bezprostředně po každém vyhraném zápasu 200 piv plzeňského ležáku zdarma. „Po každém vyhraném zápasu našich vyčepujeme na oslavu vítězství v každé z fanzón dva padesátilitrové soudky ležáku Pilsner Urquell zadarmo. Protože slavit to nejhezčí se má tím nejlepším, “ dodal Berka.

Fanzóny na nádvoří plzeňského pivovaru v Plzni, na střeše Galerie Harfa v Praze i v ostravských Dolních Vítkovicích se fanouškům otevřely už s prvním zápasem národního týmu na světovém šampionátu, tedy 1. května. Nabídly kromě fanouškovské várky plzeňského ležáku na čepu také soutěže o pivní hokejové ceny, například o půllitry s národními hokejovými legendami nebo podepsané dresy. Součástí byla i Pilsner Urquell Master Bartender show, tedy ukázka různých stylů čepování piva, které se mohli fanoušci pod vedením těch nejlepších českých výčepních naučit.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš