Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Předák TOP 09 vypěnil: Nikdy jsem si nemyslel, jak moc se budu jednou za Zemana stydět. Plzeňští topkaři jsou teď nějak moc naštvaní, ať jde o komunál, nebo Hrad

13.04.2015
Předák TOP 09 vypěnil: Nikdy jsem si nemyslel, jak moc se budu jednou za Zemana stydět. Plzeňští topkaři jsou teď nějak moc naštvaní, ať jde o komunál, nebo Hrad

Autor: Archiv PL

Popisek: Plzeňský politik Marek Ženíšek

Výrokem o zavřených hradních dveřích pro velvyslance USA dal prý prezident Zeman najevo svoji malost a omezenost. Říká to předseda plzeňské TOP 09 Ondřej Ženíšek ve vyjádření, které zaslal novinářům. Plzeňští topkaři jsou v posledních dnech vůbec nějak rozčilení. Naštvaní jsou totiž i na to, jak probíhá povolební situace v jejich domovském městě.

Plzeňský politik se obouvá do prezidenta. Je k smíchu

Na rozhovor ParlamentníchListů.cz s prezidentem republiky Milošem Zemanem, který citovala všechna světově významná média a vyjadřují se k tomu snad všichni politici či komentátoři v zemi, reagoval také šéf plzeňské TOP 09 Ondřej Ženíšek. Jeho slova se nesou v duchu komentářů jeho spolustraníků, ani Ženíšek nevybočil z řady a do Zemana se obul.

„Další z ostudných gest a výroků pana Zemana, kterým dává najevo pouze svoji malost a omezenost. Následné reakce demokratického světa, kam naštěstí stále ještě patříme, ukazují, že náš prezident je ostatním čím dál víc k smíchu a kromě Ruska ho přestávají brát vážně. Nikdy jsem si nemyslel, jak moc se za něj budu jednou stydět,“ napsal komunální politik redakci ParlamentníchListů.cz.

Ondřej Ženíšek podle svých slov doufá, že „pan premiér svoji správnou kritiku podpoří jasným činem a vládě doporučí neschválit Zemanovu cestu do Moskvy, abychom se za něj nemuseli příští měsíc stydět ještě víc“.

„Vyjádření velvyslance USA Schapira bylo velmi diplomatické a mírné, vyjadřující postoj USA. Což se rozhodně nedá říct o reakci Miloše Zemana, nebo o slovech ruského velvyslance v Dánsku, který vyhrožoval jadernými zbraněmi,“ míní politik TOP 09.

Co se v mládí naučíš...

I čeští proruští politici by se prý měli naučit objektivně rozlišovat jednotlivé výroky. „Přestože byli v mládí učeni k nekritickému obdivu k SSSR/Rusku. Tím mám na mysli bohužel i našeho prezidenta,“ dodal předseda plzeňské TOP 09 Ondřej Ženíšek.

Prezident Zeman sice koncem týdne program své cesty do Moskvy přehodnotil, pachuť celé aféry ale zůstává. Ondřejův soukmenovec z plzeňské TOP 09, známější Marek Ženíšek, byl k americkému velvyslanci shovívavější. „Je pravda, že velvyslanec – byť přátelské země – by neměl na veřejnosti směrem k hlavě státu vyjadřovat své osobní názory a postoje. Ale Miloš Zeman opakovaně poškozuje zájmy České republiky, v tomto případě strategické spojenectví s USA a vztahy v rámci zemí EU, když jako jediná hlava státu v rámci zemí NATO i EU se zúčastní vojenské přehlídky v Moskvě," uvedl ještě předtím, než Zeman svou účast na přehlídce nakonec zrušil.

Topkaři nevědí, která bije. Školky, kasárna, herny, tržnice - nic se neví

Plzeňští topkaři mají dost starostí i přímo ve svém městě. Na posledním březnovém jednání zastupitelstva města totiž očekávali totéž, co očekává většina Plzeňanů – programové prohlášení vládnoucí koalice. Marně. Před volbami padlo z řad stran nynější koalice mnoho slibů, podle hesla ´slibem nezarmoutíš´. Po půl roce vládnutí bychom tedy měli vědět, které sliby budou splněny a které patřily pouze k volebnímu koloritu. Žádné programové prohlášení ale dodnes neexistuje. Domnívám se tedy, že jejich sliby byly jen prostředkem, nikoli cílem,“ říká zastupitel a předseda TOP 09 v Plzni Ondřej Ženíšek.

Jako opoziční zastupitele by nás zajímaly odpovědi na řadu otázek, na které dosud neznáme odpovědi. Dočkáme se 'využití moderních forem komunikace k většímu zapojení občanů do správy města a k omezení byrokracie', jak slibovala KDU-ČSL? Co je nového ve využití prostor bývalých slovanských kasáren či Světovaru? Které z mnoha slibů v oblasti dopravy budou v programovém prohlášení? A jak to vidí KDU-ČSL se zákazem heren?“ táže se předseda zastupitelského klubu TOP 09 Michal Vozobule.

„Stejně tak se můžeme ptát ČSSD – kde bude stát městská tržnice? Budou školky otevřené skutečně do 18 hodin? Bude mít Plzeň akvapark? Ano? Ne? Kdy?“ doplňuje výčet otazníků zastupitelka Ilona Jehličková.

Podobné je to s ODS, jejíž priorita je ale již nyní jasná: 'Přežít' město kultury a udržet se v koalici. Občané Patrioti slíbili vše a všem. Co z vesmíru slibů považují za prioritní, nevíme, shoduje se zastupitelský klub TOP 09.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace