Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Vánoce 2017

Vánoce 2017

Co se děje v době adventní a vánoční v Česku

Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Speciální pivo uvařili pro Miloše Zemana politici z Plzeňska. Nedostane se jim urážky, které se dočkali Američané a Němci?

10.02.2015
Speciální pivo uvařili pro Miloše Zemana politici z Plzeňska. Nedostane se jim urážky, které se dočkali Američané a Němci?

Autor: Plzeňský kraj

Popisek: Plzeňští politici chtějí prezidentovi naservírovat pivo, na jehož výrobě se sami podíleli.

Měsíc před cestou Miloše Zemana do Plzeňského kraje navštívili členové rady kraje Plzeňský Prazdroj. Založili zde várku piva pro prezidentskou návštěvu. Vzhledem k postoji prezidenta k českému chmelovému nápoji se dá předpokládat, že jejich dar bude oceněn.

Hlava státu přijede za necelý měsíc

Prezidentovi bude při jeho návštěvě ve dnech 4. až 6. března předán soudek patnáctistupňového polotmavého speciálu 2015. Na jeho vzniku se podíleli krajští politici.

Členů Rady Plzeňského kraje Jaroslava Bauera, Ivo Grünera, Zdeňky Liškové, Václava Štekla, Mileny Stárkové a Jaroslava Šobra se z tohoto důvodu koncem uplynulého týdne ujal Václav Berka z Plzeňského Prazdroje, který politiky zasvětil do tajemství vaření plzeňského piva.

Ze tří druhů chmele
Nejprve radní založili várku nasypáním sladu do várnic a po vysvětlení toho, jaké suroviny se na výrobu piva používají, jak se zpracovávají a jak celý proces vaření probíhá, následovalo přidávání chmele do prezidentské várky piva.  

Na vaření prezidentského speciálu jsme použili tři druhy sladu – český, bavorský a karamelový a žatecký chmel. Výsledkem bude polotmavé patnáctistupňové pivo," vysvětlil Václav Berka. Až bude speciál hotový, bude stočen do soudku, který bude jedním z darů pro prezidenta Miloše Zemana na jeho návštěvě v kraji.

Regionální alkohol do zvyklostí zapadá?

Prezident Miloš Zeman v poslední době navštívil například Ústecký kraj, předtím Pardubický a Moravskoslezský. Většinou dostává dárky v podobě regionálních produktů a výrobků. 

Co se týče jeho vztahu ke zlatavému moku, tak se k němu vyjádřil naposledy například v listopadu loňského roku, kdy hanil americké a německé pivo během své návštěvy v Kazachstánu. „České pivo je nejlepší. Žádná americká konkurence, která nabízí jakousi špinavou vodu, nám nemůže konkurovat. Ani německé pivovary," uvedl tehdy.

Zhruba před rokem se mimo jiné vyjádřil proti privatizaci Budvaru. „Budvar je jediný národní podnik na území České republiky a toto opatření bylo přijato, aby zabránilo privatizaci do rukou amerického koncernu Anheuser-Busch, který nedávno fúzoval," uvedl tehdy na setkání s jihočeskými zastupiteli.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace