Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Historickou varnu chtějí vidět statisíce lidí. A co baronova stezka či Klobáskofest? Pivo láká turisty nejen z Čech

03.02.2015
Historickou varnu chtějí vidět statisíce lidí. A co baronova stezka či Klobáskofest? Pivo láká turisty nejen z Čech

Autor: Plzeňský Prazdroj

Popisek: Historicka varna Pilsner Urquell

Osmdesát milionů korun pustila plzeňská pivařská společnost během deseti let do podpory a rozvoje turistického ruchu v pivovarech v Plzni, Velkých Popovicích a Nošovicích. Loni využilo prohlídek, akcí, programů a dalších aktivit Plzeňského Prazdroje více než 726 000 zájemců z Čech i zahraničí. Za celou jednu dekádu přesáhl jejich počet pět milionů návštěvníků.

Pivaři pečují o historický odkaz pivovarských řemesel, ale také investují do zvelebování turistických tras a dalších prostor pro návštěvníky. To zřejmě z velké části stojí za narůstajícím počtem Čechů i zahraničních zájemců o návštěvy pivovarů Plzeňského Prazdroje v Plzni, Velkých Popovicích i severomoravských Nošovicích.

Pivní aplikace rovnou na mobilu a k tomu škola čepování

Loni bylo těchto zájemců téměř tři čtvrtě milionu a pivovar očekává minimálně stejná čísla i pro letošek. „Prohlídkovou trasu v Plzni jsme loni doplnili o moderní interaktivní prvky stejně jako Pivovarské muzeum. Pro chytré telefony jsme spustili aplikaci v deseti světových jazycích a zavedli jsme novinku v podobě Školy čepování se sládky,“ vypočítává manažerka rozvoje cestovního ruchu a péče o historické dědictví Jindřiška Eliášková některé z novinek roku 2014.

Prohlídková trasa Pilsner Urquell mimo jiné v loňském roce obhájila prestižní ocenění Certificate of Excellence turistického portálu TripAdvisor, čímž se znovu zařadila do 10 procent nejlépe hodnocených turistických destinací na světě.

Potulný malíř doplnil prohlídkové trasy

Inovacím v oblasti turistického ruchu se nevyhnuly ani pivovary Velkopopovický Kozel a Radegast. V Popovicích se celý loňský rok nesl ve znamení oslav 140. výročí založení pivovaru. Kromě limitovaných edicí upomínkových předmětů mohli návštěvníci poprvé absolvovat prohlídkové trasy s „potulným malířem“, školu čepování a naučnou stezku barona Ringhoffera.

Pivovar Radegast očekává zvýšený počet návštěvníků spíš až letos, kdy si připomene 45. výročí uvaření první várky. „Přesto už loni byly v Návštěvnickém centru v Nošovicích k vidění dvě ucelené sbírky od soukromých sběratelů – výčepní sklo a sošky boha Radegasta. Letos navíc připravujeme další speciální události a výstavy, kromě oslav k jubileu také u příležitosti letošního světového šampionátu v hokeji, který se koná kromě Prahy i v Ostravě,“ podotýká Jindřiška Eliášková.

Plzeň je Evropským hlavním městem kultury. Čekejte světelné instalace

Také letošní rok bude na kulturně-společenské akce v pivovarech a dalších prostorách Plzeňského Prazdroje velmi bohatý. Plzeň je Evropským hlavním městem kultury, lidé se proto mohou těšit na zajímavé události již od začátku roku. Ať už je to zvýšené množství výstav v historickém podzemí či Pivovarském muzeu, nebo dvě světelné instalace v rámci Festivalu světla ve druhé polovině února, snažíme se od začátku roku připravit po celou sezónu co nejzajímavější program,“ říká Jindřiška Eliášková.

Ve druhé polovině roku nebude chybět výstava, věnovaná ležáku Pilsner Urquell, či tradiční cyklus tvůrčích dílen, vrcholem bude samozřejmě Pilsner Fest, tedy oslava uvaření první várky originálního českého ležáku, spojená s hudebním a zábavným programem. Po celý rok pak budou pokračovat práce na dalších inovacích jednotlivých návštěvnických tras.

Pivovar Radegast vstupuje do jubilejního 45. roku své existence. Pro návštěvníky chystá tematické výstavy k jubileu a k lednímu hokeji, vrcholem sezóny však bezpochyby bude již tradiční Radegast Den. Ten se, letos ve slavnostnějším hávu, uskuteční v sobotu 5. září.

Ve Velkých Popovicích zůstane letos otevřena pro velký zájem veřejnosti naučná stezka barona Ringhoffera. Rok zpestří také tradiční červnové pivní slavnosti Den piva, zářijový Klobáskofest a adventní Kozlí nadílka.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace