Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Anketa Žebřík startuje, vyhlášení proběhne 13. března v novém kulturním centru Depo2015 v Plzni

14.01.2015
Anketa Žebřík startuje, vyhlášení proběhne 13. března v novém kulturním centru Depo2015 v Plzni

Autor: Archiv

Popisek: Koncertně se na finále Žebříku představí i Ondřej Brzobohatý.

Tradiční anketa Žebřík – Bacardi music awards vstoupila už do svého 23. ročníku. Během dvou měsíců se bude na stránkách Anketazebrik.cz rozhodovat o tom, kteří hudebníci převezmou 13. března toto prestižní ocenění. Dějištěm finálového večera bude areál Depo2015 v centru Plzně.

V lednu mohou fanoušci hlasovat na webu www.anketazebrik.cz pro své favority v celkem deseti kategoriích. Ve druhém kole, které potrvá celý únor, se pak utká o přízeň fanoušků pět nominovaných v každé kategorii.

Skupina, Album, Skladba, Videoklip, Zpěvák, Zpěvačka, Objev, Akce, Film a Průser roku

V domácí části ankety lze kromě českých a slovenských interpretů rovněž uvádět zahraniční umělce dlouhodobě působící v České či Slovenské republice. Každoročně se hlasuje v kategoriích Skupina, Album, Skladba, Videoklip, Zpěvák, Zpěvačka, Objev, Akce, Film a Průser roku. Totéž rozdělení platí i pro zahraniční sekci. V obou kolech budou všechny hlasy slosovány o hodnotné ceny.

Slavnostní vyhlášení se po čtyřech letech vrátí do centra Plzně. Místem konání bude v pátek 13. března 2015 od 19 hodin areál Depo2015.

„Vyhlášení Žebříku bude současně první velkou hudební akcí Depa2015. V Plzni takový kulturní prostor citelně chybí, a tak jsem rád, že jej uvedeme do provozu právě Žebříkem. Při této příležitosti chystáme nejatraktivnější a současně i nejnákladnější finálový večer v celé dvacetileté historii“, prozrazuje ředitel Hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.   

30 sošek z dílny renomovaného sochaře Václava Česáka

V průběhu večera budou oceněni tři nejlepší v každé kategorii. Celkem bude předáno bezmála 30 sošek z dílny renomovaného sochaře Václava Česáka, včetně prestižního ocenění pro Osobnost Žebříku, kterou loni převzal Miro Žbirka. Moderátorské taktovky této pětihodinové show se opět ujme herecká dvojice Tomáš Hanák - Bára Poláková.

Koncertně se poprvé na finále Žebříku představí Richard Müller – po delší době s kompletní kapelou, složenou z excelentních slovenských hudebníků, a s výběrem svých největších hitů. Půjde o jeden z mála Müllerových koncertů v tomto období, turné totiž chystá až na podzim.

Richard Müller, Aneta Langerová i Ondřej Brzobohatý

Další atraktivní podívanou bude vystoupení Anety Langerové - ta do Plzně přiveze ceněné album Na Radosti. Dalším aktérem bude Ondřej Brzobohatý, jenž úspěšně debutoval deskou Identity. Zúčastní se i Vypsaná fixa, která tak završí veleúspěšné oslavy dvacátých narozenin. Závěr bude patřit slovenské punkrockové sestavě Inekafe, pro níž bude Žebřík jedinou západočeskou zastávkou na jejím evropském tour.

Druhá scéna bude ve znamení taneční hudby a hiphopu v režii DJs Friky, Maceo a dalších.  Následovat bude pověstná after party s hvězdami Žebříku, která potrvá až do ranních hodin.

Významná akce projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015

Žebřík 2014 Bacardi music awards pořádají magazín iREPORT a společnost Plzeň 2015. Je jednou z významných akcí projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. Generálním partnerem je značka Bacardi. Předprodej vstupenek za 390 Kč a VIP passů v ceně 990 Kč zajišťují všechny předprodejní sítě – viz http://www.ireport.cz/akce/19748-hudebni-ceny-zebrik.html

Loňskými oceněnými byli Mandrage, Chinaski, Kryštof, Tomáš Klus, Imodium, Vladimir 518, Kofe-In, Support Lesbiens, Hentai Corporation, Richard Krajčo, Matěj Ruppert, Anna K, Lenka Nová, Aneta Langerová, We On The Moon, Bags, Lola běží, festivaly Rock for People, Trnkobraní, Hrady.cz, a filmy Křídla vánoc, Revival a Hořící keř. Více najdete na www.anketazebrik.cz.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace