Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Máte putyku? V Plzni je ještě stihli zapojit do „živých hospod" v rámci monstrózní celoroční akce. Západočeská metropole je letos Evropským hlavním městem kultury

13.01.2015
Máte putyku? V Plzni je ještě stihli zapojit do „živých hospod v rámci monstrózní celoroční akce. Západočeská metropole je letos Evropským hlavním městem kultury

Autor: plzen.eu

Popisek: Plzeňské zvony budou mít v rámci zahajovacího ceremoniálu akce "Plzeň 2015 - Evropské hlavní město kultury" významnou roli.

Plzeňské bary a putyky se mohly zapojit do akce Živé hospody. Zahájila ji společnost, která se podílí na celoročních akcích v rámci "Plzně - Evropského hlavního města kultury 2015". Z dalších zajímavostí možná zaujme, že plzeňské zvony, které zahájí projekt Evropské hlavní město kultury, doprovodí zvony v dalších deseti evropských městech.

Cílem výzvy "živéd hospody" směřované na provozovatele restaurací, barů, hospod a klubů bylo, aby po většinu dní v týdnu našli návštěvníci v centru města alespoň jedno zařízení s živým hudebním programem zdarma. Podniky svou účastí získají publicitu v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 a finanční příspěvek na úhradu honorářů účinkujících.

Alespoň jeden podnik s živým hudebním programem zdarma

„Vedle již naplánovaných kulturních akcí chceme zajistit, aby po většinu dní v týdnu našel návštěvník v centru Plzně alespoň jeden podnik s živým hudebním programem zdarma. Plzeňské hospody jsou pojem, většina návštěvníků bude chtít jejich atmosféru nasát a živé hraní jim zážitek zpestří,“ vysvětluje ředitel marketingu společnosti Plzeň 2015 Radek Auer, proč ještě v podstatě na poslední chvíli před zahájením akce přišli s tímto nápadem.

Přesné podmínky a více informací jsou k dispozici na portálu společnosti Plzeň 2015.

Velkolepá podívaná, které se zúčastní přes 150 českých i zahraničních umělců

Do zahájení monstrózního projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury zbývá už jen několik dní. Slavnostní zahájení v režii uměleckého ředitele projektu Petra Formana se uskuteční v sobotu 17. ledna pod širým nebem v historickém centru západočeské metropole. Nejprve se na náměstí Republiky sejdou čtyři průvody symbolizující plzeňské řeky, poté se na celé ploše rozehraje velkolepá podívaná, které se zúčastní přes 150 českých i zahraničních herců, akrobatů, hudebníků a dalších umělců.

Diváci mimo jiné uvidí adrenalinové vystoupení švýcarského provazochodce Davida Dimitriho nebo největší videomapping v České republice, který na ploše pěti tisíc metrů čtverečních oživí nejen katedrálu, ale i okolní domy. Zahájení doprovodí první uvedení kompozice skladatele Marka Ivanoviče Symfonie zvonů v podání Plzeňské filharmonie, která vyvrcholí prvním rozezněním nových zvonů z věže katedrály sv. Bartoloměje. Od 18.30 hodin ožije celé město nejen venku, ale i v desítkách klubů, restaurací a kaváren bohatým programem, koncerty, tančírnami, puntíkatým plesem a nejrůznějšími večírky. 

Plzeň pomyslně na chvíli spojí Evropu

Plzeň pomyslně na chvíli spojí Evropu. Projekt Evropské hlavní město kultury totiž zahájí plzeňské zvony, které doprovodí zvony v dalších deseti evropských městech. Detaily pořadatelé ale neprozradily. „Přál bych si, aby to pro lidi bylo překvapení. Bude se dít spousta věcí, v hlavní roli je samotné město a nové zvony, jevištěm jsou domy a katedrála, kde se bude vše odehrávat," zaznělo od uměleckého ředitele Petra Formana. Výjimečným momentem bude dlouhý přechod provazochodce nad náměstím, který je spojený s katedrálou a s prvním rozezněním zvonů. Spousta skrytých momentů bude odhalena až během představení.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace