Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Máte putyku? V Plzni je ještě stihli zapojit do „živých hospod" v rámci monstrózní celoroční akce. Západočeská metropole je letos Evropským hlavním městem kultury

13.01.2015
Máte putyku? V Plzni je ještě stihli zapojit do „živých hospod v rámci monstrózní celoroční akce. Západočeská metropole je letos Evropským hlavním městem kultury

Foto: plzen.eu

Popisek: Plzeňské zvony budou mít v rámci zahajovacího ceremoniálu akce "Plzeň 2015 - Evropské hlavní město kultury" významnou roli.

Plzeňské bary a putyky se mohly zapojit do akce Živé hospody. Zahájila ji společnost, která se podílí na celoročních akcích v rámci "Plzně - Evropského hlavního města kultury 2015". Z dalších zajímavostí možná zaujme, že plzeňské zvony, které zahájí projekt Evropské hlavní město kultury, doprovodí zvony v dalších deseti evropských městech.

Cílem výzvy "živéd hospody" směřované na provozovatele restaurací, barů, hospod a klubů bylo, aby po většinu dní v týdnu našli návštěvníci v centru města alespoň jedno zařízení s živým hudebním programem zdarma. Podniky svou účastí získají publicitu v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 a finanční příspěvek na úhradu honorářů účinkujících.

Alespoň jeden podnik s živým hudebním programem zdarma

„Vedle již naplánovaných kulturních akcí chceme zajistit, aby po většinu dní v týdnu našel návštěvník v centru Plzně alespoň jeden podnik s živým hudebním programem zdarma. Plzeňské hospody jsou pojem, většina návštěvníků bude chtít jejich atmosféru nasát a živé hraní jim zážitek zpestří,“ vysvětluje ředitel marketingu společnosti Plzeň 2015 Radek Auer, proč ještě v podstatě na poslední chvíli před zahájením akce přišli s tímto nápadem.

Přesné podmínky a více informací jsou k dispozici na portálu společnosti Plzeň 2015.

Velkolepá podívaná, které se zúčastní přes 150 českých i zahraničních umělců

Do zahájení monstrózního projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury zbývá už jen několik dní. Slavnostní zahájení v režii uměleckého ředitele projektu Petra Formana se uskuteční v sobotu 17. ledna pod širým nebem v historickém centru západočeské metropole. Nejprve se na náměstí Republiky sejdou čtyři průvody symbolizující plzeňské řeky, poté se na celé ploše rozehraje velkolepá podívaná, které se zúčastní přes 150 českých i zahraničních herců, akrobatů, hudebníků a dalších umělců.

Diváci mimo jiné uvidí adrenalinové vystoupení švýcarského provazochodce Davida Dimitriho nebo největší videomapping v České republice, který na ploše pěti tisíc metrů čtverečních oživí nejen katedrálu, ale i okolní domy. Zahájení doprovodí první uvedení kompozice skladatele Marka Ivanoviče Symfonie zvonů v podání Plzeňské filharmonie, která vyvrcholí prvním rozezněním nových zvonů z věže katedrály sv. Bartoloměje. Od 18.30 hodin ožije celé město nejen venku, ale i v desítkách klubů, restaurací a kaváren bohatým programem, koncerty, tančírnami, puntíkatým plesem a nejrůznějšími večírky. 

Plzeň pomyslně na chvíli spojí Evropu

Plzeň pomyslně na chvíli spojí Evropu. Projekt Evropské hlavní město kultury totiž zahájí plzeňské zvony, které doprovodí zvony v dalších deseti evropských městech. Detaily pořadatelé ale neprozradily. „Přál bych si, aby to pro lidi bylo překvapení. Bude se dít spousta věcí, v hlavní roli je samotné město a nové zvony, jevištěm jsou domy a katedrála, kde se bude vše odehrávat," zaznělo od uměleckého ředitele Petra Formana. Výjimečným momentem bude dlouhý přechod provazochodce nad náměstím, který je spojený s katedrálou a s prvním rozezněním zvonů. Spousta skrytých momentů bude odhalena až během představení.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace