Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Máte putyku? V Plzni je ještě stihli zapojit do „živých hospod" v rámci monstrózní celoroční akce. Západočeská metropole je letos Evropským hlavním městem kultury

13.01.2015
Máte putyku? V Plzni je ještě stihli zapojit do „živých hospod v rámci monstrózní celoroční akce. Západočeská metropole je letos Evropským hlavním městem kultury

Autor: plzen.eu

Popisek: Plzeňské zvony budou mít v rámci zahajovacího ceremoniálu akce "Plzeň 2015 - Evropské hlavní město kultury" významnou roli.

Plzeňské bary a putyky se mohly zapojit do akce Živé hospody. Zahájila ji společnost, která se podílí na celoročních akcích v rámci "Plzně - Evropského hlavního města kultury 2015". Z dalších zajímavostí možná zaujme, že plzeňské zvony, které zahájí projekt Evropské hlavní město kultury, doprovodí zvony v dalších deseti evropských městech.

Cílem výzvy "živéd hospody" směřované na provozovatele restaurací, barů, hospod a klubů bylo, aby po většinu dní v týdnu našli návštěvníci v centru města alespoň jedno zařízení s živým hudebním programem zdarma. Podniky svou účastí získají publicitu v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 a finanční příspěvek na úhradu honorářů účinkujících.

Alespoň jeden podnik s živým hudebním programem zdarma

„Vedle již naplánovaných kulturních akcí chceme zajistit, aby po většinu dní v týdnu našel návštěvník v centru Plzně alespoň jeden podnik s živým hudebním programem zdarma. Plzeňské hospody jsou pojem, většina návštěvníků bude chtít jejich atmosféru nasát a živé hraní jim zážitek zpestří,“ vysvětluje ředitel marketingu společnosti Plzeň 2015 Radek Auer, proč ještě v podstatě na poslední chvíli před zahájením akce přišli s tímto nápadem.

Přesné podmínky a více informací jsou k dispozici na portálu společnosti Plzeň 2015.

Velkolepá podívaná, které se zúčastní přes 150 českých i zahraničních umělců

Do zahájení monstrózního projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury zbývá už jen několik dní. Slavnostní zahájení v režii uměleckého ředitele projektu Petra Formana se uskuteční v sobotu 17. ledna pod širým nebem v historickém centru západočeské metropole. Nejprve se na náměstí Republiky sejdou čtyři průvody symbolizující plzeňské řeky, poté se na celé ploše rozehraje velkolepá podívaná, které se zúčastní přes 150 českých i zahraničních herců, akrobatů, hudebníků a dalších umělců.

Diváci mimo jiné uvidí adrenalinové vystoupení švýcarského provazochodce Davida Dimitriho nebo největší videomapping v České republice, který na ploše pěti tisíc metrů čtverečních oživí nejen katedrálu, ale i okolní domy. Zahájení doprovodí první uvedení kompozice skladatele Marka Ivanoviče Symfonie zvonů v podání Plzeňské filharmonie, která vyvrcholí prvním rozezněním nových zvonů z věže katedrály sv. Bartoloměje. Od 18.30 hodin ožije celé město nejen venku, ale i v desítkách klubů, restaurací a kaváren bohatým programem, koncerty, tančírnami, puntíkatým plesem a nejrůznějšími večírky. 

Plzeň pomyslně na chvíli spojí Evropu

Plzeň pomyslně na chvíli spojí Evropu. Projekt Evropské hlavní město kultury totiž zahájí plzeňské zvony, které doprovodí zvony v dalších deseti evropských městech. Detaily pořadatelé ale neprozradily. „Přál bych si, aby to pro lidi bylo překvapení. Bude se dít spousta věcí, v hlavní roli je samotné město a nové zvony, jevištěm jsou domy a katedrála, kde se bude vše odehrávat," zaznělo od uměleckého ředitele Petra Formana. Výjimečným momentem bude dlouhý přechod provazochodce nad náměstím, který je spojený s katedrálou a s prvním rozezněním zvonů. Spousta skrytých momentů bude odhalena až během představení.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace