Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Akvapark, městský pivovar, školky i zařízení pro seniory, to jsou plány ČSSD v Plzni. Chceme velké věci, ale neméně důležité jsou i menší projekty, říká lídr Zrzavecký

09.10.2014
Akvapark, městský pivovar, školky i zařízení pro seniory, to jsou plány ČSSD v Plzni. Chceme velké věci, ale neméně důležité  jsou i menší projekty, říká lídr Zrzavecký

Autor: Archiv

Popisek: Martin Zrzavecký

ROZHOVOR Vybudování akvaparku u bazénu na Slovanech, přestavba kulturního domu v Červeném Hrádku na denní stacionář pro seniory a školku nebo výstavba městského pivovaru Světovar. To jsou tři z mnoha konkrétních projektů, kterými by sociální demokracie v následujících čtyřech letech chtěla zlepšit život obyvatel Plzně. Blíže o nich hovoří ekonomický náměstek primátora a lídr kandidátky ČSSD v Plzni Martin Zrzavecký.

Vy máte ve volebním programu řadu zcela konkrétních plánů a projektů. Je to tak?

Ano, nechceme lidem předkládat populistické sliby. Máme čerstvé zkušenosti z řízení města a dokážeme si naprosto jasně představit, co je reálné a co ne. Samozřejmě jsou našimi prioritami ´velké´ věci, jako je dostavba Západního okruhu, dokončení modernizace Úpravny vody nebo přestupního uzlu Šumavská. Neméně důležité jsou ale i ´menší´ projekty, které mají obrovský vliv na kvalitu života lidí, například přestavba kulturního domu v Červeném Hrádku.

Co zde má vzniknout?

Chtěli bychom získat budovu kulturního domu v Červeném Hrádku do vlastnictví města a přestavit ji na denní stacionář pro seniory a mateřskou školku. Budou zde služby pro dvě rozdílné generace, které si ovšem mohou hodně předat.

V souvislosti s mateřinkami plánujete ještě přinejmenším jednu zásadní novinku. Jakou?

Chceme prosadit prodloužení otevírací doby mateřských školek od 6 do 18 hodin a zřízení dalších jeslí. Poptávka po rozšíření těchto služeb je mezi rodiči veliká. Pokud musí děti každý den vyzvednout třeba do čtyř do odpoledne, bývá to pro ně velká komplikace.

Proč prosazujete výstavbu akvaparku v rámci už existujícího bazénu na Slovanech?

Město už v roce 2009 nechalo zpracovat studii rekonstrukce plaveckého areálu na Slovanech. Podle ní může dojít k zastřešení venkovní části, kde je naplánován akvapark. Vše by bylo na jednom místě, neměli bychom dvoje provozní náklady a neodlákali bychom návštěvníky slovanského bazénu jinam. Celkový odhad nákladů je 300 milionů korun. Ale předpokládám, že konečná částka bude nižší. Cena stavebních prací šla významně dolů a podle zmíněné studie se již postupuje a je tedy z části realizována.

Jak jste přišli na myšlenku výstavby městského pivovaru na Světovaru?

V současnosti se v části areálu budují nové prostory pro Archiv města Plzně a ve zbytku má vzniknout tzv. Cultural Factory – středisko alternativní i klasické kultury a dějiště různých výstav, přednášek, performancí atd. Ovšem dotace, která je na to nezbytná, je více než nejistá. Proto má ČSSD náhradní řešení, a tím je vybudování městského pivovaru.

Proč zrovna městský pivovar?

Pivovar na Světovar historicky patří a podpořil by pivovarnickou tradici města Plzně. Pokud padne projekt kulturní fabriky, nemá město pro areál jiné využití. Pivovar by přinesl finanční příjmy do městské kasy, nabídl by možnost spolupráce dalším podnikatelům i řadu pracovních míst.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace