Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Maminko, tatínku, já budu volit ODS! Občanští demokraté se už definitivně pomátli, anebo snad soutěží o nejtrapnější předvolební video? Posuďte sami

07.10.2014
Maminko, tatínku, já budu volit ODS! Občanští demokraté se už definitivně pomátli, anebo snad soutěží o nejtrapnější předvolební video? Posuďte sami

Foto: ODS

Popisek: O posty na plzeňské radnici bojuje tamní ODS videem, které má zesměšnit konkurenci. Sází tím na důvěřivost a naivitu především mladých voličů, od nichž zřejmě očekává, že zatleskají 'dobrému fóru' a ocení ho svými hlasy

VIDEO Plzeňská ODS zřejmě už neví kudykam, a tak se dokonce v rámci volební kampaně pustila do filmové tvorby. V rádoby žertovném videu ve stylu dětí z Pelíšků se trefuje do Andreje Babiše. Primátor Baxa přiznává, že tím cílí na nejmladší voliče. Bude snad k němu rozdávat na náměstí i žvýkačky?

Především na nejmladší obyvatele metropole českého pivovarnictví útočí tamní ODS videem, natočeným v duchu jedinečné komedie režiséra Jana Hřebejka Pelíšky. Stejně jako jeho scenárista Petr Jarchovský parafrázuje ve filmu situaci a pokroucené mezilidské vztahy 50. let minulého století, snaží se okopírovanou „břitkou satirou“ zaujmout i autoři projektu, jenž má za cíl upozornit diváka, že jedině ODS je tou jedinou správnou stranou, jejíž vláda na radnici zajistí Plzeňákům zářnou budoucnost.

Video ODS pro kampaň do voleb na plzeňskou radnici

Video ODS pro kampaň do voleb na plzeňskou radnici

Sázka na srandu a známé „ksichty“

„Motiv naší kampaně je 'Plzeň je jiná' a chtěl jsem, aby jiné bylo i naše video. Nechtěl jsem, abychom udělali takové to klasické video, kde politik drmolí program a tváří se hrozně procítěně. Učím na částečný úvazek na gymnáziu, bavím se studenty a vím, že tahle videa nikoho nezajímají a nikdo se na ně nekouká. Chtěl jsem, aby to v sobě mělo nadsázku a nebylo to křečovité,“ dodává Baxa, který byl před čtyřmi lety zvolen jako nejmladší primátor v historii města.

Ve 'veselém' videu se rodinka při jídle šťavnatě hádá, co je pro ně v nadcházejících komunálkách správná volba. Nezanedbatelným prvkem jeho působivosti má být i sázka na známé tváře, k jeho vzniku se totiž propůjčili Miroslav Dvořák, známý mimo jiné z bezkonkurenčně úspěšného nováckého seriálu Ordinace v růžové zahradě, Renáta Kubišová, která se mihla například ve „vinařském“ filmu Tomáše Bařiny Bobule či v pokračování legendárního Dietlova seriálu Sanitka 2, a Vladimír Bastl.

Tonoucí se stébla chytá?

Opravdu svérázným dílkem primátor Baxa a pedagog v podstatě otevřeně přiznává, že své studenty poněkud podceňuje. Sází totiž na jejich povrchnost, doufá, že když se zasmějí, řeknou si: „Tak tohle je fakt cool“, a nebudou dál hlouběji uvažovat o výsledcích a souvislostech předchozího působení ODS ve městě. Zkrátka zatleskají dobrému fóru a dají mu svůj hlas. Jeho hlavním cílem je především „trefit se“ do Babišova hnutí ANO, které ODS obecně považuje při získávání přízně 'lidových mas' za nejtvrdšího konkurenta.

„Tyhle volby jsou o tom, že je tu spousta starostů a primátorů, kteří dělají svoji práci dobře, ale stejně je válcuje marketingová vlna Babišova neomezeného rozpočtu. My jsme chtěli vtipnou formou lidem říct, aby nad tím ještě přemýšleli,“ otevřeně přiznává plzeňský primátor Baxa v tiskové zprávě věnované videu, kterou rozeslal prostřednictvím Adama Hejla z Oblastního sdružení ODS Praha východ médiím, a režisér projektu Luděk Svoboda v ní dodává: „Jsem rád, že se nám podařilo vytvořit, myslím, docela povedenou humornou nadsázku, která má v rámci vrcholícího předvolebního boje nějaký nadhled a přesah.“ Nadhled možná, i když poněkud přízemní. A pokud jde o přesah, plzeňská ODS zjevně vsadila především na zesměšňování soupeře. A ještě si libuje, že ji vyšlo levně, a to je opravdu přinejmenším laciné.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

QRcode

Vložil: Adina Janovská