Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Babišovy noviny smazaly článek, který ukazoval na nulové vzdělání vysokého sociálního demokrata. Roli prý sehrál ministr vnitra Chovanec

14.08.2014
Babišovy noviny smazaly článek, který ukazoval na nulové vzdělání vysokého sociálního demokrata. Roli prý sehrál ministr vnitra Chovanec

Autor: kraj Plzeňský

Popisek: stínový ministr dopravy a hejtman Milan Chovanec

Lídrem kandidátky ČSSD v Plzni je Martin Zrzavecký, současný ekonomický náměstek primátora. Kauza neoprávněného získávání titulů na právnické fakultě v Plzni se Zrzaveckého nedotkla. Současný ekonomický náměstek se totiž pyšní pouze výučním listem.

Jak je možné, že člověk bez ekonomického vzdělání má na starosti miliony na radnici? Dle personalisty, který si nepřál být jmenován, by v soukromém sektoru jen těžko získal takto vysokou funkci, aniž by k tomu měl vzdělání.

„Na trhu práce je takový příklad zcela výjimečný. Polistopadová éra, kdy se z učňů stávali vysoce postavení manažeři, je už dávno pryč. Dnes je u nás dostatek odborníků s potřebným vzděláním, proto si firmy najmou raději odborníky, než kamarády ze strany. A tak by to mělo být i ve státní správě.“, sdělil nám personalista.

Zajímavostí také je, že se tímto tématem zabýval web iDnes, kdy se svém článku „Lídr ČSSD se hájí před voliči: „Jsem skutečně vyučený zámečníkem“ ze dne 21.6.2014. V textu se čtenáři dozvěděli mimo jiné to, že není zcela jasné, zda výuční list dostal Zrzavecký právem.

ODJINUD:

Naše redakce získala informaci, že materiál byl na základě žádosti ministra vnitra Chovance odstraněn. Na to, jak byl následně materiál upraven, se můžete podívat sami.

A tak ačkoliv sami Plzeňané nesouhlasí s tím, že místní ČSSD vede člověk, který získal výuční list, a to ještě není jasné, zda oprávněně, soc.dem. evidentně reaguje pouze tak, že články, které se tomuto tématu věnují, nechá odstranit. 

PŘED ÚPRAVOU:

PO ÚPRAVĚ:

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace