Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ve spleti paragrafů

Koronavirus ve spleti paragrafů

Společně s advokátní kanceláří Vodák, Jehne probíráme pandemii z hlediska práva

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vejprnice: Kauza Klatovská nemocnice

11.03.2013
Vejprnice: Kauza Klatovská nemocnice

Autor: SL

Popisek: Nová budova nemocnice Klatovy

Krajská investiční akce Klatovská nemocnice byla odstartována 26.5.2008 vyhlášením veřejné soutěže na zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení. Zajímavé je, že již 2.6.2008 požádala firma INGEM inženýrská a.s., zastupující Plzeňský kraj, o vydání územního rozhodnutí.

Radním pro oblast zdravotnictví byl tehdy Ing. Mgr. Pavel Karpíšek-ODS, hejtmanem MUDr. Petr Zimmermann-ODS. Soutěž o projekt vyhrála rozhodnutím ze dne 17.9.2008 za cenu 21 milionů Kč firma Plzeňský projektový a architektonický atelier s.r.o., jejíž jediným společníkem je firma INGEM inženýrská a.s., jejíž jediným akcionářem je Ing. Jan Michálek-ODS. Dne 11.11.2008 (3 týdny po krajských volbách a 3 dny před ustavujícím zasedáním nového zastupitelstva) byla vyhlášena veřejná soutěž na realizaci výstavby Klatovské nemocnice, předpokládaná cena činila 625 milionů. Již 15.12.2008 bylo rozhodnuto o vítězi soutěže : stala se jím firma Metrostav a.s., která nabídla cenu 939 milionů, což je o 50% více než byl předpoklad projektanta. Soutěž organizovala firma INGEM inženýrská a.s.. Někdy mezi vyhlášením vítěze o realizaci stavby a podáním žádosti o stavební povolení, rozdělil zadavatel stavbu na I. a II.etapu. Stavební řízení na I.etapu bylo zahájeno 19.5.2009, stavební povolení bylo vydáno 24.6.2009, stavební úřad stanovil podmínku pro provedení stavby, že stavba bude provedena dle projektové dokumentace, kterou vypracoval Plzeňský projektový a architektonický atelier s.r.o. v dubnu 2004. Smlouva s vítězem soutěže byla podepsána již za radního pro oblast zdravotnictví MUDr. Václav Šimánek, PhD.-ČSSD, hejtmankou byla MUDr. Milada Emmerová-ČSSD.

Výběrové řízení na zhotovitele stavby se zpravidla vyhlašuje až tehdy, když už je vydáno pravomocné stavební povolení a projektant následně vypracoval zadávací dokumentaci stavby, jejíž součástí je položkový výkaz výměr, bez kterého účastník veřejné soutěže nemůže stanovit svoji nabízenou cenu. V tomto případě bylo pravomocné stavební povolení vydáno více než půl roku po vyhlášení vítěze výběrového řízení. V průběhu stavebního řízení totiž dochází ke změnám v projektové dokumentaci na základě námitek, připomínek a stanovisek, které nelze předvídat před zahájením stavebního řízení.

V roce 2009 bylo prostavěno 111 milionů (předpoklad v rozpočtu činil 290 milionů). Na konci roku 2009 byla vyhlášena soutěž na zpracování projektové dokumentace na II.etapu Klatovské nemocnice. Vítěz této soutěže nebyl zveřejněn. V roce 2010 bylo prostavěno 499 milionů (předpoklad v rozpočtu činil 637 milionů). V roce 2011 předpokládal rozpočet prostavění 546 milionů. Na konci roku 2011 byla vyhlášena veřejná soutěž na realizaci výstavby II.etapy, předpokládaná cena činila 397 milionů. Vítěz této soutěže nebyl zveřejněn. V roce 2012 předpokládá rozpočet prostavění 200 milionů.

Suma sumárum : na konci roku 2008 za vlády ODS byl předpoklad, že nemocnice bude stát 625 milionů. Na začátku roku 2012 za vlády ČSSD je předpoklad, že nemocnice bude stát 1 miliardu 356 milionů, tedy více než dvojnásobek.

(zdroj: vejprnice.cz, webové stránky)

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace